Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winst Stellantis flink gedaald door Amerikaanse stakingen

Winst Stellantis flink gedaald door Amerikaanse stakingen

AMSTERDAM (ANP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep, Chrysler en Fiat, heeft in de tweede helft van vorig jaar flink minder winst behaald door de stakingen bij autoconcerns in de Verenigde Staten. Mede hierdoor daalde de nettowinst met 13 procent tot 7,7 miljard euro, maakte het concern donderdag bekend.

De omzet van de Amerikaans-Europese automaker kwam in de tweede jaarhelft uit op 91,2 miljard euro. Dat is iets lager dan dezelfde periode een jaar eerder.

Stellantis verwacht dat 2024 een "behoorlijk turbulent" jaar gaat worden, zei financieel directeur Natalie Knight tijdens een toelichting op de resultaten. Autofabrikanten kampen met een vertragende groei van de verkoop van elektrische auto's, nu de inhaalvraag als gevolg van jarenlange verstoringen van de toeleveringsketen wegebt. Ook hebben Europese en Amerikaanse autoproducenten veel last van Chinese concurrenten die de markten overspoelen met goedkopere modellen.

Stellantis waarschuwde in oktober al dat het bedrijf zo'n 3 miljard euro was misgelopen door de stakingen in de Verenigde Staten, die ruim zes weken duurden. Ook concurrenten General Motors (GM) en Ford kregen te maken met werkonderbrekingen en stakingen van tienduizenden werknemers. De reden daarvoor was een loonconflict met vakbonden.

Meer uit Financieel

Reorganisatie verzekeraar Achmea kost 350 banen

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.

10 minuten geleden
Norges Bank verhoogt als eerste centrale bank in Europa de rente

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.

1 uur geleden
Bestellingen bij defensieconcern Rheinmetall blijven toenemen

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.

1 uur geleden
Emirates boekt recordwinst ondanks impact van oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.

1 uur geleden
AEX-index licht lager na slotrecord, Shell zakt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.

2 uur geleden
Impact Iranoorlog op Maersk beperkt, vooruitzichten wel onzeker

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft maar een beperkte impact op de resultaten van scheepvaartconcern A.P. Møller-Mærsk. Volgens het Deense bedrijf zijn de vooruitzichten voor de wereldwijde containervraag in 2026 nu wel "zeer onzeker" door de gestegen energieprijzen en de beperkingen voor de scheepvaart in de wateren rondom Iran.

2 uur geleden
Flink meer winst Shell dankzij gestegen olieprijzen door oorlog

LONDEN (ANP) - Shell heeft in het eerste kwartaal flink meer winst behaald, geholpen door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De winst kwam uit op 6,9 miljard dollar, tegen bijna 3,3 miljard dollar in het vierde kwartaal. Shell had eerder al gezegd dat de resultaten uit de oliehandel aanzienlijk hoger zouden uitvallen door de onrust op de energiemarkt.

3 uur geleden