Winst Stellantis flink gedaald door Amerikaanse stakingen
AMSTERDAM (ANP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep, Chrysler en Fiat, heeft in de tweede helft van vorig jaar flink minder winst behaald door de stakingen bij autoconcerns in de Verenigde Staten. Mede hierdoor daalde de nettowinst met 13 procent tot 7,7 miljard euro, maakte het concern donderdag bekend.
De omzet van de Amerikaans-Europese automaker kwam in de tweede jaarhelft uit op 91,2 miljard euro. Dat is iets lager dan dezelfde periode een jaar eerder.
Stellantis verwacht dat 2024 een "behoorlijk turbulent" jaar gaat worden, zei financieel directeur Natalie Knight tijdens een toelichting op de resultaten. Autofabrikanten kampen met een vertragende groei van de verkoop van elektrische auto's, nu de inhaalvraag als gevolg van jarenlange verstoringen van de toeleveringsketen wegebt. Ook hebben Europese en Amerikaanse autoproducenten veel last van Chinese concurrenten die de markten overspoelen met goedkopere modellen.
Stellantis waarschuwde in oktober al dat het bedrijf zo'n 3 miljard euro was misgelopen door de stakingen in de Verenigde Staten, die ruim zes weken duurden. Ook concurrenten General Motors (GM) en Ford kregen te maken met werkonderbrekingen en stakingen van tienduizenden werknemers. De reden daarvoor was een loonconflict met vakbonden.
Meer uit Financieel
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
1 dag geleden