Winst Stellantis flink gedaald door Amerikaanse stakingen
AMSTERDAM (ANP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep, Chrysler en Fiat, heeft in de tweede helft van vorig jaar flink minder winst behaald door de stakingen bij autoconcerns in de Verenigde Staten. Mede hierdoor daalde de nettowinst met 13 procent tot 7,7 miljard euro, maakte het concern donderdag bekend.
De omzet van de Amerikaans-Europese automaker kwam in de tweede jaarhelft uit op 91,2 miljard euro. Dat is iets lager dan dezelfde periode een jaar eerder.
Stellantis verwacht dat 2024 een "behoorlijk turbulent" jaar gaat worden, zei financieel directeur Natalie Knight tijdens een toelichting op de resultaten. Autofabrikanten kampen met een vertragende groei van de verkoop van elektrische auto's, nu de inhaalvraag als gevolg van jarenlange verstoringen van de toeleveringsketen wegebt. Ook hebben Europese en Amerikaanse autoproducenten veel last van Chinese concurrenten die de markten overspoelen met goedkopere modellen.
Stellantis waarschuwde in oktober al dat het bedrijf zo'n 3 miljard euro was misgelopen door de stakingen in de Verenigde Staten, die ruim zes weken duurden. Ook concurrenten General Motors (GM) en Ford kregen te maken met werkonderbrekingen en stakingen van tienduizenden werknemers. De reden daarvoor was een loonconflict met vakbonden.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
2 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
23 uur geleden