Winst Stellantis flink gedaald door Amerikaanse stakingen
AMSTERDAM (ANP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep, Chrysler en Fiat, heeft in de tweede helft van vorig jaar flink minder winst behaald door de stakingen bij autoconcerns in de Verenigde Staten. Mede hierdoor daalde de nettowinst met 13 procent tot 7,7 miljard euro, maakte het concern donderdag bekend.
De omzet van de Amerikaans-Europese automaker kwam in de tweede jaarhelft uit op 91,2 miljard euro. Dat is iets lager dan dezelfde periode een jaar eerder.
Stellantis verwacht dat 2024 een "behoorlijk turbulent" jaar gaat worden, zei financieel directeur Natalie Knight tijdens een toelichting op de resultaten. Autofabrikanten kampen met een vertragende groei van de verkoop van elektrische auto's, nu de inhaalvraag als gevolg van jarenlange verstoringen van de toeleveringsketen wegebt. Ook hebben Europese en Amerikaanse autoproducenten veel last van Chinese concurrenten die de markten overspoelen met goedkopere modellen.
Stellantis waarschuwde in oktober al dat het bedrijf zo'n 3 miljard euro was misgelopen door de stakingen in de Verenigde Staten, die ruim zes weken duurden. Ook concurrenten General Motors (GM) en Ford kregen te maken met werkonderbrekingen en stakingen van tienduizenden werknemers. De reden daarvoor was een loonconflict met vakbonden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde agrarische grondprijs is in het tweede kwartaal met 6,7 procent gestegen. Dat melden het Kadaster en de Universiteit Wageningen (WUR). De gemiddelde prijs per hectare lag door deze stijging op 108.500 euro in het tweede kwartaal. Deze prijs ligt 13,7 procent hoger dan het gemiddelde over heel 2025.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger de handelsdag uitgegaan, geholpen door winsten bij de chipbedrijven. Die toonden herstel na scherpe verliezen in de sector de afgelopen tijd, maar beleggers lijken de zorgen over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) even naast zich neer te leggen.
4 uur geledenHANK (ANP) - De afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer heeft impact op wegrestaurant Napoleon, dat een paar kilometer ten zuiden van de brug ligt. "Het is een stuk rustiger dan voorheen", vertelt eigenaresse Adinda Geelhoedt-Valk.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR/AFP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus wil zijn winstgevendheid de komende jaren flink opschroeven. Het bedrijf stelt als doel om de operationele winst tegen 2029 met ongeveer 75 procent te verhogen, werd dinsdag bekendgemaakt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AI-chatbot Grok komt beschikbaar voor Nederlandse bestuurders van Tesla-voertuigen. De elektrische autofabrikant heeft de AI-assistent opgenomen in zijn recentste software-update, maakte het bedrijf bekend.
8 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney is met de Amerikaanse president Donald Trump overeengekomen om de gesprekken over handelskwesties de komende weken te intensiveren. "Mijn team en ik kijken ernaar uit om daarmee aan de slag te gaan", zei hij dinsdag tegen verslaggevers.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven Besi, ASMI en ASML lieten dinsdag een overtuigend herstel zien, na de scherpe koersdalingen van de afgelopen weken. Ook elders in Europa en op Wall Street vonden beleggers de tijd weer rijp om in techaandelen te stappen. De afgelopen tijd daalden deze aandelen juist fors door zorgen over de hoge investeringen in AI. Besi, een toeleverancier aan de chipindustrie, eindigde bovenaan de AEX met een winst van ruim 7 procent. Het bedrijf maakt donderdag zijn tweedekwartaalcijfers bekend.
8 uur geleden