Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winst Standard Chartered gaat omlaag door coronavirus

Winst Standard Chartered gaat omlaag door coronavirus

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Standard Chartered heeft te maken met tegenwind in Azië, de grootste markt voor de Britse bank. Vorig jaar drukten de protesten in Hong Kong en de handelsoorlog tussen China en de Verenigde Staten de resultaten en dit jaar komt daar het coronavirus bij. Daarom geeft de bank een winstwaarschuwing af.

De brutowinst van de bank steeg vorig jaar met 8 procent naar 4,2 miljard dollar. Maar dat was iets minder dan de 4,3 miljard dollar waar analisten op rekenden. Ook de omzet groeide minder dan verwacht.

Standard Chartered stelt ook voor dit jaar de verwachtingen naar beneden bij. De bank verwacht dat de uitbraak van het nieuwe coronavirus en het feit dat de economie van Hong Kong is verzwakt de omzet omlaag zullen halen. De bank verdient grofweg driekwart van haar omzet in Azië. Concurrent HSBC deed eerder al een vergelijkbare aankondiging.

Meer uit Financieel

Nederland grootste exporteur van kerstartikelen in EU, zegt CBS

DEN HAAG (ANP) - Nederland is de grootste exporteur van kerstartikelen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat heeft becijferd dat onze export van onder meer kerstballen en andere versiering vorig jaar goed was voor 40 procent van het Europese totaal.

10 minuten geleden
Bestaande koopwoningen ruim 6 procent duurder in november

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in november met gemiddeld 6,1 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In oktober ging het nog om een prijstoename van gemiddeld 6,6 procent.

10 minuten geleden
Goudprijs stijgt opnieuw naar recordhoogte

WASHINGTON (ANP/AFP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.

28 minuten geleden
Goudprijs stijgt opnieuw naar recordhoogte

WASHINGTON (ANP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.

1 uur geleden
Bedrijf achter Illy-koffie gaat volgend jaar produceren in de VS

TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.

16 uur geleden
Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

17 uur geleden
Duitse bedrijfsleven blij met terugkeer VK in Erasmusprogramma EU

LONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.

18 uur geleden