Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winst sportwagenmerk Ferrari voor het eerst boven 1 miljard

Winst sportwagenmerk Ferrari voor het eerst boven 1 miljard

MARANELLO (ANP) - De Italiaanse sportwagenfabrikant Ferrari heeft vorig jaar voor het eerst een nettowinst van meer dan 1 miljard euro geboekt, geholpen door hogere verkopen van de dure modellen Purosangue, 296 GTB en SF90.

De nettowinst van het beroemde luxemerk uit Maranello steeg met 34 procent tot meer dan 1,2 miljard euro. De omzet ging met 17 procent omhoog tot 6 miljard euro. Ferrari leverde vorig jaar wereldwijd in totaal 13.663 sportwagens af, een toename van 442 bolides vergeleken met een jaar eerder. Ferrari verhoogde daarbij ook zijn verkoopprijzen.

Met name in Noord-Amerika werden meer auto's afgeleverd. In Europa en het Midden-Oosten namen de verschepingen licht toe. In China, Hongkong en Taiwan was echter een daling te zien.

Elektrische sportwagen

Topman Benedetto Vigna spreekt in een toelichting van een zeer succesvol jaar en kijkt met vertrouwen naar 2024 dankzij het sterke orderboek van het bedrijf. Ferrari is van plan om in het laatste kwartaal van volgend jaar zijn eerste volledig elektrische sportwagen te presenteren.

Op de beurs in Milaan werden de cijfers goed ontvangen door beleggers, want het aandeel Ferrari ging ongeveer 5 procent omhoog na de bekendmaking.

Meer uit Financieel

Zakenblad: VW gaat tientallen miljarden extra bezuinigen

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil met een nieuw besparingsprogramma de kosten met zo'n 60 miljard euro terugdringen, veel meer dan tot nu toe was voorzien. Dat meldt zakenblad Manager Magazin op basis van ingewijden. Hiermee moeten de kosten tegen 2028 met 20 procent dalen.

7 uur geleden
Overleg zes EU-landen geen bedreiging, zegt voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, ziet het overleg van zes lidstaten met de grootste economieën in de EU, waaronder Nederland, niet als bedreiging voor het werk van de Eurogroep. Daar bespreken de ministers van Financiën van de eurolanden vrijwel maandelijks financiële en economische kwesties. "Het is potentieel positief", zei Pierrakakis maandag na afloop van de vergadering van de Eurogroep.

8 uur geleden
Maker van nachtkijkers profiteert van enorme Europese oorlogskas

ATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.

9 uur geleden
Bouwers klimmen flink op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.

11 uur geleden
Boete voor logistiek bedrijf uit Amsterdam na dodelijk ongeval

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.

12 uur geleden
Lange rijen en ontruiming op eerste dag AI-top New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.

12 uur geleden
Heinen: snel kapitaalmarktunie, maar liefst als hele EU

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.

13 uur geleden