Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winst sportwagenmerk Ferrari voor het eerst boven 1 miljard

Winst sportwagenmerk Ferrari voor het eerst boven 1 miljard

MARANELLO (ANP) - De Italiaanse sportwagenfabrikant Ferrari heeft vorig jaar voor het eerst een nettowinst van meer dan 1 miljard euro geboekt, geholpen door hogere verkopen van de dure modellen Purosangue, 296 GTB en SF90.

De nettowinst van het beroemde luxemerk uit Maranello steeg met 34 procent tot meer dan 1,2 miljard euro. De omzet ging met 17 procent omhoog tot 6 miljard euro. Ferrari leverde vorig jaar wereldwijd in totaal 13.663 sportwagens af, een toename van 442 bolides vergeleken met een jaar eerder. Ferrari verhoogde daarbij ook zijn verkoopprijzen.

Met name in Noord-Amerika werden meer auto's afgeleverd. In Europa en het Midden-Oosten namen de verschepingen licht toe. In China, Hongkong en Taiwan was echter een daling te zien.

Elektrische sportwagen

Topman Benedetto Vigna spreekt in een toelichting van een zeer succesvol jaar en kijkt met vertrouwen naar 2024 dankzij het sterke orderboek van het bedrijf. Ferrari is van plan om in het laatste kwartaal van volgend jaar zijn eerste volledig elektrische sportwagen te presenteren.

Op de beurs in Milaan werden de cijfers goed ontvangen door beleggers, want het aandeel Ferrari ging ongeveer 5 procent omhoog na de bekendmaking.

Meer uit Financieel

Franse minister: volgende week G7-vergadering over Iran

PARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.

35 minuten geleden
Economen: oorlog Iran kan Nederlander hard in portemonnee raken

UTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.

1 uur geleden
AEX opent hoger na forse verliezen deze week door oorlog Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.

1 uur geleden
Prijzen Nederlandse pomp verder omhoog door oorlog Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.

2 uur geleden
Warmtepomp vóór volle isolatie versnelt verduurzaming, zegt TNO

DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.

2 uur geleden
Weer flinke verliezen op beurzen Azië, Kospi keldert 12 procent

SEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.

2 uur geleden
Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

12 uur geleden