
Winst Samsung schiet omhoog door vraag naar AI-chips
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft in het afgelopen kwartaal een enorme winststijging gezien, geholpen door de grote vraag naar zijn chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI). De operationele winst bedroeg 10,4 biljoen won, omgerekend ongeveer 7 miljard euro.
Dat komt neer op een vervijftienvoudiging van de winst vergeleken met een jaar eerder. De halfgeleiders en geheugenchips van Samsung worden ingezet in bijvoorbeeld datacenters voor AI. Daarbij zag Samsung ook de prijzen voor die chips stijgen. Naast chips is Samsung ook een grote verkoper van smartphones en andere elektronica.
Deze week stelde de Zuid-Koreaanse regering nog de verwachting voor de economische groei naar boven bij dankzij de sterke AI-chipexport. In juni exporteerde het land volgens Seoul nog de meeste chips ooit.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een kleine winst gesloten. Elders in Europa waren ook overwegend winsten te zien op de koersenborden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump de deadline voor hogere importheffingen had opgeschoven van 9 juli naar 1 augustus.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen de deadline voor hogere importheffingen van 1 augustus niet verlengen, waarschuwt de Amerikaanse president Donald Trump op berichtendienst Truth Social. Aanvankelijk zouden de hogere tarieven deze woensdag ingaan, maar onlangs maakte Trump bekend dat dit was uitgesteld naar volgende maand.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De voormalige Britse premier Rishi Sunak gaat werken bij zakenbank Goldman Sachs. Dat heeft de in New York gevestigde bank dinsdag bekendgemaakt. Sunak was van oktober 2022 tot juli 2024 premier van het Verenigd Koninkrijk.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien. Beleggers bleven voorzichtig na de verliesbeurt een dag eerder die werd veroorzaakt door de onrust rond het handelsbeleid van president Donald Trump. Hij kondigde maandag nieuwe tarieven aan voor veertien landen, waaronder belangrijke handelspartners als Japan en Zuid-Korea, die op 1 augustus van kracht worden. Deze tarieven waren hoger dan beleggers hadden verwacht.
2 uur geledenBEEK (ANP) - De pvc-fabriek van Vynova op het bedrijventerrein Chemelot sluit de deuren, heeft de directie van het bedrijf bekendgemaakt. De productiefaciliteit in Limburg bestond sinds 1972. Door de sluiting verdwijnen de banen van ongeveer honderd mensen.
2 uur geledenCHARLOTTE (ANP/DPA) - Daimler Truck wil de komende jaren ongeveer 5000 banen schrappen in Duitsland. Dat heeft de Duitse vrachtwagenfabrikant dinsdag bekendgemaakt tijdens een strategiepresentatie in de Verenigde Staten. Volgens een woordvoerder verdwijnen de banen grotendeels via natuurlijk verloop.
2 uur geledenBRUSSEL/STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie neemt meer tijd om tot een handelsakkoord met de Verenigde Staten te komen, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) dinsdag. De Amerikaanse president Donald Trump heeft de deadline "zoals we begrijpen verschoven naar 1 augustus en dat geeft ons dan ook meer tijd", zei hij na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Financiƫn. Eerder werd gesproken over 9 juli waarop de EU en de VS tot een akkoord moesten komen.
3 uur geleden