Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winst Renewi gedrukt door daling verwerking bouw- en sloopafval

Winst Renewi gedrukt door daling verwerking bouw- en sloopafval

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlands-Britse afvalverwerker Renewi heeft in het afgelopen halfjaar minder omzet en winst geboekt. De resultaten werden onder meer gedrukt doordat er minder bouw- en sloopafval was door een zwakkere bouwmarkt. Om de kosten te verlagen gaat het bedrijf 160 banen schrappen, waarvan ongeveer driekwart in Nederland.

De operationele winst in de afgelopen twee kwartalen, eindigend op 30 september, daalde met een derde tot 50,7 miljoen euro. De omzet kwam uit op 937,1 miljoen euro, 2 procent minder dan dezelfde periode een jaar eerder. "In Nederland zien we dat de volumes teruglopen, in België zien we de laatste paar maanden dat de volumes weer beginnen toe te nemen, zegt Otto de Bont, topman van Renewi.

Omdat het minder gaat met de bouwactiviteiten wil hij de kosten met 15 miljoen euro gaan verlagen. Om dat te bereiken zullen er banen verdwijnen. Iets minder dan een derde van de 160 voltijdsbanen die geschrapt worden zijn eigen medewerkers. "Het gaat om grotendeels gedwongen ontslagen", aldus de bestuursvoorzitter.

Overnamebod

De resultaten over het derde kwartaal zijn volgens De Bont conform verwachting. Hij verwacht voor de tweede jaarhelft een hogere winst en margegroei.

Eind september bracht een Australisch beleggingsfonds een overnamebod uit op Renewi, waarmee het bedrijf werd gewaardeerd op zo'n 736 miljoen euro. Maar de afvalverwerker vond die prijs veel te laag en riep aandeelhouders op niet in te gaan op het voorstel. Volgens de topman van Renewi worden er geen gesprekken meer gevoerd met investeringsbank Macquarie, de partij die het bod uitbracht.

Gevolgd

Volgens De Bont is er nog wel "aandacht" voor het bedrijf van private equity. "We worden gevolgd door verschillende partijen. Niet alleen nu, maar ook al in het verleden en waarschijnlijk ook in de toekomst. Maar concreet kan ik daar verder niets over zeggen", aldus de topman.

Renewi ontstond in 2017 door een fusie van de Britse Shanks Group en het Nederlandse Van Gansewinkel.

Meer uit Financieel

WSJ: SpaceX investeert 2 miljard dollar in Musks xAI

NEW YORK (ANP) - Ruimtebedrijf SpaceX van techondernemer Elon Musk heeft toegezegd om 2 miljard dollar (ruim 1,7 miljard euro) te investeren in xAI, het bedrijf voor kunstmatige intelligentie (AI) van de miljardair. Dat schrijft de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal. Dit zou de banden versterken tussen de ondernemingen van Musk en xAI moet daardoor beter kunnen concurreren met OpenAI, het bedrijf achter de bekende chatbot ChatGPT.

28 minuten geleden
Macron wil EU-belangen 'resoluut' verdedigen na nieuw VS-tarief

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 augustus 30 procent invoerrechten op te leggen aan de Europese Unie veroordeeld. Hij riep de EU op "de Europese belangen resoluut te verdedigen".

14 uur geleden
Duitsland vreest dat Trumps tarieven Europa en VS hard treffen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De aanstaande importheffingen van 30 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op EU-import zullen schadelijk zijn voor zowel Europa als de Verenigde Staten. Dat zei de Duitse minister van Economische Zaken, Katherina Reiche, in een eerste reactie op de aankondiging. Ze riep op tot een pragmatische oplossing voor de escalerende handelsoorlog.

14 uur geleden
Trumps grote uitgavenwet maakt bezoek WK voetbal flink duurder

WASHINGTON (ANP) - De onlangs aangenomen uitgavenwet van president Donald Trump, bekend als 'one big beautiful bill', omvat forse verhogingen van de visumkosten voor niet-immigranten die volgend jaar ingaan. Dat is net het jaar dat de Verenigde Staten buitenlandse supporters hopen te lokken voor het WK voetbal in eigen land, schrijft zakenblad Forbes.

15 uur geleden
Costa over tarieven Trump: EU blijft haar belangen beschermen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie "blijft standvastig, verenigd en klaar om haar belangen te beschermen", zei António Costa, voorzitter van de Europese Raad, in een reactie op de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om de EU per 1 augustus een invoertarief van 30 procent op te leggen.

16 uur geleden
Mexico veroordeelt 'oneerlijke' importheffingen van Trump

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft geplande Amerikaanse importheffingen veroordeeld. Het land zou vooraf al zijn geïnformeerd over het plan om op 1 augustus heffingen van 30 procent op te leggen. "We gaven aan de onderhandelingstafel al aan dat het een oneerlijke deal was en dat we het er niet mee eens waren", melden Mexicaanse ministeries in een gezamenlijke verklaring.

16 uur geleden
Haven Rotterdam: vooral verladende partijen last importheffingen

ROTTERDAM (ANP) - Vooral de verladende partijen in de Rotterdamse haven zullen de gevolgen van importheffingen vanuit de VS merken. Dat zei een woordvoerster van de haven na de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om op producten uit de Europese Unie importheffingen van 30 procent in te voeren.

16 uur geleden