Winst Renewi gedrukt door daling verwerking bouw- en sloopafval
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlands-Britse afvalverwerker Renewi heeft in het afgelopen halfjaar minder omzet en winst geboekt. De resultaten werden onder meer gedrukt doordat er minder bouw- en sloopafval was door een zwakkere bouwmarkt. Om de kosten te verlagen gaat het bedrijf 160 banen schrappen, waarvan ongeveer driekwart in Nederland.
De operationele winst in de afgelopen twee kwartalen, eindigend op 30 september, daalde met een derde tot 50,7 miljoen euro. De omzet kwam uit op 937,1 miljoen euro, 2 procent minder dan dezelfde periode een jaar eerder. "In Nederland zien we dat de volumes teruglopen, in Belgiƫ zien we de laatste paar maanden dat de volumes weer beginnen toe te nemen, zegt Otto de Bont, topman van Renewi.
Omdat het minder gaat met de bouwactiviteiten wil hij de kosten met 15 miljoen euro gaan verlagen. Om dat te bereiken zullen er banen verdwijnen. Iets minder dan een derde van de 160 voltijdsbanen die geschrapt worden zijn eigen medewerkers. "Het gaat om grotendeels gedwongen ontslagen", aldus de bestuursvoorzitter.
Overnamebod
De resultaten over het derde kwartaal zijn volgens De Bont conform verwachting. Hij verwacht voor de tweede jaarhelft een hogere winst en margegroei.
Eind september bracht een Australisch beleggingsfonds een overnamebod uit op Renewi, waarmee het bedrijf werd gewaardeerd op zo'n 736 miljoen euro. Maar de afvalverwerker vond die prijs veel te laag en riep aandeelhouders op niet in te gaan op het voorstel. Volgens de topman van Renewi worden er geen gesprekken meer gevoerd met investeringsbank Macquarie, de partij die het bod uitbracht.
Gevolgd
Volgens De Bont is er nog wel "aandacht" voor het bedrijf van private equity. "We worden gevolgd door verschillende partijen. Niet alleen nu, maar ook al in het verleden en waarschijnlijk ook in de toekomst. Maar concreet kan ik daar verder niets over zeggen", aldus de topman.
Renewi ontstond in 2017 door een fusie van de Britse Shanks Group en het Nederlandse Van Gansewinkel.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
4 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
6 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiƫle beloning.
9 uur geleden