Winst Renewi gedrukt door daling verwerking bouw- en sloopafval
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlands-Britse afvalverwerker Renewi heeft in het afgelopen halfjaar minder omzet en winst geboekt. De resultaten werden onder meer gedrukt doordat er minder bouw- en sloopafval was door een zwakkere bouwmarkt. Om de kosten te verlagen gaat het bedrijf 160 banen schrappen, waarvan ongeveer driekwart in Nederland.
De operationele winst in de afgelopen twee kwartalen, eindigend op 30 september, daalde met een derde tot 50,7 miljoen euro. De omzet kwam uit op 937,1 miljoen euro, 2 procent minder dan dezelfde periode een jaar eerder. "In Nederland zien we dat de volumes teruglopen, in België zien we de laatste paar maanden dat de volumes weer beginnen toe te nemen, zegt Otto de Bont, topman van Renewi.
Omdat het minder gaat met de bouwactiviteiten wil hij de kosten met 15 miljoen euro gaan verlagen. Om dat te bereiken zullen er banen verdwijnen. Iets minder dan een derde van de 160 voltijdsbanen die geschrapt worden zijn eigen medewerkers. "Het gaat om grotendeels gedwongen ontslagen", aldus de bestuursvoorzitter.
Overnamebod
De resultaten over het derde kwartaal zijn volgens De Bont conform verwachting. Hij verwacht voor de tweede jaarhelft een hogere winst en margegroei.
Eind september bracht een Australisch beleggingsfonds een overnamebod uit op Renewi, waarmee het bedrijf werd gewaardeerd op zo'n 736 miljoen euro. Maar de afvalverwerker vond die prijs veel te laag en riep aandeelhouders op niet in te gaan op het voorstel. Volgens de topman van Renewi worden er geen gesprekken meer gevoerd met investeringsbank Macquarie, de partij die het bod uitbracht.
Gevolgd
Volgens De Bont is er nog wel "aandacht" voor het bedrijf van private equity. "We worden gevolgd door verschillende partijen. Niet alleen nu, maar ook al in het verleden en waarschijnlijk ook in de toekomst. Maar concreet kan ik daar verder niets over zeggen", aldus de topman.
Renewi ontstond in 2017 door een fusie van de Britse Shanks Group en het Nederlandse Van Gansewinkel.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
19 uur geleden