Winst Renewi gedrukt door daling verwerking bouw- en sloopafval
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlands-Britse afvalverwerker Renewi heeft in het afgelopen halfjaar minder omzet en winst geboekt. De resultaten werden onder meer gedrukt doordat er minder bouw- en sloopafval was door een zwakkere bouwmarkt. Om de kosten te verlagen gaat het bedrijf 160 banen schrappen, waarvan ongeveer driekwart in Nederland.
De operationele winst in de afgelopen twee kwartalen, eindigend op 30 september, daalde met een derde tot 50,7 miljoen euro. De omzet kwam uit op 937,1 miljoen euro, 2 procent minder dan dezelfde periode een jaar eerder. "In Nederland zien we dat de volumes teruglopen, in België zien we de laatste paar maanden dat de volumes weer beginnen toe te nemen, zegt Otto de Bont, topman van Renewi.
Omdat het minder gaat met de bouwactiviteiten wil hij de kosten met 15 miljoen euro gaan verlagen. Om dat te bereiken zullen er banen verdwijnen. Iets minder dan een derde van de 160 voltijdsbanen die geschrapt worden zijn eigen medewerkers. "Het gaat om grotendeels gedwongen ontslagen", aldus de bestuursvoorzitter.
Overnamebod
De resultaten over het derde kwartaal zijn volgens De Bont conform verwachting. Hij verwacht voor de tweede jaarhelft een hogere winst en margegroei.
Eind september bracht een Australisch beleggingsfonds een overnamebod uit op Renewi, waarmee het bedrijf werd gewaardeerd op zo'n 736 miljoen euro. Maar de afvalverwerker vond die prijs veel te laag en riep aandeelhouders op niet in te gaan op het voorstel. Volgens de topman van Renewi worden er geen gesprekken meer gevoerd met investeringsbank Macquarie, de partij die het bod uitbracht.
Gevolgd
Volgens De Bont is er nog wel "aandacht" voor het bedrijf van private equity. "We worden gevolgd door verschillende partijen. Niet alleen nu, maar ook al in het verleden en waarschijnlijk ook in de toekomst. Maar concreet kan ik daar verder niets over zeggen", aldus de topman.
Renewi ontstond in 2017 door een fusie van de Britse Shanks Group en het Nederlandse Van Gansewinkel.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen begonnen. Beleggers op Wall Street hebben een verkorte handelsweek, want op woensdag sluit de Amerikaanse beurshandel eerder voor kerstavond en op eerste kerstdag blijven de deuren gesloten. Op tweede kerstdag wordt wel gehandeld in New York.
5 uur geleden