Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winst prioriteit voor nieuwe topman deelautodienst MyWheels

Winst prioriteit voor nieuwe topman deelautodienst MyWheels

AMSTERDAM (ANP) - Deelautobedrijf MyWheels is hard gegroeid, maar moet binnenkort ook winst maken. Dat zegt de pas aangetreden topman Laurens van de Vijver, van wie dinsdag bekend werd dat hij MyWheels gaat leiden. In de voorgaande jaren had de aanbieder van duizenden deelauto's "groeipijnen" die voor verlies zorgden.

"MyWheels is aantoonbaar succesvol als je kijkt naar groei", zegt Van de Vijver tegen het ANP. "Als je zo snel groeit, heb je vaak ook groeipijnen, wat heel gebruikelijk is op afdelingen die bij wijze van spreken een tweede been moeten bijzetten. Wij schuren nu tegen winstgevendheid aan en dat is ook een van mijn prioriteiten."

Een termijn geeft Van de Vijver niet, maar hij denkt dat MyWheels binnen "afzienbare tijd" een positief resultaat neerzet. Dat gebeurt vooral door "slimmer te werken" bij bijvoorbeeld de hulp aan klanten of de afhandeling van klachten. De resultaten zijn volgens hem de afgelopen maanden al verbeterd.

Moederbedrijf

The Sharing Group, het moederbedrijf van MyWheels, meldde bij zijn jaarcijfers over 2023 dat de deelautodienst kampte met sterk gestegen kosten die het operationele resultaat onder druk zetten. Dat kwam onder andere door extra uitgaven die te maken hadden met de fusie met branchegenoot Amber, die van MyWheels een marktleider in Nederland maakte.

MyWheels is op dit moment in Nederlandse steden actief met ongeveer 3000 deelauto's, waarvan een deel elektrisch. Op den duur hoopt Van de Vijver ook uit te kunnen breiden naar andere landen, vooral in stedelijk gebied. "Nederland is voor veel industrieën een pioniersland en dat geldt ook voor wat MyWheels doet. Er wordt met interesse gekeken naar Nederland." Naar welke landen MyWheels lonkt, zegt hij niet.

Op termijn hopen MyWheels en andere bedrijven van The Sharing Group ook elektrische auto's in te kunnen zetten als "elektrische buurtbatterij". Om problemen met overbelaste elektriciteitsnetwerken te verhelpen, zouden ze op momenten als opslag kunnen dienen om later stroom terug te leveren aan het lokale netwerk. "We zijn in vergevorderde gesprekken met gemeenten over hoe dat moet uitpakken. Maar de technologie is er al", zegt Van de Vijver.

Meer uit Financieel

Ebusco voert gesprekken over verkoop belang in busactiviteiten

DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.

18 minuten geleden
Spotify komt met verificatie voor echte artiesten vanwege AI

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.

19 minuten geleden
Energiebedrijven bezorgd over ACM-plan tarief stroomproducenten

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.

1 uur geleden
Europese Commissie wil meer ruimte voor grote fusies in EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.

3 uur geleden
Binnenlandse patentaanvragen stijgen voor het eerst in vier jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.

3 uur geleden
AEX sluit fors hoger na reeks kwartaalcijfers en rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Economie VS ondanks Iranoorlog harder gegroeid

WASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten heeft in het eerste kwartaal nog weinig te lijden gehad onder de oorlog in Iran. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg harder dan in de laatste drie maanden van 2025, meldt het Bureau of Economic Analysis op basis van een eerste raming. Nu veel bedrijven geld steken in de ontwikkeling of inzet van kunstmatige intelligentie, stijgen de investeringen hard.

3 uur geleden