Winst prioriteit voor nieuwe topman deelautodienst MyWheels
AMSTERDAM (ANP) - Deelautobedrijf MyWheels is hard gegroeid, maar moet binnenkort ook winst maken. Dat zegt de pas aangetreden topman Laurens van de Vijver, van wie dinsdag bekend werd dat hij MyWheels gaat leiden. In de voorgaande jaren had de aanbieder van duizenden deelauto's "groeipijnen" die voor verlies zorgden.
"MyWheels is aantoonbaar succesvol als je kijkt naar groei", zegt Van de Vijver tegen het ANP. "Als je zo snel groeit, heb je vaak ook groeipijnen, wat heel gebruikelijk is op afdelingen die bij wijze van spreken een tweede been moeten bijzetten. Wij schuren nu tegen winstgevendheid aan en dat is ook een van mijn prioriteiten."
Een termijn geeft Van de Vijver niet, maar hij denkt dat MyWheels binnen "afzienbare tijd" een positief resultaat neerzet. Dat gebeurt vooral door "slimmer te werken" bij bijvoorbeeld de hulp aan klanten of de afhandeling van klachten. De resultaten zijn volgens hem de afgelopen maanden al verbeterd.
Moederbedrijf
The Sharing Group, het moederbedrijf van MyWheels, meldde bij zijn jaarcijfers over 2023 dat de deelautodienst kampte met sterk gestegen kosten die het operationele resultaat onder druk zetten. Dat kwam onder andere door extra uitgaven die te maken hadden met de fusie met branchegenoot Amber, die van MyWheels een marktleider in Nederland maakte.
MyWheels is op dit moment in Nederlandse steden actief met ongeveer 3000 deelauto's, waarvan een deel elektrisch. Op den duur hoopt Van de Vijver ook uit te kunnen breiden naar andere landen, vooral in stedelijk gebied. "Nederland is voor veel industrieën een pioniersland en dat geldt ook voor wat MyWheels doet. Er wordt met interesse gekeken naar Nederland." Naar welke landen MyWheels lonkt, zegt hij niet.
Op termijn hopen MyWheels en andere bedrijven van The Sharing Group ook elektrische auto's in te kunnen zetten als "elektrische buurtbatterij". Om problemen met overbelaste elektriciteitsnetwerken te verhelpen, zouden ze op momenten als opslag kunnen dienen om later stroom terug te leveren aan het lokale netwerk. "We zijn in vergevorderde gesprekken met gemeenten over hoe dat moet uitpakken. Maar de technologie is er al", zegt Van de Vijver.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
12 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
14 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.
15 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.
16 uur geleden