Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winst prioriteit voor nieuwe topman deelautodienst MyWheels

Winst prioriteit voor nieuwe topman deelautodienst MyWheels

AMSTERDAM (ANP) - Deelautobedrijf MyWheels is hard gegroeid, maar moet binnenkort ook winst maken. Dat zegt de pas aangetreden topman Laurens van de Vijver, van wie dinsdag bekend werd dat hij MyWheels gaat leiden. In de voorgaande jaren had de aanbieder van duizenden deelauto's "groeipijnen" die voor verlies zorgden.

"MyWheels is aantoonbaar succesvol als je kijkt naar groei", zegt Van de Vijver tegen het ANP. "Als je zo snel groeit, heb je vaak ook groeipijnen, wat heel gebruikelijk is op afdelingen die bij wijze van spreken een tweede been moeten bijzetten. Wij schuren nu tegen winstgevendheid aan en dat is ook een van mijn prioriteiten."

Een termijn geeft Van de Vijver niet, maar hij denkt dat MyWheels binnen "afzienbare tijd" een positief resultaat neerzet. Dat gebeurt vooral door "slimmer te werken" bij bijvoorbeeld de hulp aan klanten of de afhandeling van klachten. De resultaten zijn volgens hem de afgelopen maanden al verbeterd.

Moederbedrijf

The Sharing Group, het moederbedrijf van MyWheels, meldde bij zijn jaarcijfers over 2023 dat de deelautodienst kampte met sterk gestegen kosten die het operationele resultaat onder druk zetten. Dat kwam onder andere door extra uitgaven die te maken hadden met de fusie met branchegenoot Amber, die van MyWheels een marktleider in Nederland maakte.

MyWheels is op dit moment in Nederlandse steden actief met ongeveer 3000 deelauto's, waarvan een deel elektrisch. Op den duur hoopt Van de Vijver ook uit te kunnen breiden naar andere landen, vooral in stedelijk gebied. "Nederland is voor veel industrieën een pioniersland en dat geldt ook voor wat MyWheels doet. Er wordt met interesse gekeken naar Nederland." Naar welke landen MyWheels lonkt, zegt hij niet.

Op termijn hopen MyWheels en andere bedrijven van The Sharing Group ook elektrische auto's in te kunnen zetten als "elektrische buurtbatterij". Om problemen met overbelaste elektriciteitsnetwerken te verhelpen, zouden ze op momenten als opslag kunnen dienen om later stroom terug te leveren aan het lokale netwerk. "We zijn in vergevorderde gesprekken met gemeenten over hoe dat moet uitpakken. Maar de technologie is er al", zegt Van de Vijver.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verlaagt groeiverwachting economie om Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.

4 uur geleden
Broadcom onderuit na resultaten, Dow-Jonesindex vestigt record

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.

6 uur geleden
Euroclear krijgt toegang tot berucht AI-model Mythos

BRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.

6 uur geleden
HSBC verdacht van hulp bij verduistering door centralebankbaas

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.

8 uur geleden
Amsterdam gunt contract IT-diensten aan KPN voor meer autonomie

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.

10 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam herstelt van dreun voor chipfondsen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.

10 uur geleden
EU past normen voor banken tijdelijk aan om concurrentiezorgen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.

11 uur geleden