Winst Porsche onder druk door kosten lancering nieuwe modellen
STUTTGART (ANP/DPA) - De winst van het Duitse automerk Porsche is in het eerste kwartaal van dit jaar fors gedaald, vooral door de kosten voor de lancering van verschillende nieuwe modellen dit jaar. Porsche brengt nieuwe versies van de Panamera, Taycan, Macan en 911 uit. Maar daar staan wel kosten voor bijvoorbeeld marketing en ontwikkeling tegenover. Verder had het bedrijf last van tegenwind bij de verkoop in onder meer China.
De winst na belastingen zakte naar 926 miljoen euro, van 1,4 miljard euro een jaar eerder. De omzet bedroeg 9 miljard euro, tegen 10,1 miljard euro een jaar geleden. Porsche leverde in het afgelopen kwartaal wereldwijd 77.640 auto's af, wat bijna 4 procent minder is dan in de eerste drie maanden van vorig jaar.
Het bedrijf uit Stuttgart zag de verkoop in China met bijna een kwart dalen, mede door moeilijke economische omstandigheden. In de Verenigde Staten ging de verkoop ook duidelijk omlaag. Dat kwam volgens Porsche door vertragingen bij de Amerikaanse douane met leveringen. In Europa nam de verkoop wel toe, waarbij vooral de Duitse thuismarkt het goed deed met een plus van bijna 37 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.
4 uur geledenCUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.
9 uur geleden