Winst Nintendo meerdere keren over de kop in coronakwartaal
TOKYO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Nintendo heeft zijn kwartaalwinst meer dan verzesvoudigd en de omzet ruimschoots verdubbeld. Het Japanse videogamebedrijf profiteerde van thuisblijvers die meer zijn gaan gamen tijdens de coronacrisis. Het populaire spel Animal Crossing: New Horizons en de console Switch gingen beide miljoenen keren over de toonbank.
Aan de periode hield Nintendo in totaal meer dan 106 miljard yen over. Dat is omgerekend ongeveer 850 miljoen euro. Een jaar eerder ging er nog een nettowinst van net geen 17 miljard yen in de boeken. De totale opbrengsten stegen van circa 172 miljard tot zo'n 358 miljard yen.
Animal Crossing: New Horizons verbrak in maart al records, toen het in de eerste elf dagen na de release bijna 12 miljoen keer werd verkocht. In het afgelopen kwartaal, dat liep van april tot en met juni, werden er nog eens bijna 11 miljoen exemplaren van de gedaan. Ongeveer de helft daarvan werd via Nintendo's onlinewinkel op de Switch aan de man gebracht, wat goed was voor de winstmarge van het bedrijf.
Uitverkocht
De Switch zelf was zo gewild dat hij bij veel winkels vaak uitverkocht was. Volgens de cijfers verkocht Nintendo er in totaal 5,7 miljoen. Ongeveer 2,6 miljoen daarvan betrof de goedkopere Switch Lite, die vorig jaar op de markt werd gebracht. Het bedrijf ziet in de cijfers evenwel geen aanleiding om zijn verkoopverwachting te herzien van 19 miljoen Switches in het hele boekjaar, dat bij Nintendo loopt tot eind maart volgend jaar.
De top van Nintendo liet eerder al doorschemeren er vanuit te gaan dat de gaming-boost door de corona-uitbraak mogelijk van tijdelijke aard is. Nintendo heeft daarbij ook veel last van de huidige situatie. Zo is de opening uitgesteld van Super Nintendo World, een op Nintendo-figuren als Super Mario en Donkey Kong gebaseerde uitbreiding van een Japans pretpark. Ook moeten de spelontwikkelaars van Nintendo door de viruspandemie veel vanuit huis werken, wat het produceren van nieuwe spellen moeilijker maakt.
Mogelijk is dat laatste een van de redenen dat Nintendo voor de rest van het jaar nauwelijks nog grote aangekondigde gamereleases op de agenda heeft staan. Dit kan wel eens lastig gaan worden voor het bedrijf. Rivalen Sony en Microsoft trekken later dit jaar waarschijnlijk veel aandacht met de komst van de PlayStation 5 en een nieuwe versie van de Xbox.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vuurwerkverkopers hebben de afgelopen weken al goede zaken gedaan. Als dit enigszins doorzet, kan het zomaar zijn dat de branche "richting de 20 procent" meer gaat verkopen dan vorig jaar. Dat is de inschatting van belangenorganisatie Pyrotechniek Nederland. De voorzitter houdt wel een slag om de arm. "Allerlei factoren spelen daarin mee, zoals het weer en de situatie in de wereld", zegt voorzitter Leo Groeneveld.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen van softwareconcern Oracle zijn woensdag in waarde gedaald op de beurs in New York. Volgens zakenkrant Financial Times trekt een samenwerkingspartner zich terug uit de financiering van de bouw van een groot datacenter in Michigan voor Oracle. Eerder namen bij beleggers de zorgen al toe over de hoge kosten die Oracle maakt voor zijn groeiambities op het gebied van kunstmatige intelligentie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer beslist nog voor het einde van het jaar of Lodewijk Asscher en Ton Heerts verder kunnen gaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. Tijdens een zitting op woensdag bleek er nog geen overeenstemming tussen de twee tijdelijke toezichthouders en het ledenparlement van de grootste bond van Nederland. Daarom zien de rechters bij het gerechtshof in Amsterdam zich genoodzaakt zelf een knoop door te hakken.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het bestuur van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery wil dat het laatste overnamebod van branchegenoot Paramount Skydance wordt afgewezen. Het concern heeft woensdag een brief gepubliceerd waarin het bestuur aandeelhouders aanraadt niet akkoord te gaan met het voorstel van Paramount van 108,4 miljard dollar (92,6 miljard euro).
8 uur geleden