Winst Nintendo keldert omdat consument wacht op opvolger Switch
KYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo heeft zijn winst in het voorbije kwartaal fors zien dalen, omdat consumenten hun aankopen uitstelden in afwachting van de opvolger van de Switch. Gecorrigeerd voor onder meer belastingen is de winst van de spelcomputerfabrikant met wel 71 procent gedaald.
Het in Kyoto gevestigde bedrijf zette een resultaat in de boeken van 54,5 miljard yen, omgerekend ruim 338 miljoen euro. In dezelfde periode vorig jaar ging het nog om meer dan drie keer zoveel winst, geholpen door goede verkopen van de populaire game The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom en bioscoophit The Super Mario Bros. Movie. Tegelijkertijd is de omzet met 46,5 procent gedaald.
De resultaten tonen de uitdagingen waarmee het bedrijf wordt geconfronteerd nu het worstelt met de stagnerende vraag naar de zeven jaar oude Switch en de intense concurrentie van de PlayStation 5 van Sony. Nintendo is van plan om zijn nieuwe console uiterlijk in maart te onthullen om de verkopen een impuls te geven. Nintendo-president Shuntaro Furukawa heeft al gewaarschuwd dat het moeilijk zal zijn om de verkoop van de oude hardware in de tussentijd op peil te houden. Sinds de Switch in 2017 op de markt kwam, heeft Nintendo er al meer dan 140 miljoen verkocht wereldwijd, maar de verkoopcijfers nemen al langer af.
Oude consoles
In de gamewereld wordt met smart gewacht op meer details over de opvolger van de Switch. Kenners zijn ook benieuwd wat consumenten straks van het nieuwe apparaat vinden. De ervaring leert dat de eerste reacties meestal de toon zetten voor het uiteindelijke succes van een spelcomputer.
Nintendo is nog wel van plan om dit boekjaar, dat loopt tot eind maart volgend jaar, 13,5 miljoen 'oude' Switch-consoles te verkopen. Maar analisten denken dat dit niet realistisch is. Zij gaan in doorsnee uit van maximaal 10 miljoen stuks, aangezien veel mensen zullen wachten op de release van de nieuwe console.
Nieuwe games
"Ik vraag me echt af hoe Nintendo zijn hardwareverkoopdoelstelling wil bereiken", zegt deskundige Serkan Toto uit Tokio. Hij is "sceptisch", stelt hij, "vooral als ze van plan zijn om de doelstelling te halen zonder prijsverlagingen".
Het bedrijf heeft komende tijd ook nog een aantal games uit bekende franchises op de planning staan. Zo komt in september The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom uit. Mario & Luigi: Brothership volgt in november en Metroid Prime 4: Beyond in 2025. Met die games hoopt Nintendo de vraag naar de Switch nog aan te wakkeren.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om een importheffing in te stellen op polysilicium. Dat melden ingewijden aan Bloomberg en Reuters. Polysilicium is een belangrijke grondstof voor zonnepanelen die in zijn zuiverste vorm ook een grondstof is voor de productie van chips.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van onder meer SpaceX en Walt Disney. Daarnaast is hun hoop op een heropening van de Straat van Hormuz toegenomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten hebben de terrorismesancties tegen de Iraakse luchtvaartmaatschappij Fly Baghdad opgeheven. Die werden in 2024 opgelegd vanwege banden met de Iraanse Revolutionaire Garde. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt woensdag dat Fly Baghdad van de sanctielijst is gehaald.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsfabrikant Accell, bekend van merken als Babboe, Batavus en Sparta, blijft kampen met financiële problemen. Het bedrijf meldt woensdag dat voorlopig uitstel van betaling is verleend aan zijn Nederlandse entiteiten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets lager geëindigd. Na het slotrecord van een dag eerder verwerkten beleggers opnieuw bedrijfsresultaten, waaronder die van Heineken. De bierbrouwer eindigde bij de winnaars in de hoofdindex.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Webwinkel Bol waarschuwt klanten voor een datalek bij een logistiek partner. Volgens het bedrijf hebben onbevoegden toegang gekregen tot systemen en gegevens van deze partner. Bol benadrukt dat er geen systemen van het bedrijf zelf zijn geraakt. Wel zijn gegevens van klanten mogelijk bekeken of gekopieerd, aldus de webwinkel in een verklaring.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandeelhouders van verfconcern AkzoNobel hebben ingestemd met de geplande fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens hield hierover woensdag een aandeelhoudersvergadering.
6 uur geleden