Winst Nintendo keldert omdat consument wacht op opvolger Switch
KYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo heeft zijn winst in het voorbije kwartaal fors zien dalen, omdat consumenten hun aankopen uitstelden in afwachting van de opvolger van de Switch. Gecorrigeerd voor onder meer belastingen is de winst van de spelcomputerfabrikant met wel 71 procent gedaald.
Het in Kyoto gevestigde bedrijf zette een resultaat in de boeken van 54,5 miljard yen, omgerekend ruim 338 miljoen euro. In dezelfde periode vorig jaar ging het nog om meer dan drie keer zoveel winst, geholpen door goede verkopen van de populaire game The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom en bioscoophit The Super Mario Bros. Movie. Tegelijkertijd is de omzet met 46,5 procent gedaald.
De resultaten tonen de uitdagingen waarmee het bedrijf wordt geconfronteerd nu het worstelt met de stagnerende vraag naar de zeven jaar oude Switch en de intense concurrentie van de PlayStation 5 van Sony. Nintendo is van plan om zijn nieuwe console uiterlijk in maart te onthullen om de verkopen een impuls te geven. Nintendo-president Shuntaro Furukawa heeft al gewaarschuwd dat het moeilijk zal zijn om de verkoop van de oude hardware in de tussentijd op peil te houden. Sinds de Switch in 2017 op de markt kwam, heeft Nintendo er al meer dan 140 miljoen verkocht wereldwijd, maar de verkoopcijfers nemen al langer af.
Oude consoles
In de gamewereld wordt met smart gewacht op meer details over de opvolger van de Switch. Kenners zijn ook benieuwd wat consumenten straks van het nieuwe apparaat vinden. De ervaring leert dat de eerste reacties meestal de toon zetten voor het uiteindelijke succes van een spelcomputer.
Nintendo is nog wel van plan om dit boekjaar, dat loopt tot eind maart volgend jaar, 13,5 miljoen 'oude' Switch-consoles te verkopen. Maar analisten denken dat dit niet realistisch is. Zij gaan in doorsnee uit van maximaal 10 miljoen stuks, aangezien veel mensen zullen wachten op de release van de nieuwe console.
Nieuwe games
"Ik vraag me echt af hoe Nintendo zijn hardwareverkoopdoelstelling wil bereiken", zegt deskundige Serkan Toto uit Tokio. Hij is "sceptisch", stelt hij, "vooral als ze van plan zijn om de doelstelling te halen zonder prijsverlagingen".
Het bedrijf heeft komende tijd ook nog een aantal games uit bekende franchises op de planning staan. Zo komt in september The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom uit. Mario & Luigi: Brothership volgt in november en Metroid Prime 4: Beyond in 2025. Met die games hoopt Nintendo de vraag naar de Switch nog aan te wakkeren.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
6 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
11 uur geleden