Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winst Nintendo keldert omdat consument wacht op opvolger Switch

Winst Nintendo keldert omdat consument wacht op opvolger Switch

KYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo heeft zijn winst in het voorbije kwartaal fors zien dalen, omdat consumenten hun aankopen uitstelden in afwachting van de opvolger van de Switch. Gecorrigeerd voor onder meer belastingen is de winst van de spelcomputerfabrikant met wel 71 procent gedaald.

Het in Kyoto gevestigde bedrijf zette een resultaat in de boeken van 54,5 miljard yen, omgerekend ruim 338 miljoen euro. In dezelfde periode vorig jaar ging het nog om meer dan drie keer zoveel winst, geholpen door goede verkopen van de populaire game The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom en bioscoophit The Super Mario Bros. Movie. Tegelijkertijd is de omzet met 46,5 procent gedaald.

De resultaten tonen de uitdagingen waarmee het bedrijf wordt geconfronteerd nu het worstelt met de stagnerende vraag naar de zeven jaar oude Switch en de intense concurrentie van de PlayStation 5 van Sony. Nintendo is van plan om zijn nieuwe console uiterlijk in maart te onthullen om de verkopen een impuls te geven. Nintendo-president Shuntaro Furukawa heeft al gewaarschuwd dat het moeilijk zal zijn om de verkoop van de oude hardware in de tussentijd op peil te houden. Sinds de Switch in 2017 op de markt kwam, heeft Nintendo er al meer dan 140 miljoen verkocht wereldwijd, maar de verkoopcijfers nemen al langer af.

Oude consoles

In de gamewereld wordt met smart gewacht op meer details over de opvolger van de Switch. Kenners zijn ook benieuwd wat consumenten straks van het nieuwe apparaat vinden. De ervaring leert dat de eerste reacties meestal de toon zetten voor het uiteindelijke succes van een spelcomputer.

Nintendo is nog wel van plan om dit boekjaar, dat loopt tot eind maart volgend jaar, 13,5 miljoen 'oude' Switch-consoles te verkopen. Maar analisten denken dat dit niet realistisch is. Zij gaan in doorsnee uit van maximaal 10 miljoen stuks, aangezien veel mensen zullen wachten op de release van de nieuwe console.

Nieuwe games

"Ik vraag me echt af hoe Nintendo zijn hardwareverkoopdoelstelling wil bereiken", zegt deskundige Serkan Toto uit Tokio. Hij is "sceptisch", stelt hij, "vooral als ze van plan zijn om de doelstelling te halen zonder prijsverlagingen".

Het bedrijf heeft komende tijd ook nog een aantal games uit bekende franchises op de planning staan. Zo komt in september The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom uit. Mario & Luigi: Brothership volgt in november en Metroid Prime 4: Beyond in 2025. Met die games hoopt Nintendo de vraag naar de Switch nog aan te wakkeren.

Meer uit Financieel

International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

59 minuten geleden
Nervositeit op Europese beurzen door hoge olieprijzen houdt aan

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.

1 uur geleden
Oud-ledenparlement eist geld voor verzet tegen hervorming FNV

AMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.

1 uur geleden
FT: EU overweegt Nederlander van Russische sanctielijst te halen

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.

2 uur geleden
WOZ-bureau vraagt te veel voor taxaties, oordelen rechtbanken

HAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.

3 uur geleden
IEA: recordvrijgave olie moet druk op energiemarkt verlichten

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.

3 uur geleden
Wall Street opent gemengd, softwarebedrijf Oracle wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten en op de oliemarkten in de gaten houden. Software- en cloudbedrijf Oracle kwam met kwartaalresultaten en stond bij de stijgers.

4 uur geleden