Winst Nations League levert KNVB 7,5 miljoen euro op
AMSTERDAM (ANP/DPA) - Als het Nederlands elftal volgend jaar de Nations League wint, kan de KNVB 7,5 miljoen euro bijschrijven. Het prijzengeld van het toernooi is met 81,5 miljoen euro wat hoger dan tijdens de eerste editie, waarvan de finaleronde in juni was. Oranje verloor toen de eindstrijd van Portugal (1-0). De UEFA had destijds 76,25 miljoen te verdelen.
De loting voor de tweede editie is dinsdagavond in Amsterdam. Het Nederlands elftal is groepshoofd en ontloopt in ieder geval Portugal, Engeland en Zwitserland, de andere landen die vorig jaar doordrongen tot de laatste vier.
Alle zestien landen in poule A, de hoogste klasse van de Nations League, krijgen 1,5 miljoen euro startgeld. De vier groepswinnaars uit poule A kunnen nog eens 1,5 miljoen bijschrijven. De winnaar van de finaleronde, van 2 tot en met 6 juni, verdient 4,5 miljoen euro extra.
Het toernooi om de Nations League is door de UEFA bedacht als vervanger voor de vele oefenwedstrijden voor landenploegen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
3 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
17 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geleden