'Winst ING keldert door coronacrisis'
CORONAVIRUSAMSTERDAM (ANP) - De winst van ING is in het eerste kwartaal waarschijnlijk flink gekelderd als gevolg van de coronacrisis. Dat voorzien analisten gepolst door persbureau Bloomberg. Bij de kwartaalcijfers, die de bank vrijdagochtend presenteert, zijn de kenners verder alert op mogelijke opmerkingen over de zoektocht naar een nieuwe topman of -vrouw voor ING.
Recent kwamen al diverse andere grote banken met hun kwartaalcijfers. Daarbij werden door de financiële concerns miljarden euro's opzij gezet voor leningen die mogelijk nooit terugbetaald worden.
Ook de aanhoudend lage rente blijft drukken op de resultaten in de bankensector. ING moet de laatste tijd bovendien veel extra kosten maken in verband met zijn inspanningen om witwassen tegen te gaan. Hiermee zijn duizenden medewerkers van de bank aan de slag.
ING schrapte eind maart al zijn dividend vanwege de coronacrisis, tot minstens 1 oktober. "Dit zijn buitengewone tijden voor ons allemaal", benadrukte topman Ralph Hamers toen. In februari was al bekendgemaakt dat hij op 30 juni opstapt om later dit jaar leiding te gaan geven aan de Zwitserse bank UBS. Wie hem gaat opvolgen is nog niet bekend. Mogelijk kiest ING voor een kandidaat uit eigen gelederen, zoals de huidige risicodirecteur Steven van Rijswijk.
Meer uit Financieel
HOUTEN (ANP) - Zo'n half miljoen Nederlandse adressen heeft nog geen concreet vooruitzicht op een glasvezelaansluiting. Dat heeft marktonderzoeker Telecompaper becijferd. Voor veel van deze adressen zijn de aanlegkosten per aansluiting hoog en zouden de projecten te klein van schaal zijn.
29 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is sterk gedaald door zorgen over een sterk stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut ZEW. De ZEW-vertrouwensindex is deze maand gekelderd naar het laagste niveau in bijna een jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido is eerder terecht door de Nederlandse overheid verplicht om geen gebruik te maken van apparatuur van de Chinese leveranciers Huawei en ZTE in kritieke onderdelen van zijn mobiele netwerk. Dat heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) geoordeeld in een dinsdag gepubliceerde uitspraak.
1 uur geledenDEN HAAG/LONDEN (ANP) - Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Finland willen een nieuwe kredietinstelling opzetten voor defensieprojecten. Het Multilateraal Defensiemechanisme (MDM), waaraan landen met een hoge kredietwaardigheid kunnen meedoen, moet hun defensie-industrie en herbewapeningsrace helpen aanjagen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zorgen geuit over het vermogen van Oekraïne om hulp te blijven ontvangen uit zijn steunpakket van 8,1 miljard dollar. Dit komt omdat Oekraïense parlementariërs zich verzetten tegen het beleid van president Volodymyr Zelensky en maatregelen blokkeren die nodig zijn om de financiering vrij te geven.
3 uur geledenWOERDEN (ANP) - Extra omzet tijdens het WK voetbal helpt ondernemers in de horeca om hun hoofd boven water te houden. Dat stelt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in een brief die het heeft opgesteld voor horeca-ondernemers om in de gemeente een verruiming van de openingstijden te vragen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meubelwinkelketen Seats and Sofas gaat bijna 1500 klanten compenseren voor kosten die zij maakten rond garanties. Uit onderzoek van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) kwam naar voren dat klanten van Seats and Sofas die een beroep deden op hun garantie het meubel zelf bij een winkel moesten brengen of moesten betalen voor het laten ophalen of voor een monteur. De ACM stelt dat zij hierdoor onterecht werden belast met extra kosten.
3 uur geleden