Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Winst ING keldert door coronacrisis'

'Winst ING keldert door coronacrisis'

CORONAVIRUSAMSTERDAM (ANP) - De winst van ING is in het eerste kwartaal waarschijnlijk flink gekelderd als gevolg van de coronacrisis. Dat voorzien analisten gepolst door persbureau Bloomberg. Bij de kwartaalcijfers, die de bank vrijdagochtend presenteert, zijn de kenners verder alert op mogelijke opmerkingen over de zoektocht naar een nieuwe topman of -vrouw voor ING.

Recent kwamen al diverse andere grote banken met hun kwartaalcijfers. Daarbij werden door de financiƫle concerns miljarden euro's opzij gezet voor leningen die mogelijk nooit terugbetaald worden.

Ook de aanhoudend lage rente blijft drukken op de resultaten in de bankensector. ING moet de laatste tijd bovendien veel extra kosten maken in verband met zijn inspanningen om witwassen tegen te gaan. Hiermee zijn duizenden medewerkers van de bank aan de slag.

ING schrapte eind maart al zijn dividend vanwege de coronacrisis, tot minstens 1 oktober. "Dit zijn buitengewone tijden voor ons allemaal", benadrukte topman Ralph Hamers toen. In februari was al bekendgemaakt dat hij op 30 juni opstapt om later dit jaar leiding te gaan geven aan de Zwitserse bank UBS. Wie hem gaat opvolgen is nog niet bekend. Mogelijk kiest ING voor een kandidaat uit eigen gelederen, zoals de huidige risicodirecteur Steven van Rijswijk.

Meer uit Financieel

Duitse brouwers produceren recordhoeveelheid alcoholvrij bier

BERLIJN (ANP) - Duitse brouwerijen hebben vorig jaar een recordhoeveelheid alcoholvrij bier geproduceerd. De productie van bier zonder alcohol steeg met 6,5 procent naar 616 miljoen liter, meldt het Duitse federale statistiekbureau. Tegelijkertijd daalde de productie van bier met alcohol met bijna 6 procent tot 6,8 miljard liter.

5 minuten geleden
Chinees AI-bedrijf DeepSeek ontwikkelt eigen chip, meldt Reuters

HANGZHOU (ANP/RTR) - Ook het Chinese AI-bedrijf DeepSeek ontwikkelt een eigen AI-chip. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Daardoor wil de Chinese start-up minder afhankelijk worden van Nvidia en Huawei voor chips.

20 minuten geleden
Europarlement stemt in met hulp aan boeren voor dure mest

STRAATSBURG (ANP) - Een ruime meerderheid van het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met financiƫle steun aan landbouwers die worden getroffen door de sterk gestegen prijzen van meststoffen. De Europese Commissie had deze liquiditeitssteun voorgesteld om een daling van de productie of de voedselkwaliteit en stijgende prijzen voor consumenten te voorkomen.

1 uur geleden
IEA: conflict Midden-Oosten blijft wereldwijde gasmarkt verstoren

PARIJS (ANP) - De gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten blijven de wereldwijde gasmarkt verstoren. Een krapper aanbod en hogere gasprijzen drukken de vraag, vooral in de industrie en de elektriciteitssector. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in een rapport over de gasmarkt.

1 uur geleden
Groene belegger ziet af van juridische stappen tegen BP

LONDEN (ANP) - De activistische beleggersgroep Follow This ziet af van juridische stappen tegen olie- en gasconcern BP. Het groene beleggerscollectief meldt dinsdag dat het in plaats daarvan een nieuwe aandeelhoudersresolutie zal indienen voor de algemene vergadering van 2027. Het is nog niet bekend wat dat voorstel inhoudt.

1 uur geleden
ECB wil actieplannen van banken tegen cyberdreiging door AI

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) roept banken op plannen op te stellen om de groeiende dreiging van zeer geavanceerde AI-systemen voor de cyberveiligheid het hoofd te bieden. De dreiging komt volgens de bankentoezichthouder van AI-modellen, zoals Claude Mythos van het Amerikaanse Anthropic.

2 uur geleden
ACM: mogelijk kartel toeleveranciers aan publieke instellingen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een mogelijk kartel tussen toeleveranciers aan instellingen in de publieke sector. De toezichthouder heeft daarvoor invallen gedaan bij enkele bedrijven.

2 uur geleden