Winst FrieslandCampina daalt flink door coronacrisis
AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina voelde in het eerste halfjaar de financiële gevolgen van de coronapandemie. De omzet van de zuivelcoöperatie bleef nagenoeg gelijk, maar de winst daalde door de coronacrisis flink. Met name de dalende vraag van producten in horeca en bedrijven en de lagere basiszuivelprijzen waren daar de oorzaak van. Ook de verkopen van de winstgevende kindervoeding in Hongkong liepen terug als gevolg van de dichte grenzen met China.
De omzet van 5,6 miljard euro bleef met een zeer lichte stijging van 0,3 procent stabiel vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. De winst daalde met ruim een derde (37 procent). De zogeheten Consumer Dairy- en Ingredients-merken compenseerde die neergang deels. Die merken zagen het bedrijfsresultaat respectievelijk met 18,1 procent en 21,9 procent stijgen.
Toch zijn er ook positieve ontwikkelingen. Zo steeg de verkoop van consumentenproducten in het eerste halfjaar en verbeterde FrieslandCampina naar eigen zeggen de marktposities in belangrijke consumentenmarkten zoals China, Indonesië, Nigeria, Pakistan en de thuismarkten Nederland en Duitsland. Nadat China in het tweede kwartaal herstelde van de coronapandemie, keerde de verkoop van kindervoeding daar terug naar het niveau van voor de crisis.
Directeur Hein Schumacher verwacht in 2020 een wereldwijde recessie en gaat ervan uit dat het herstel tijd zal vergen. "Dit vereist dat we verder ingrijpen in onze kostenstructuur en maatregelen nemen om onze productiviteit structureel te verhogen", aldus Schumacher. "We zullen echter ook blijven investeren in onze merken, innovaties, verkoopkanalen en groeimarkten. Deze combinatie moet ervoor zorgen dat we sterker uit deze uitdagende periode tevoorschijn komen."
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
3 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
23 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
1 dag geleden