
Winst E.ON groeit, omzet Nederland onder druk door zonnig weer
ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, heeft meer winst geboekt in het afgelopen halfjaar. In Nederland stond de verkoop van het energieconcern in de afgelopen maanden echter onder druk door het bovengemiddeld zonnige weer.
De bedrijfswinst van de leverancier van gas en elektriciteit ging met 13 procent omhoog, van 4,9 miljard euro in de eerste helft van vorig jaar, tot 5,5 miljard euro. E.ON schrijft de winstsprong onder meer toe aan een efficiëntere bedrijfsvoering. De omzet klom in de eerste jaarhelft met 5 procent tot 41,6 miljard euro.
E.ON riep woensdag ook de Duitse overheid op om ervoor te zorgen dat investeringen in elektriciteitsnetten in de toekomst financieel meer opleveren. Het bedrijf waarschuwt dat als Duitsland dit niet doet, het risico bestaat dat het land achterloopt bij het vernieuwen en uitbreiden van de energie-infrastructuur, terwijl andere landen dit juist sneller aanpakken.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - FNV wil dat het werk op de luchthaven eerlijker, gezonder en veiliger wordt. De vakbond roept Schiphol, het Rijk en luchtvaartbedrijven op om medewerkers te beschermen tegen uitlaatgassen van vliegtuigen, hogere lonen te betalen en strenge veiligheidseisen te stellen.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) verwacht dat de olieprijs volgend jaar stevig daalt door een overaanbod en een afnemende vraag. "De recentste cijfers wijzen op een zwakke vraag in de belangrijkste economieën. Doordat het consumentenvertrouwen nog altijd laag is, lijkt een scherpe opleving voorlopig onwaarschijnlijk", staat in een rapport.
29 minuten geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Techmiljardair Elon Musk moet zich in de rechtbank verantwoorden voor zijn aanvallen op OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Een Amerikaanse districtsrechter heeft het verzoek van de rijkste man ter wereld om de beschuldigingen van OpenAI tegen hem te verwerpen, afgewezen.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Veel dochterondernemingen van schoenenmerk Van Lier zijn failliet verklaard, meldt de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Eerder werd al bekend dat het bedrijf het financieel zwaar had.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Avantium ging woensdag ruim 10 procent onderuit op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker heeft een voorlopig financieringsakkoord bereikt met zijn banken en staatsinvesteringsfonds Invest-NL. De afspraken zijn gemaakt op voorwaarde dat de aandelenuitgifte die het bedrijf in september wil lanceren, succesvol is. Details over die uitgifte worden in september in een prospectus bekendgemaakt. De halfjaarcijfers die voor woensdag op het programma stonden, worden dan ook vrijgegeven.
2 uur geledenHANNOVER (ANP) - Het Duitse reisconcern TUI heeft het afgelopen kwartaal geprofiteerd van een groeiende vraag naar vakanties en hogere prijzen. De ook in Nederland actieve aanbieder van vakanties boekte een hogere omzet en winst, waarbij de resultaten van zijn cruises het sterkst verbeterden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een steeds groter deel van de boeren in Nederland is jonger dan 40. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het totale aantal land- en tuinbouwbedrijven daalt al tientallen jaren en een groot deel heeft geen bedrijfsopvolger.
5 uur geleden