Winst elektrische automaker Tesla fors gedaald in 2024
AUSTIN (ANP) - Tesla heeft vorig jaar een fors lagere winst behaald, nadat eerder al bekend was geworden dat de verkopen van elektrische auto's van het bedrijf in 2024 voor het eerst in meer dan tien jaar waren gedaald. Tesla kampt met druk op de verkopen door felle concurrentie op onder meer de grote Chinese markt en ook een minder sterke vraag naar volledig elektrische auto's in de Amerikaanse thuismarkt.
Volgens Tesla kwam de nettowinst uit op ruim 7 miljard dollar, een daling van 53 procent ten opzichte van 2023. Begin deze maand meldde Tesla dat er vorig jaar 1,79 miljoen auto's waren verkocht, een lichte daling ten opzichte van 2023. Om de verkopen te stimuleren, is Tesla met prijsverlagingen gekomen en dat raakt de winstgevendheid.
Tesla-topman Elon Musk heeft gezegd dat hij verwacht dat de verkopen dit jaar met 20 tot 30 procent zullen stijgen, mede door de komst van een goedkoper model. Die auto zou in de eerste helft van dit jaar onthuld moeten worden.
Musk was nauw betrokken bij de verkiezingscampagne van president Donald Trump. De rijkste man ter wereld gaat voor Trump ook een adviesraad leiden om de overheid efficiënter te maken, genaamd DOGE, voluit Department of Government Efficiency. Dat kan vertaald worden als Ministerie van Overheidsefficiëntie. Het gaat niet om een echt ministerie, maar om een soort taskforce die advies gaat uitbrengen over het afslanken van de overheid.
Meer uit Financieel
VALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China kan nog meer vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de terugreis van zijn staatsbezoek aan China. Hij zei donderdag al dat China een bestelling van tweehonderd vliegtuigen bij Boeing doet. Mogelijk kan de order wel groeien tot 750 vliegtuigen, aldus Trump.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.
4 uur geledenWUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.
6 uur geleden