Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winst elektrische automaker Tesla fors gedaald in 2024

Winst elektrische automaker Tesla fors gedaald in 2024

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft vorig jaar een fors lagere winst behaald, nadat eerder al bekend was geworden dat de verkopen van elektrische auto's van het bedrijf in 2024 voor het eerst in meer dan tien jaar waren gedaald. Tesla kampt met druk op de verkopen door felle concurrentie op onder meer de grote Chinese markt en ook een minder sterke vraag naar volledig elektrische auto's in de Amerikaanse thuismarkt.

Volgens Tesla kwam de nettowinst uit op ruim 7 miljard dollar, een daling van 53 procent ten opzichte van 2023. Begin deze maand meldde Tesla dat er vorig jaar 1,79 miljoen auto's waren verkocht, een lichte daling ten opzichte van 2023. Om de verkopen te stimuleren, is Tesla met prijsverlagingen gekomen en dat raakt de winstgevendheid.

Tesla-topman Elon Musk heeft gezegd dat hij verwacht dat de verkopen dit jaar met 20 tot 30 procent zullen stijgen, mede door de komst van een goedkoper model. Die auto zou in de eerste helft van dit jaar onthuld moeten worden.

Musk was nauw betrokken bij de verkiezingscampagne van president Donald Trump. De rijkste man ter wereld gaat voor Trump ook een adviesraad leiden om de overheid efficiënter te maken, genaamd DOGE, voluit Department of Government Efficiency. Dat kan vertaald worden als Ministerie van Overheidsefficiëntie. Het gaat niet om een echt ministerie, maar om een soort taskforce die advies gaat uitbrengen over het afslanken van de overheid.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

9 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

11 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

14 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

1 dag geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden