Winst elektrische automaker Tesla fors gedaald in 2024
AUSTIN (ANP) - Tesla heeft vorig jaar een fors lagere winst behaald, nadat eerder al bekend was geworden dat de verkopen van elektrische auto's van het bedrijf in 2024 voor het eerst in meer dan tien jaar waren gedaald. Tesla kampt met druk op de verkopen door felle concurrentie op onder meer de grote Chinese markt en ook een minder sterke vraag naar volledig elektrische auto's in de Amerikaanse thuismarkt.
Volgens Tesla kwam de nettowinst uit op ruim 7 miljard dollar, een daling van 53 procent ten opzichte van 2023. Begin deze maand meldde Tesla dat er vorig jaar 1,79 miljoen auto's waren verkocht, een lichte daling ten opzichte van 2023. Om de verkopen te stimuleren, is Tesla met prijsverlagingen gekomen en dat raakt de winstgevendheid.
Tesla-topman Elon Musk heeft gezegd dat hij verwacht dat de verkopen dit jaar met 20 tot 30 procent zullen stijgen, mede door de komst van een goedkoper model. Die auto zou in de eerste helft van dit jaar onthuld moeten worden.
Musk was nauw betrokken bij de verkiezingscampagne van president Donald Trump. De rijkste man ter wereld gaat voor Trump ook een adviesraad leiden om de overheid efficiënter te maken, genaamd DOGE, voluit Department of Government Efficiency. Dat kan vertaald worden als Ministerie van Overheidsefficiëntie. Het gaat niet om een echt ministerie, maar om een soort taskforce die advies gaat uitbrengen over het afslanken van de overheid.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Operationeel directeur Ton van Nimwegen van ABN AMRO wil partijvoorzitter van de VVD worden. Daarom legt hij met ingang van volgend jaar zijn functie bij de bank neer. Zijn verantwoordelijkheden worden dan overgenomen door de andere topbestuurders van de bank.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank kondigde aan zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over te nemen voor ongeveer 960 miljoen euro. Ook kwam ABN AMRO met cijfers. Beleggers zetten het aandeel in de eerste handelsminuten 2,8 procent hoger.
33 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Overheden in heel Europa en het Midden-Oosten haasten zich om ervoor te zorgen dat de buitenlandse activiteiten van de Russische olieproducent Lukoil kunnen blijven draaien. Het op een na grootste oliebedrijf van Rusland heeft veel olievelden, raffinaderijen en tankstations in andere landen. Lukoil bezit naast tankstations ook een minderheidsbelang in een raffinaderij in Nederland.
55 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping wil de economische banden tussen China en Spanje verder versterken. Dat heeft Xi gezegd bij een ontmoeting met de Spaanse koning Felipe, die op staatsbezoek is in China. De koning is samen met zijn vrouw Letizia in Beijing.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO neemt zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over, heeft de bank woensdag aangekondigd. De geschatte overnameprijs bedraagt zo'n 960 miljoen euro. Het gaat om een van de grootste overnames in jaren in de Nederlandse bankensector.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in oktober opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 253 bedrijven failliet. Dat zijn 75 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 23 procent. Ten opzichte van september nam het aantal faillissementen met 8 procent af.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Woningisolatie, elektrische auto's, zonnepanelen en warmtepompen verlagen de komende jaren de gemiddelde energiekosten van huishoudens in ontwikkelde economieën. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) spreekt die verwachting uit in het jaarlijkse World Energy Outlook-rapport.
3 uur geleden