Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winst Duitse autobouwers Mercedes en Volkswagen keldert

Winst Duitse autobouwers Mercedes en Volkswagen keldert

WOLFSBURG (ANP) - De Duitse autobouwers Mercedes-Benz en Volkswagen zagen de verkoopcijfers van hun auto's, en daarmee ook de winst, flink dalen in de eerste drie maanden van het jaar. Dat komt onder andere door de "matige vraag" naar elektrische auto's volgens Mercedes. "Zoals verwacht begint het jaar traag", zegt financieel topman Arno Antlitz van Volkswagen.

Beide bedrijven zagen hun nettowinst met ruim een vijfde afnemen. Naast een matige vraag, wijst Volkswagen ook naar de concurrentie als reden voor de afname. Tegelijkertijd ziet Mercedes dat consumenten de aankoop van een nieuwe auto uitstellen, omdat ze wachten op nieuwere modellen. Ook noemt het bedrijf de hoge inflatie en de renteverhogingen van centrale banken als reden voor teruggelopen verkoopcijfers.

Volkswagen hoopt het tij te keren door dit jaar nog dertig nieuwe modellen op de markt te brengen voor alle automerken van het bedrijf, zoals SEAT en Audi. Mercedes verwacht juist een geringe groei en denkt dat de vraag naar auto's dit jaar zwak zal blijven.

Chinese fabrikanten

Terwijl de autoverkoop van Volkswagen zelf op alle fronten afneemt, stegen de verkoopcijfers van de Chinese elektrische autobouwers waar het Duitse concern in investeert juist met 6 procent. De verkoop van Chinese elektrische automerken waar Volkswagen belangen in heeft, is goed voor ruim een derde van de totale verkoopcijfers van Volkswagen en die verhouding neemt toe. Zo nam het Duitse autoconcern eerder dit jaar een belang van ruim 650 miljoen euro in het Chinese automerk XPENG, waarmee het samen twee elektrische automodellen ontwikkelt.

Ook Stellantis, de autofabrikant met een Nederlandse beursnotering achter merken zoals Jeep, Peugeot, Opel en Fiat, zag de verkoopcijfers dalen. Net als Mercedes, wijst het concern naar een matige vraag naar elektrische auto's. Door later dit jaar nieuwe modellen op de markt te brengen, hoopt Stellantis net als Volkswagen de resultaten te verbeteren.

Meer uit Financieel

Detailhandel VS verwacht recorduitgaven in feestdagenperiode

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Amerikanen gaan dit feestdagenseizoen met onder meer Black Friday en kerst naar verwachting meer dan 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar, in winkels uitgeven, wat een nieuw record zou betekenen. Dat verwacht de Amerikaanse detailhandelsorganisatie National Retail Federation (NRF).

6 minuten geleden
Karremans: komende dagen weer levering chips van Nexperia

DEN HAAG (ANP) - De "komende dagen" zullen chips van Nexperia uit China weer bij klanten arriveren, verwacht demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD). Zijn collega David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) verwelkomt de aankondiging dat China de leveringen weer mogelijk zal maken, zegt hij op X.

58 minuten geleden
Topman chipbedrijf Qualcomm: wereld onderschat hoe groot AI wordt

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereld onderschat momenteel hoe groot kunstmatige intelligentie (AI) gaat worden. Dat heeft topman Cristiano Amon van de grote Amerikaanse chipproducent Qualcomm gezegd in een interview met persbureau Bloomberg. Hij vergeleek daarbij AI met de opkomst van het internet, dat volgens Amon ook veel groter is geworden dan mensen aanvankelijk dachten in de jaren 90.

1 uur geleden
Bondskanselier Merz: Duitse staalsector in 'existentiële crisis'

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse staalindustrie verkeert volgens bondskanselier Friedrich Merz in een "existentiële crisis" door onder meer felle concurrentie van goedkoop staal uit China, de Amerikaanse importheffingen en de zwakkere staalvraag door de malaise in de Europese auto-industrie. Dat zei Merz na afloop van een ontmoeting in Berlijn met topbestuurders uit de staalindustrie.

3 uur geleden
Luchtvaartautoriteit VS werkt aan krimpplan om shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA werkt aan een plan om het aantal vluchten op veertig drukke luchthavens in de Verenigde Staten met 10 procent te verminderen. De ingreep is een gevolg van de shutdown, waarbij de federale overheid stopt met vrijwel alle betalingen, omdat er in het Congres geen begrotingsakkoord is. Hierdoor zitten duizenden luchtverkeersleiders zonder salaris.

4 uur geleden
Reuters: Meta verdient miljarden aan frauduleuze advertenties

MENLO PARK (ANP) - Meta verdient miljarden dollars aan frauduleuze advertenties op zijn platforms als Facebook, WhatsApp en Instagram. Dat staat in interne documenten van het socialemediabedrijf die persbureau Reuters heeft ingezien.

5 uur geleden
Snapchat-eigenaar flink hoger op Wall Street na kwartaalupdate

NEW YORK (ANP) - Snap werd donderdag 13 procent meer waard op de beurzen in New York. De eigenaar van socialemediaplatform Snapchat zag de kwartaalomzet stijgen, maar leed wel opnieuw verlies. Het bedrijf gaf echter een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal en gaat voor 500 miljoen dollar aan eigen aandelen inkopen. Ook zei Snap dat Perplexity 400 miljoen dollar gaat betalen om de zoekmogelijkheden van de Amerikaanse AI-startup in Snapchat te integreren.

6 uur geleden