Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winst chocoladegigant Barry Callebaut onder druk door cacaotekort

Winst chocoladegigant Barry Callebaut onder druk door cacaotekort

ZÜRICH (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Barry Callebaut, dat onder meer de chocolade levert voor de Magnum-ijsjes van Unilever en de KitKat-repen van Nestlé, begint de gevolgen te voelen van de stijgende cacaoprijzen. De winst van de grootste chocoladeproducent ter wereld daalde het afgelopen halfjaar fors.

Nooit was cacao zo duur. Slechte oogsten in West-Afrika, waar bijna driekwart van de wereldwijde cacaovoorraad vandaan komt, zorgen voor grote tekorten. De prijsverhogingen zorgden voor een omzetgroei van 11 procent, maar de winst van Barry Callebaut daalde met twee derde tot 78 miljoen euro.

Consumenten merken nog betrekkelijk weinig van de schaarste. Veel fabrikanten blijven door hun lopende contracten met leveranciers voorlopig nog dezelfde prijs betalen voor cacaobonen. Barry Callebaut's klantencontracten staan het bedrijf over het algemeen toe om wel hogere kosten door te berekenen.

Amerikaanse concurrenten zoals Hershey en Mondelez, bekend van Côte d'Or en Milka, verwachten dalende inkomsten als ze de stijgende cacaokosten in hun winkelprijzen verwerken. Tot dusver bleef de vraag naar chocolade redelijk op peil, maar nu de cacaoprijzen het hoogste niveau in 46 jaar hebben bereikt is de vraag hoelang dat nog duurt. Consumenten zijn "meer aan het rondkijken, in de hoop aanbiedingen te vinden", zei Mondelez-topman Dirk Van de Put vorige maand. Onlangs besloot Mondelez Milka-repen uit de schappen van de Belgische supermarktketen Colruyt te halen, nadat ze het niet eens konden worden over de prijzen.

Meer uit Financieel

Werkloosheid in Nederland daalt licht naar 3,9 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in april licht gedaald naar 3,9 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In maart zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In februari lag de werkloosheid met 4,1 procent nog op het hoogste niveau in vier jaar.

34 minuten geleden
Vertrouwen van consumenten in mei verder afgenomen

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in mei verder verslechterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen staat sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon, flink onder druk. In april liet het consumentenvertrouwen al de op een na grootste daling ooit zien. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.

56 minuten geleden
Financiële situatie van huiseigenaren gaat achteruit, zegt NHG

UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.

6 uur geleden
Omzet AI-chipconcern Nvidia naar nieuw record van 81,6 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.

9 uur geleden
Flinke plussen op Wall Street, Nvidia hoger in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.

9 uur geleden
WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

12 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

13 uur geleden