Winst chocoladegigant Barry Callebaut onder druk door cacaotekort
ZÜRICH (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Barry Callebaut, dat onder meer de chocolade levert voor de Magnum-ijsjes van Unilever en de KitKat-repen van Nestlé, begint de gevolgen te voelen van de stijgende cacaoprijzen. De winst van de grootste chocoladeproducent ter wereld daalde het afgelopen halfjaar fors.
Nooit was cacao zo duur. Slechte oogsten in West-Afrika, waar bijna driekwart van de wereldwijde cacaovoorraad vandaan komt, zorgen voor grote tekorten. De prijsverhogingen zorgden voor een omzetgroei van 11 procent, maar de winst van Barry Callebaut daalde met twee derde tot 78 miljoen euro.
Consumenten merken nog betrekkelijk weinig van de schaarste. Veel fabrikanten blijven door hun lopende contracten met leveranciers voorlopig nog dezelfde prijs betalen voor cacaobonen. Barry Callebaut's klantencontracten staan het bedrijf over het algemeen toe om wel hogere kosten door te berekenen.
Amerikaanse concurrenten zoals Hershey en Mondelez, bekend van Côte d'Or en Milka, verwachten dalende inkomsten als ze de stijgende cacaokosten in hun winkelprijzen verwerken. Tot dusver bleef de vraag naar chocolade redelijk op peil, maar nu de cacaoprijzen het hoogste niveau in 46 jaar hebben bereikt is de vraag hoelang dat nog duurt. Consumenten zijn "meer aan het rondkijken, in de hoop aanbiedingen te vinden", zei Mondelez-topman Dirk Van de Put vorige maand. Onlangs besloot Mondelez Milka-repen uit de schappen van de Belgische supermarktketen Colruyt te halen, nadat ze het niet eens konden worden over de prijzen.
Meer uit Financieel
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen van 75 jaar en ouder betalen steeds vaker met een pinpas aan de kassa. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van Betaalvereniging Nederland en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook bij overboekingen aan vrienden en familie stijgt het aantal elektronische betalingen fors.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. AkzoNobel was een opvallende stijger op het Damrak. Het verfconcern, dat gaat fuseren met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems, verwierp onlangs een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams. Volgens AkzoNobel, bekend van merken als Dulux, Sikkens en Flexa, wordt doorgegaan met de fusie met Axalta.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft een deal gesloten met Duitsland voor de export van 1 miljoen ton vloeibaar gemaakt aardgas (lng) per jaar. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Canada zal de overeenkomst volgens de bronnen later op woensdag aankondigen.
3 uur geleden