Winst chemiebedrijf Bayer omhoog door duurdere onkruidbestrijding
LEVERKUSEN (ANP/AFP) - Hoge prijzen voor en sterke vraag naar onkruidbestrijdingsmiddelen op basis van het omstreden middel glyfosaat, hebben chemiebedrijf Bayer aan flink hogere winsten geholpen. Omdat er tekorten waren aan die middelen, zoals het bekende Roundup, kon Bayer er veel meer geld voor vragen.
De bestrijdingsmiddelen waren de aanjager van een sterke groei bij de landbouwtak van het bedrijf. De farmaceutische tak groeide nauwelijks, maar de divisie die geneesmiddelen maakt die zonder doktersrecept te krijgen zijn deed wel goede zaken. Er was in 2022 veel vraag naar middelen tegen allergieën en verkoudheid.
Alles bij elkaar steeg de omzet met 8,7 procent tot 50,7 miljard euro. Onder de streep bleef daar 4,2 miljard euro van over, ruim vier keer zoveel als de 1 miljard euro winst uit 2021.
Topman Werner Baumann van Bayer vertrekt deze zomer onder druk van een aantal investeerders. Hij wordt vervangen door oud-Roche-bestuurder Bill Anderson. Diezelfde investeerders zouden ook graag zien dat Bayer gesplitst wordt in een bedrijf dat zich richt op landbouw en een farmaceutisch bedrijf. Critici menen dat dat laatste onderdeel te klein is en direct een overnameprooi wordt.
Meer uit Financieel
ALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Sereact, een Duitse ontwikkelaar van roboticasoftware, heeft 110 miljoen dollar aan nieuwe financiering opgehaald voor het ontwikkelen van een AI-model dat robots slimmer maakt en meer geschikt voor het uitvoeren van verschillende taken. Het geld komt zowel van bestaande geldschieters als van nieuwe investeerders.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is gestegen tot het hoogste niveau in bijna drie maanden. De handel wordt gesteund door optimisme rond de oorlog in het Midden-Oosten. Na een nieuwsbericht van Axios is de hoop toegenomen dat de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran weer op gang kunnen komen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.
17 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.
19 uur geleden