Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winst chemiebedrijf Bayer omhoog door duurdere onkruidbestrijding

Winst chemiebedrijf Bayer omhoog door duurdere onkruidbestrijding

LEVERKUSEN (ANP/AFP) - Hoge prijzen voor en sterke vraag naar onkruidbestrijdingsmiddelen op basis van het omstreden middel glyfosaat, hebben chemiebedrijf Bayer aan flink hogere winsten geholpen. Omdat er tekorten waren aan die middelen, zoals het bekende Roundup, kon Bayer er veel meer geld voor vragen.

De bestrijdingsmiddelen waren de aanjager van een sterke groei bij de landbouwtak van het bedrijf. De farmaceutische tak groeide nauwelijks, maar de divisie die geneesmiddelen maakt die zonder doktersrecept te krijgen zijn deed wel goede zaken. Er was in 2022 veel vraag naar middelen tegen allergieën en verkoudheid.

Alles bij elkaar steeg de omzet met 8,7 procent tot 50,7 miljard euro. Onder de streep bleef daar 4,2 miljard euro van over, ruim vier keer zoveel als de 1 miljard euro winst uit 2021.

Topman Werner Baumann van Bayer vertrekt deze zomer onder druk van een aantal investeerders. Hij wordt vervangen door oud-Roche-bestuurder Bill Anderson. Diezelfde investeerders zouden ook graag zien dat Bayer gesplitst wordt in een bedrijf dat zich richt op landbouw en een farmaceutisch bedrijf. Critici menen dat dat laatste onderdeel te klein is en direct een overnameprooi wordt.

Meer uit Financieel

Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.

28 minuten geleden
Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

1 uur geleden
Voorzitter Eurogroep: energiecrisis moment van waarheid Europa

BRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."

1 uur geleden
Hackers stelen gegevens van miljoenen studenten en docenten

SALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.

2 uur geleden
Onlineverkoper eBay stijgt op Wall Street na overnamebod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.

2 uur geleden
Duitse exporteurs steunen EU-actie bij Amerikaanse heffingen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse exporteursvereniging BGA steunt mogelijke vergeldingsmaatregelen van de EU, als de nieuwe Amerikaanse invoerheffingen voor auto's uit Europa daadwerkelijk van kracht worden. "Eventuele tegenmaatregelen" zouden al besproken kunnen worden zodra het "duidelijk" is waarom president Donald Trump precies nieuwe tarieven wil invoeren, in welke mate en op welke juridische basis. Dat zegt BGA-voorzitter Dirk Jandura tegen de zakenkrant Handelsblatt.

3 uur geleden
Chipmaker Cerebras wil 3,5 miljard dollar ophalen met beursgang

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - Maker van AI-chips Cerebras Systems wil naar de beurs in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse bedrijf dat de concurrentie aan wil gaan met de grootste chipmaker ter wereld Nvidia wil tot 3,5 miljard dollar (bijna 3 miljard euro) ophalen bij een beursgang.

3 uur geleden