Winst chemiebedrijf Bayer omhoog door duurdere onkruidbestrijding
LEVERKUSEN (ANP/AFP) - Hoge prijzen voor en sterke vraag naar onkruidbestrijdingsmiddelen op basis van het omstreden middel glyfosaat, hebben chemiebedrijf Bayer aan flink hogere winsten geholpen. Omdat er tekorten waren aan die middelen, zoals het bekende Roundup, kon Bayer er veel meer geld voor vragen.
De bestrijdingsmiddelen waren de aanjager van een sterke groei bij de landbouwtak van het bedrijf. De farmaceutische tak groeide nauwelijks, maar de divisie die geneesmiddelen maakt die zonder doktersrecept te krijgen zijn deed wel goede zaken. Er was in 2022 veel vraag naar middelen tegen allergieën en verkoudheid.
Alles bij elkaar steeg de omzet met 8,7 procent tot 50,7 miljard euro. Onder de streep bleef daar 4,2 miljard euro van over, ruim vier keer zoveel als de 1 miljard euro winst uit 2021.
Topman Werner Baumann van Bayer vertrekt deze zomer onder druk van een aantal investeerders. Hij wordt vervangen door oud-Roche-bestuurder Bill Anderson. Diezelfde investeerders zouden ook graag zien dat Bayer gesplitst wordt in een bedrijf dat zich richt op landbouw en een farmaceutisch bedrijf. Critici menen dat dat laatste onderdeel te klein is en direct een overnameprooi wordt.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.
4 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.
5 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.
6 uur geledenLONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
23 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
1 dag geleden