Winst Bosch daalt flink door haperende Duitse auto-industrie
STUTTGART (ANP/DPA) - Industrieconcern Bosch heeft het afgelopen jaar veel last gehad van de haperende Duitse auto-industrie. De grootste toeleverancier van auto-onderdelen ter wereld, die ook onder meer airco's en wasmachines maakt, zag de winst met een derde dalen. Dat kwam onder meer door de zwakke vraag naar elektrische auto's en de kwakkelende wereldeconomie.
Bosch nam vorig jaar al afscheid van 11.500 medewerkers en sluit niet uit dat er in de toekomst nog meer "pijnlijke besluiten" moeten vallen. Nu werken er ongeveer 418.000 mensen.
Verder roept topman Stefan Hartung op ondernemen in Duitsland makkelijker te maken, bijvoorbeeld door iets te doen aan de hoge energieprijzen en beklemmende bureaucratie. "Dan kunnen Duitsland en Europa in de toekomst tot de economische en technologische koplopers van de wereld behoren", zegt Hartung.
Grote concurrentie
Met name in China hebben Duitse autofabrikanten last van grote concurrentie. Daardoor verkopen zij daar minder, waardoor de Duitse ondernemingen met voorraden blijven zitten en fabrieken onder hun capaciteit draaien.
Bosch hield afgelopen jaar een winst over van ruim 3 miljard euro, op een licht gedaalde omzet van zo'n 91 miljard euro. Het doel van het Duitse concern is om tot 2030 jaarlijks met 6 tot 8 procent te groeien.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
4 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten doen onderzoek naar een Britse webwinkel die ervan wordt verdacht op kinderen lijkende sekspoppen te verkopen. Dat hebben openbaar aanklagers tegen het Franse persbureau AFP gezegd. Eerder was er nog grote ophef in Frankrijk over de verkoop van sekspoppen op de Chinese webwinkel Shein. Shein heeft de poppen al verwijderd van zijn platform.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.
18 uur geleden