Winst Bosch daalt flink door haperende Duitse auto-industrie
STUTTGART (ANP/DPA) - Industrieconcern Bosch heeft het afgelopen jaar veel last gehad van de haperende Duitse auto-industrie. De grootste toeleverancier van auto-onderdelen ter wereld, die ook onder meer airco's en wasmachines maakt, zag de winst met een derde dalen. Dat kwam onder meer door de zwakke vraag naar elektrische auto's en de kwakkelende wereldeconomie.
Bosch nam vorig jaar al afscheid van 11.500 medewerkers en sluit niet uit dat er in de toekomst nog meer "pijnlijke besluiten" moeten vallen. Nu werken er ongeveer 418.000 mensen.
Verder roept topman Stefan Hartung op ondernemen in Duitsland makkelijker te maken, bijvoorbeeld door iets te doen aan de hoge energieprijzen en beklemmende bureaucratie. "Dan kunnen Duitsland en Europa in de toekomst tot de economische en technologische koplopers van de wereld behoren", zegt Hartung.
Grote concurrentie
Met name in China hebben Duitse autofabrikanten last van grote concurrentie. Daardoor verkopen zij daar minder, waardoor de Duitse ondernemingen met voorraden blijven zitten en fabrieken onder hun capaciteit draaien.
Bosch hield afgelopen jaar een winst over van ruim 3 miljard euro, op een licht gedaalde omzet van zo'n 91 miljard euro. Het doel van het Duitse concern is om tot 2030 jaarlijks met 6 tot 8 procent te groeien.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.
38 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - General Motors behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De autofabrikant uit Detroit boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook de winstverwachting voor dit jaar viel hoger uit dan voorzien. GM profiteerde onder meer van door president Donald Trump versoepelde klimaatregels.
4 uur geledenBELLEVUE (ANP/BLOOMBERG) - PACCAR, het Amerikaanse moederbedrijf van truckfabrikant DAF, heeft de resultaten in het vierde kwartaal van vorig jaar flink zien teruglopen. Het aantal verkochte vrachtwagens daalde wereldwijd met 25 procent tot 32.900, maakte het concern dinsdag bekend.
4 uur geleden