Winst Bosch daalt flink door haperende Duitse auto-industrie
STUTTGART (ANP/DPA) - Industrieconcern Bosch heeft het afgelopen jaar veel last gehad van de haperende Duitse auto-industrie. De grootste toeleverancier van auto-onderdelen ter wereld, die ook onder meer airco's en wasmachines maakt, zag de winst met een derde dalen. Dat kwam onder meer door de zwakke vraag naar elektrische auto's en de kwakkelende wereldeconomie.
Bosch nam vorig jaar al afscheid van 11.500 medewerkers en sluit niet uit dat er in de toekomst nog meer "pijnlijke besluiten" moeten vallen. Nu werken er ongeveer 418.000 mensen.
Verder roept topman Stefan Hartung op ondernemen in Duitsland makkelijker te maken, bijvoorbeeld door iets te doen aan de hoge energieprijzen en beklemmende bureaucratie. "Dan kunnen Duitsland en Europa in de toekomst tot de economische en technologische koplopers van de wereld behoren", zegt Hartung.
Grote concurrentie
Met name in China hebben Duitse autofabrikanten last van grote concurrentie. Daardoor verkopen zij daar minder, waardoor de Duitse ondernemingen met voorraden blijven zitten en fabrieken onder hun capaciteit draaien.
Bosch hield afgelopen jaar een winst over van ruim 3 miljard euro, op een licht gedaalde omzet van zo'n 91 miljard euro. Het doel van het Duitse concern is om tot 2030 jaarlijks met 6 tot 8 procent te groeien.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in mei verder gestegen naar 3,2 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In april stegen de consumentenprijzen in het eurogebied al met 3 procent, na een stijging van 2,6 procent in maart. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft een streep gezet door een Nederlandse boete voor Volkswagen in het dieselschandaal.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders nemen dit jaar meer maatregelen om problemen met het overvolle stroomnet tegen te gaan. Dat staat in bindende afspraken met de Autoriteit Consument & Markt (ACM), meldt die toezichthouder. De ACM vond dat de beheerders te weinig voortgang boekten met oplossingen en gaf ze eerder de opdracht om verbeterplannen in te dienen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De armoede in Duitsland is vorig jaar naar een nieuw recordniveau gestegen. Volgens de organisatie Der Paritätische, die zich inzet voor armoedebestrijding, leefde vorig jaar 16,1 procent van de Duitse bevolking onder de armoedegrens, oftewel 13,3 miljoen mensen. De organisatie spreekt van een "treurig record".
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - In Londen heeft dinsdag een deel van de metrobestuurders het werk neergelegd vanwege een conflict over werktijden. Er rijden geen metro's op de Circle line, de Piccadilly line en delen van de Metropolitan en Central lines. Andere metrolijnen rijden wel, maar kampen met ernstige vertragingen. De Elizabeth line, Docklands Light Railway, London Overground en bussen rijden gewoon, maar zijn naar verwachting veel voller dan normaal.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. De bank werd door analisten van ING op de kooplijst gezet en steeg ruim 2 procent. De algehele stemming op de beurzen was eveneens positief, ondanks de aanhoudende onzekerheid over de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft aangekondigd de importtarieven op landbouwmachines zoals maaidorsers en oogstmachines te verlagen om de kosten voor Amerikaanse boeren en fabrikanten te drukken. De tarieven dalen van 25 naar 15 procent. Buitenlandse bedrijven kunnen daarbij in aanmerking komen voor een lager tarief van 10 procent als hun apparatuur voor minstens 85 procent uit Amerikaans staal of aluminium bestaat.
3 uur geleden