Winst batterijentak Samsung verzesvoudigt door elektrisch rijden
YONGIN (ANP) - De batterijentak van Samsung heeft het afgelopen kwartaal de winst verzesvoudigd vergeleken met een jaar eerder. De Zuid-Koreaanse onderneming schrijft dat grote verschil toe aan relatief slechte resultaten vorig jaar en een grote vraag naar batterijen voor elektrische auto's de afgelopen tijd. Ook de verwachtingen voor het tweede halfjaar zijn gunstig.
De winst van Samsung SDI, zoals het batterijenonderdeel van het bedrijf heet, nam toe tot 288,3 miljard won (212,4 miljoen euro). Dat was in dezelfde periode vorig jaar nog 47,7 miljoen won. De omzet nam met ruim 30 procent toe tot 3,3 biljoen won.
Samsung wijst vooral naar een grote vraag naar opslagsystemen voor energie in de VS en de populariteit van batterijen voor elektrische auto's in Europa. Ook voor het komende halfjaar verwacht Samsung dat deze vraag verder toeneemt en de verkopen van onderdelen voor OLED-schermen en halfgeleiders solide zal zijn.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn blij dat Netflix vanaf 2027 een abonnement met reclame aanbiedt in Nederland. "We zaten hier al een tijd naar uit te kijken nadat Netflix in andere landen met deze propositie kwam", zegt een woordvoerster van de bond van Adverteerders (bvA).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs van benzine in België stijgt woensdag tot boven de 2 euro per liter, maakte de regering bekend. Het is voor het eerst sinds juli 2022 dat die grens wordt overschreden.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer passagiers vlogen in april via Schiphol ten opzichte van een jaar eerder ondanks dat het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten via de luchthaven afgelopen maand is ingezakt. Luchtvaartmaatschappijen vliegen door de Iranoorlog niet van en naar verschillende bestemmingen in de Golfregio.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gewilde nieuwe Royal Pop-horloges die vanaf afgelopen weekend moesten worden verkocht in drie Nederlandse winkels van Swatch, zijn uit veiligheidsoverwegingen teruggestuurd naar het hoofdkantoor. Dat heeft Swatch gemeld aan het winkelpersoneel, zegt een medewerker dinsdag in de winkel in Utrecht tegen een verslaggever van het ANP.
2 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Nederlandse Loterij heeft vorig jaar een miljoenenverlies geleden, tegenover ruim 30 miljoen euro winst een jaar eerder. De kansspelorganisatie, bekend van onder meer de Staatsloterij, Lotto en TOTO, zegt dat een verhoging van de kansspelbelasting de belangrijkste reden is voor het nettoverlies. Ook strengere speellimieten voor onlinekansspelen, het tabaksverbod en het verbod op sportsponsoring voor onlinekansspelen hadden een negatieve invloed op de resultaten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israël op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.
2 uur geleden