Winst autoconcern Daimler hoger dan verwacht ondanks chiptekorten
STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Daimler, moederbedrijf van Mercedes-Benz, heeft in het tweede kwartaal meer winst geboekt dan was verwacht. Het Duitse autoconcern richtte zich vanwege de wereldwijde chiptekorten op het duurdere segment auto's, waar hogere marges op worden behaald. Door de schaarste aan chips wordt de productie bij autofabrikanten al sinds eind vorig jaar beperkt.
De brutowinst, voor aftrek van onder meer belastingen, bedroeg in het tweede kwartaal bijna 5,2 miljard euro. Dat meldt Daimler op basis van voorlopige cijfers. Analisten rekenden in doorsnee op een winst van 4,1 miljard euro.
Ook in het eerste kwartaal van 2021 boekte het Duitse autoconcern een veel hogere winst dan verwacht. De verkoop werd toen flink gestuwd door een enorme stijging in de vraag uit China maar ook in Noord-Amerika gingen de zaken voorspoedig. Regionale verkoopcijfers voor het afgelopen kwartaal heeft het bedrijf nog niet bekendgemaakt. Vorig jaar daalde de autoverkoop van Daimler nog fors als gevolg van de coronacrisis.
Het moederbedrijf van Mercedes komt op 21 juli met volledige cijfers over het tweede kwartaal.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
5 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
17 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
20 uur geleden