Winst autoconcern Daimler hoger dan verwacht ondanks chiptekorten
STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Daimler, moederbedrijf van Mercedes-Benz, heeft in het tweede kwartaal meer winst geboekt dan was verwacht. Het Duitse autoconcern richtte zich vanwege de wereldwijde chiptekorten op het duurdere segment auto's, waar hogere marges op worden behaald. Door de schaarste aan chips wordt de productie bij autofabrikanten al sinds eind vorig jaar beperkt.
De brutowinst, voor aftrek van onder meer belastingen, bedroeg in het tweede kwartaal bijna 5,2 miljard euro. Dat meldt Daimler op basis van voorlopige cijfers. Analisten rekenden in doorsnee op een winst van 4,1 miljard euro.
Ook in het eerste kwartaal van 2021 boekte het Duitse autoconcern een veel hogere winst dan verwacht. De verkoop werd toen flink gestuwd door een enorme stijging in de vraag uit China maar ook in Noord-Amerika gingen de zaken voorspoedig. Regionale verkoopcijfers voor het afgelopen kwartaal heeft het bedrijf nog niet bekendgemaakt. Vorig jaar daalde de autoverkoop van Daimler nog fors als gevolg van de coronacrisis.
Het moederbedrijf van Mercedes komt op 21 juli met volledige cijfers over het tweede kwartaal.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse techbedrijf Mews schrapt ongeveer 15 procent van de banen, wat neerkomt op zo'n 170 medewerkers. De leverancier van software voor hotels wil meer inzetten op kunstmatige intelligentie (AI) en verwacht daarom met minder medewerkers verder te kunnen gaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese aandelenbeurzen zijn flink lager gesloten. De verliezen volgen op oorlogszuchtige taal van de Amerikaanse president Donald Trump richting Iran, dat verantwoordelijk wordt gehouden voor meerdere aanvallen op tankers in de Straat van Hormuz. Trump verklaarde dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en dat de VS zware aanvallen op het land voorbereiden.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Rusland heeft de export van diesel verboden om binnenlandse tekorten te voorkomen na Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Moskou stelde eerder al beperkingen in op de export van benzine en kerosine om dezelfde reden.
3 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo ondervindt problemen met de levering van producten aan supermarkten vanuit een distributiecentrum in Veghel. Dit leidt ertoe dat sommige schappen in supermarkten in het zuiden van Nederland leger zijn, bevestigt een woordvoerster van de supermarktketen na een bericht van vakmedium Distrifood.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement stemt donderdag over de invoering van de digitale euro en de door het parlement gewenste voorwaarden. Die stemming is aangevraagd door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa. Hoogstwaarschijnlijk strandt hun poging om de invoering ervan tegen te houden dan wel te vertragen, omdat zich een meerderheid aftekent voor de digitale euro.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI stelt donderdag zijn geavanceerdste model voor kunstmatige intelligentie internationaal beschikbaar, kondigt het bedrijf aan in een summier bericht op X. Eerder gaf de ChatGPT-maker alleen een beperkte groep bedrijven in de Verenigde Staten toegang tot het AI-model GPT-5.6. Dit deed het bedrijf naar eigen zeggen omdat de Amerikaanse regering zorgen had over de gevolgen voor de nationale veiligheid.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke minnen geopend door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten door de Amerikaanse aanvallen op Iran en de verklaring van president Donald Trump dat de voorlopige vredesdeal met Iran voorbij is. De olieprijzen gingen opnieuw sterk omhoog door de escalatie van het conflict waardoor de Straat van Hormuz weer volledig geblokkeerd kan worden voor de scheepvaart.
5 uur geleden