Winst Amerikaanse grootbank JPMorgan Chase schiet omhoog
NEW YORK (ANP/RTR) - De winst van JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, is in het eerste kwartaal zeer sterk gestegen. Ook zakenbank Goldman Sachs heeft een uitstekend kwartaal achter de rug. De Amerikaanse banken profiteren vooral van de stijgende beurskoersen, het adviseren bij fusie- en overnamedeals en het begeleiden van beursgangen.
De nettowinst van JPMorgan sprong omhoog tot 14,3 miljard dollar van 2,9 miljard dollar een jaar eerder. Dat was ook voor een groot deel te danken aan het vrijkomen van 5,2 miljard dollar aan reserves die eerder apart waren gezet voor leningen die door de coronacrisis mogelijk niet afgelost zouden worden. Dankzij het economisch herstel van de crisis en de enorme steunpakketten van de Amerikaanse overheid is die dreiging nu een stuk minder geworden.
Bij Goldman Sachs, de bekendste zakenbank op Wall Street, werd een winst geboekt van 6,7 miljard dollar tegen 1,1 miljard dollar een jaar terug. Goldman Sachs en JPMorgan deden goede zaken met de handel in aandelen, dankzij de recordopmars op de beurzen van de afgelopen tijd. Ook met de obligatiehandel werd meer verdiend. Dat gold ook voor de commissies voor advies bij overnames en fusies door de hausse aan bedrijfsovernames van de laatste tijd en het begeleiden van bedrijven die naar de beurs gaan.
Sterke resultaten
De totale inkomsten van JPMorgan klommen met 14 procent tot meer dan 33 miljard dollar. Topman Jamie Dimon sprak van sterke resultaten, deels aangejaagd door het economisch herstel in de VS. Hij denkt dat de economische groei de komende jaren door zal zetten, onder meer geholpen door het enorme investeringspakket voor infrastructuur van president Joe Biden en het soepele monetaire beleid van de Amerikaanse centrale bank.
Bij Goldman Sachs was sprake van meer dan een verdubbeling van de inkomsten, tot 17,7 miljard dollar. De zakenbank is wereldwijd marktleider als het gaat om het adviseren bij overnames en fusies en de begeleiding van beursgangen en aandelenuitgiftes. Volgens topman David Solomon van Goldman Sachs werden recordresultaten behaald.
Bij Wells Fargo, de grootste hypotheekverstrekker van de VS, werd een winst behaald van 4,7 miljard dollar. Dat was 653 miljoen dollar een jaar terug. Dit was vooral te danken aan de fors lagere reserves voor slechte leningen bij de bank.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders, vindt het onacceptabel dat de belasting op vermogen in box 3 voor verhuurders wordt verhoogd. "Voor particuliere verhuurders stijgt de belastingdruk daardoor volgend jaar met ruim 31,2 procent", reageert de organisatie op de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen. Daarnaast maakt de branchevereniging zich zorgen over de plannen van het ministerie om de manier waarop de waarde van verhuurde woningen wordt berekend, aan te passen.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De afzetprijzen van de Nederlandse industrie lagen in augustus 6,8 procent hoger dan een jaar eerder vanwege de hoge olieprijzen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee stegen de producentenprijzen sterker dan een maand eerder, want in juli namen de verkoopprijzen met 5,1 procent toe op jaarbasis.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Belangenorganisaties zijn een rechtszaak gestart tegen Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Fiat, voor het plaatsen van "verboden sjoemelsoftware" in campers. Dat meldt de Consumentenbond. Ze eisen een schadevergoeding voor gedupeerde camperbezitters.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up Blue Health Intelligence heeft bij een investeringsronde 3,4 miljoen euro opgehaald. Het bedrijf biedt gezondheidschecks van een uur aan waarbij allerlei lichamelijke metingen worden gedaan, die achteraf direct worden besproken met een arts. "Het is ons doel dat een periodieke gezondheidscheck net zo normaal wordt als een bezoekje aan de tandarts", zegt medeoprichter en arts Leanne Verdonck.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.
10 uur geleden