Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winst Amerikaanse durfinvesteerder KKR schiet omhoog

Winst Amerikaanse durfinvesteerder KKR schiet omhoog

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij KKR, in Nederland eigenaar van onder meer fietsenbedrijf Accell en de vakantieaanbieders Roompot en Landal GreenParks, heeft de nettowinst in het eerste halfjaar met 49 procent zien stijgen tot 972 miljoen dollar (899 miljoen euro). De groei kwam voor een belangrijk deel uit boekwinsten op de verkopen van deelnemingen in bedrijven.

De winst was hoger dan marktkenners hadden verwacht en de directie toont zich dan ook tevreden met de resultaten. "We blijven vertrouwen hebben in ons team, ons model en onze groeivooruitzichten", zegt topman Joe Bae in een verklaring.

De durfinvesteerder uit New York zag zijn beheerd vermogen in het afgelopen kwartaal stijgen tot 601 miljard dollar, een groei van 16 procent. De Amerikanen willen dat dit bedrag binnen vijf jaar toeneemt tot minstens 1 biljoen dollar.

Eerder dit jaar nam KKR het moederbedrijf nexeye van optiek- en hoorzorgketen Hans Anders over van het Britse investeringsbedrijf 3i Group. Het in Gorinchem gevestigde nexeye is ook eigenaar van de ketens eyes+more en Direkt Optik.

Meer uit Financieel

ECB houdt rente in eurozone voor vierde keer op rij onveranderd

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft staan op 2 procent. Het is de vierde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt.

5 minuten geleden
Russische centrale bank dreigt met rechtszaken tegen banken EU

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische centrale bank dreigt met rechtszaken tegen Europese banken over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor het financieren van Oekraïne. Volgens de centrale bank worden Europese banken die daarbij betrokken zijn voor de rechter in Rusland gesleept voor schadevergoedingen aan de Russische staat.

53 minuten geleden
Britse centrale bank verlaagt rente voor vierde keer dit jaar

LONDEN (ANP) - De Bank of England heeft het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk verder verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de Britse centrale bank de economie ondersteunen. De rente ging omlaag met een kwart procentpunt naar 3,75 procent.

1 uur geleden
Kamer blijft bij langere boetepauze schijnzelfstandigheid

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet alsnog langer wacht met het volledig handhaven van de wet die schijnzelfstandigheid moet tegengaan. Werkgevers krijgen nu alleen een naheffing en nog geen boete als zij betrapt worden op de inzet van zzp'ers voor werk dat in loondienst gedaan moet worden. De Kamer wil dat dit nog een jaar zo blijft.

1 uur geleden
FT: Warner Bros. in gesprek over overname tv-netwerken

NEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery voert gesprekken met de oprichter van een prominent beleggingsfonds over een mogelijke overname van de televisienetwerken van het entertainmentconcern. Dit melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.

1 uur geleden
Franse bank BNP Paribas wil Nederlands leasebedrijf Athlon kopen

PARIJS (ANP) - De Franse bank BNP Paribas heeft bevestigd exclusieve gesprekken te voeren over de overname van autoleasebedrijf Athlon. Die van oorsprong Nederlandse onderneming is nu in handen van Mercedes-Benz.

3 uur geleden
Cosun tempert ambities voor vergroening in deal met kabinet

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft bindende afspraken gemaakt over verduurzaming met Cosun, producent van onder meer Aviko-friet. Dat melden minister Sophie Hermans (Klimaat, VVD) en staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) aan de Tweede Kamer. De definitieve plannen zijn minder ambitieus dan in een intentieverklaring die eerder dit jaar werd getekend.

3 uur geleden