Winnend SC Cambuur blij met extra sfeer door Almere-fans
ALMERE (ANP) - Dat de overwinning van SC Cambuur bij Almere City onder toeziend oog van zo'n 1350 seizoenkaarthouders plaatsvond, deed de spelers van de winnende ploeg goed. De formatie uit Leeuwarden zette met de 2-0-overwinning een grote stap richting promotie naar de eredivisie.
"Het publiek gaf extra sfeer, maar geen extra spanning", ervoer Cambuur-middenvelder Mees Hoedemakers. "Want de spanning zat er sowieso al op." Hoedemakers genoot van het optreden van zijn ploeg en misschien nog wel meer van de aanwezige supporters. Het duel in de Keuken Kampioen Divisie was onderdeel van de Fieldlab-evenementen en werd daarom bekeken door een beperkt aantal fans. "Het was zoals vanouds", aldus Hoedemakers. "Muziek tijdens de warming-up, rookmachines bij opkomst en een hoop lawaai. Het was een heerlijke overwinning zo."
Ook Cambuur-spits Robert Mühren was blij met de fans op de tribunes. "Alsof ze nooit zijn weggeweest", glimlachte hij. "Mooi voor hen. Ze hebben er lang op moeten wachten."
Bij de thuisploeg was juist sprake van mineurstemming. Almere City zag de achterstand op de koploper groeien tot 10 punten en wist bovendien het eigen publiek niet te trakteren op spektakel. "Een frustrerende middag", baalde verdediger Damon Mirani. Volgens hem kon de aanwezigheid van het publiek zijn ploeg niet inspireren. "Het was niet super goed en er waren weinig kansen. Maar het was heel fijn dat er weer publiek was. Laten we hopen dat ze zo snel mogelijk weer terug kunnen naar het stadion."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/BELGA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is aan de beterende hand. Dat heeft zijn assistent Aaron Danks dinsdag gezegd op de persconferentie in de aanloop naar de bekerwedstrijd tegen 1.FC Magdeburg woensdag. De Belgische trainer werd afgelopen vrijdag onwel en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij had in de week ervoor last gehad van een virusinfectie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De beste speler en het grootste talent van het bekertoernooi krijgen vanaf dit seizoen de KNVB Beker Ring. De onderscheiding wordt in het mannen- en in het vrouwentoernooi uitgereikt, meldt voetbalbond KNVB. Een panel van voetbalexperts selecteert de vier winnaars.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Twee Chinese bedrijven hebben hun samenwerking met Kylian Mbappé opgezegd om een opmerking die de stervoetballer terloops maakte in een podcast en die viraal ging op sociale media. Het Chinese drankenbedrijf Dongpeng verklaarde dinsdagochtend dat Mbappé "nationale gevoelens heeft gekwetst". Ook zuivelproducent Mengniu verbrak de banden met de spits van Real Madrid.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.
14 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.
20 uur geleden