Winnend SC Cambuur blij met extra sfeer door Almere-fans
ALMERE (ANP) - Dat de overwinning van SC Cambuur bij Almere City onder toeziend oog van zo'n 1350 seizoenkaarthouders plaatsvond, deed de spelers van de winnende ploeg goed. De formatie uit Leeuwarden zette met de 2-0-overwinning een grote stap richting promotie naar de eredivisie.
"Het publiek gaf extra sfeer, maar geen extra spanning", ervoer Cambuur-middenvelder Mees Hoedemakers. "Want de spanning zat er sowieso al op." Hoedemakers genoot van het optreden van zijn ploeg en misschien nog wel meer van de aanwezige supporters. Het duel in de Keuken Kampioen Divisie was onderdeel van de Fieldlab-evenementen en werd daarom bekeken door een beperkt aantal fans. "Het was zoals vanouds", aldus Hoedemakers. "Muziek tijdens de warming-up, rookmachines bij opkomst en een hoop lawaai. Het was een heerlijke overwinning zo."
Ook Cambuur-spits Robert Mühren was blij met de fans op de tribunes. "Alsof ze nooit zijn weggeweest", glimlachte hij. "Mooi voor hen. Ze hebben er lang op moeten wachten."
Bij de thuisploeg was juist sprake van mineurstemming. Almere City zag de achterstand op de koploper groeien tot 10 punten en wist bovendien het eigen publiek niet te trakteren op spektakel. "Een frustrerende middag", baalde verdediger Damon Mirani. Volgens hem kon de aanwezigheid van het publiek zijn ploeg niet inspireren. "Het was niet super goed en er waren weinig kansen. Maar het was heel fijn dat er weer publiek was. Laten we hopen dat ze zo snel mogelijk weer terug kunnen naar het stadion."
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
17 uur geledenLIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
23 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
1 dag geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
1 dag geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 dag geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
1 dag geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
1 dag geleden