Winnend SC Cambuur blij met extra sfeer door Almere-fans
ALMERE (ANP) - Dat de overwinning van SC Cambuur bij Almere City onder toeziend oog van zo'n 1350 seizoenkaarthouders plaatsvond, deed de spelers van de winnende ploeg goed. De formatie uit Leeuwarden zette met de 2-0-overwinning een grote stap richting promotie naar de eredivisie.
"Het publiek gaf extra sfeer, maar geen extra spanning", ervoer Cambuur-middenvelder Mees Hoedemakers. "Want de spanning zat er sowieso al op." Hoedemakers genoot van het optreden van zijn ploeg en misschien nog wel meer van de aanwezige supporters. Het duel in de Keuken Kampioen Divisie was onderdeel van de Fieldlab-evenementen en werd daarom bekeken door een beperkt aantal fans. "Het was zoals vanouds", aldus Hoedemakers. "Muziek tijdens de warming-up, rookmachines bij opkomst en een hoop lawaai. Het was een heerlijke overwinning zo."
Ook Cambuur-spits Robert Mühren was blij met de fans op de tribunes. "Alsof ze nooit zijn weggeweest", glimlachte hij. "Mooi voor hen. Ze hebben er lang op moeten wachten."
Bij de thuisploeg was juist sprake van mineurstemming. Almere City zag de achterstand op de koploper groeien tot 10 punten en wist bovendien het eigen publiek niet te trakteren op spektakel. "Een frustrerende middag", baalde verdediger Damon Mirani. Volgens hem kon de aanwezigheid van het publiek zijn ploeg niet inspireren. "Het was niet super goed en er waren weinig kansen. Maar het was heel fijn dat er weer publiek was. Laten we hopen dat ze zo snel mogelijk weer terug kunnen naar het stadion."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League afgesloten met een zege op Atlético Madrid. Op Anfield wonnen de Engelsen van trainer Andoni Iraola met 2-1.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is het hoofdtoernooi van de Champions League begonnen met een ruime zege op Slovan Bratislava. De titelhouder uit Parijs won in eigen huis met 6-1.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Voor trainer Giovanni van Bronckhorst komt de forse nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) in de Champions League niet helemaal als een verrassing. "Ik denk dat we net tegen de beste ploeg van dit moment in de wereld hebben gespeeld", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Luciano Valente wilde na de kansloze nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) vooral vasthouden aan een aantal positieve punten. "We hebben ook lef getoond", zei de aanvoerder van de club uit Rotterdam. "Als het even kon, probeerden we te voetballen. Ik ga natuurlijk niet de polonaise lopen na vijf tegentreffers. Maar het was wel een bijzondere avond voor me. Ik baal enorm, maar ik heb ook genoten. Dit Barcelona is een fantastisch elftal. Ze scoren wel vaker vijf keer."
7 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Aan de hand van Ermedin Demirović heeft VfB Stuttgart de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. In de Zuid-Duitse stad werd het Noorse Viking FK met 3-1 verslagen.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft tegen Telstar de derde zege van het seizoen in de Eredivisie geboekt. De ploeg van coach John van den Brom won in Enschede met 1-0 door een treffer van Sondre Ørjasæter.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Feyenoord merkte in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona dat het zich nog niet kan meten met de beste ploegen van de Champions League. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst leed een kansloze nederlaag in Camp Nou (5-1), waar vooral de thuisploeg soms heel mooie dingen liet zien.
8 uur geleden