Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Winnen en publiek het beste medicijn' voor darter Van Gerwen

'Winnen en publiek het beste medicijn' voor darter Van Gerwen

ROTTERDAM (ANP) - Michael van Gerwen heeft de afgelopen jaren voor een darter van zijn statuur ondermaats gepresteerd. Volgens de drievoudig wereldkampioen, die donderdagavond als koploper aan de Premier League-avond in Ahoy begint, kunnen zijn mindere prestaties ook niet los worden gezien van de uitbraak van het coronavirus.

Sinds zijn laatste optreden in Ahoy, op 28 maart 2019, is er wel het nodige veranderd voor Van Gerwen (32). Waar hij destijds op veel toernooien nog een klasse apart was, is hij nu een stuk kwetsbaarder. Op de wereldranglijst is hij afgezakt naar plek 4.

Tijdens de Premier League, de competitie die hij al vijf keer wist te winnen, was hij dit seizoen al op twee avonden de beste en anderhalve week geleden won hij in Duitsland voor het eerst in lange tijd weer een toernooi.

Effectiever

"Het is een kwestie van hard blijven werken, vertrouwen in jezelf blijven houden en te allen tijde er voor de volle 100 procent voor gaan. Ik weet waartoe ik in staat ben. Het is niet dat ik nu veel beter aan het spelen ben, maar ik ben wel veel effectiever. Daar gaat het om: toeslaan op de juiste momenten", aldus Van Gerwen. "Wat hard werken inhoudt? Veel toernooien blijven gooien en niet te veel skippen. Zorgen dat je in een flow komt. Er is maar één medicijn om erbovenop te komen en dat is wedstrijden en toernooien winnen."

Die flow kreeg Van Gerwen maar niet te pakken tijdens de coronacrisis en zijn laatste majortitel dateert van eind 2020. "Er zijn zoveel factoren waardoor dit tot stand is gekomen. De coronaperiode én ik kreeg tijdens het WK zelf corona. En dan zijn er ook nog spelers die veel beter gooien tegen je dan ze eigenlijk kunnen", aldus Van Gerwen.

Extra druk

"Voor publiek gooien is zoveel leuker en dat hebben we lang moeten missen. Spelen zonder fans zorgt voor een heel ander soort druk en dat heeft de resultaten zeker beïnvloed. Ineens wonnen veel meer spelers majors. Tijdens corona ben ik erachter gekomen dat ik het nog hartstikke leuk vind wat ik doe. Het was een soort rollercoaster en het ging altijd maar door, je was net een soort trekpop. Daar moet je een goede balans in vinden en die heb ik nu. Ik voel me lekker en ik weet wat ik kan, want ik heb best wel een beetje talent."

Van Gerwen kijkt uit naar zijn terugkeer in Ahoy, waar hij donderdagavond begint tegen Michael Smith. "Ik moet het nu alleen doen, hé? Ik heb geen Raymond meer", zei Van Gerwen, doelend op Raymond van Barneveld. "De opkomst gaat me zeker kippenvel bezorgen, maar spelen in Ahoy zorgt 100 procent voor extra druk. Gelukkig merk ik dat spelers weer anders naar me gaan kijken."

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

8 uur geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

8 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

10 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

11 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

12 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

12 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

12 uur geleden