'Winnen en publiek het beste medicijn' voor darter Van Gerwen
ROTTERDAM (ANP) - Michael van Gerwen heeft de afgelopen jaren voor een darter van zijn statuur ondermaats gepresteerd. Volgens de drievoudig wereldkampioen, die donderdagavond als koploper aan de Premier League-avond in Ahoy begint, kunnen zijn mindere prestaties ook niet los worden gezien van de uitbraak van het coronavirus.
Sinds zijn laatste optreden in Ahoy, op 28 maart 2019, is er wel het nodige veranderd voor Van Gerwen (32). Waar hij destijds op veel toernooien nog een klasse apart was, is hij nu een stuk kwetsbaarder. Op de wereldranglijst is hij afgezakt naar plek 4.
Tijdens de Premier League, de competitie die hij al vijf keer wist te winnen, was hij dit seizoen al op twee avonden de beste en anderhalve week geleden won hij in Duitsland voor het eerst in lange tijd weer een toernooi.
Effectiever
"Het is een kwestie van hard blijven werken, vertrouwen in jezelf blijven houden en te allen tijde er voor de volle 100 procent voor gaan. Ik weet waartoe ik in staat ben. Het is niet dat ik nu veel beter aan het spelen ben, maar ik ben wel veel effectiever. Daar gaat het om: toeslaan op de juiste momenten", aldus Van Gerwen. "Wat hard werken inhoudt? Veel toernooien blijven gooien en niet te veel skippen. Zorgen dat je in een flow komt. Er is maar één medicijn om erbovenop te komen en dat is wedstrijden en toernooien winnen."
Die flow kreeg Van Gerwen maar niet te pakken tijdens de coronacrisis en zijn laatste majortitel dateert van eind 2020. "Er zijn zoveel factoren waardoor dit tot stand is gekomen. De coronaperiode én ik kreeg tijdens het WK zelf corona. En dan zijn er ook nog spelers die veel beter gooien tegen je dan ze eigenlijk kunnen", aldus Van Gerwen.
Extra druk
"Voor publiek gooien is zoveel leuker en dat hebben we lang moeten missen. Spelen zonder fans zorgt voor een heel ander soort druk en dat heeft de resultaten zeker beïnvloed. Ineens wonnen veel meer spelers majors. Tijdens corona ben ik erachter gekomen dat ik het nog hartstikke leuk vind wat ik doe. Het was een soort rollercoaster en het ging altijd maar door, je was net een soort trekpop. Daar moet je een goede balans in vinden en die heb ik nu. Ik voel me lekker en ik weet wat ik kan, want ik heb best wel een beetje talent."
Van Gerwen kijkt uit naar zijn terugkeer in Ahoy, waar hij donderdagavond begint tegen Michael Smith. "Ik moet het nu alleen doen, hé? Ik heb geen Raymond meer", zei Van Gerwen, doelend op Raymond van Barneveld. "De opkomst gaat me zeker kippenvel bezorgen, maar spelen in Ahoy zorgt 100 procent voor extra druk. Gelukkig merk ik dat spelers weer anders naar me gaan kijken."
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden