Winnaars nemen wereldwijd hun Nobelprijs in ontvangst
STOCKHOLM (ANP) - De winnaars van de Nobelprijzen krijgen maandag en dinsdag hun onderscheiding in eigen land overhandigd. Door de coronacrisis is dat anders dan de traditie. De Nobelprijzen worden traditioneel op 10 december (donderdag), de sterfdag van Alfred Nobel, uitgereikt in de Zweedse hoofdstad Stockholm, met uitzondering van de uitreiking van de Nobelprijs voor de Vrede, die in de Noorse hoofdstad Oslo plaatsvindt.
Maandag ontvangt Emmanuelle Charpentier haar Nobelprijs voor de Scheikunde in Berlijn. Dinsdag krijgen Roger Penrose en Reinhard Genzel hun Nobelprijs voor Natuurkunde in Londen en München. In de Verenigde Staten krijgen die dag Harvey J. Alter, Charles M. Rice en Michael Houghton de Nobelprijs voor Geneeskunde. Winnaars Andrea Ghez (Natuurkunde), Jennifer A. Doudna (Scheikunde) en Paul R. Milgrom samen met Robert B. Wilson (Economie) ontvangen hun prijzen in de VS op 9 december 01.00 uur Nederlandse tijd.
De uitreiking van Nobelprijs voor de Vrede vindt dit jaar niet in de Noorse hoofdstad Oslo plaats zoals gewoonlijk. David Beasley, de chef van het winnende Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties, had eerder aangegeven niet naar Noorwegen te willen reizen vanwege het coronavirus. Hij neemt de prijs dinsdag in ontvangst in Rome.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.
20 minuten geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".
45 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.
3 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.
3 uur geledenHALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.
3 uur geledenTAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
5 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.
5 uur geleden