Winnaars nemen wereldwijd hun Nobelprijs in ontvangst
STOCKHOLM (ANP) - De winnaars van de Nobelprijzen krijgen maandag en dinsdag hun onderscheiding in eigen land overhandigd. Door de coronacrisis is dat anders dan de traditie. De Nobelprijzen worden traditioneel op 10 december (donderdag), de sterfdag van Alfred Nobel, uitgereikt in de Zweedse hoofdstad Stockholm, met uitzondering van de uitreiking van de Nobelprijs voor de Vrede, die in de Noorse hoofdstad Oslo plaatsvindt.
Maandag ontvangt Emmanuelle Charpentier haar Nobelprijs voor de Scheikunde in Berlijn. Dinsdag krijgen Roger Penrose en Reinhard Genzel hun Nobelprijs voor Natuurkunde in Londen en München. In de Verenigde Staten krijgen die dag Harvey J. Alter, Charles M. Rice en Michael Houghton de Nobelprijs voor Geneeskunde. Winnaars Andrea Ghez (Natuurkunde), Jennifer A. Doudna (Scheikunde) en Paul R. Milgrom samen met Robert B. Wilson (Economie) ontvangen hun prijzen in de VS op 9 december 01.00 uur Nederlandse tijd.
De uitreiking van Nobelprijs voor de Vrede vindt dit jaar niet in de Noorse hoofdstad Oslo plaats zoals gewoonlijk. David Beasley, de chef van het winnende Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties, had eerder aangegeven niet naar Noorwegen te willen reizen vanwege het coronavirus. Hij neemt de prijs dinsdag in ontvangst in Rome.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De Amerikaanse minister van Energie Chris Wright verwacht dat er binnen 18 tot 24 maanden verkiezingen gehouden zullen worden in Venezuela, zegt hij tegen nieuwssite Politico. Hij benadrukte daarbij dat er geen verandering is in "het plan" een democratie te bewerkstelligen in het land. Dat gebeurt volgens hem alleen niet van de ene op de andere dag. "Maar hoe sneller we dat voor elkaar krijgen, hoe beter."
1 minuut geledenGENEVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zich uitgesproken tegen de veroordeling van Jimmy Lai (78) in Hongkong. Hij roept op tot de vrijlating van de mediamagnaat, die maandag twintig jaar celstraf kreeg onder een omstreden veiligheidswet.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Kosovotribunaal hebben een gevangenisstraf van 45 jaar geëist voor de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Hij wordt in Den Haag vervolgd voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië, eind jaren negentig.
1 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het instorten van woongebouwen in het Libanese Tripoli is gestegen naar veertien. Acht mensen konden worden gered, melden de autoriteiten in Libanese media.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier Sanae Takaichi ziet in haar monsterzege bij de parlementsverkiezingen een signaal dat er draagvlak is voor grote veranderingen. "Wij geloven dat het publiek begrip en sympathie heeft getoond voor onze oproepen over de dringende noodzaak van een grote beleidsverandering", zei ze op een persconferentie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine zijn "diep verontrust" door de onthullingen in het schandaal rond de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, waarbij ook de voormalige Britse prins Andrew betrokken is. Het is de eerste keer dat ze publiekelijk reageren op de kwestie.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in Australië een krans gelegd bij Bondi Beach. Het bezoek van het staatshoofd ging volgens de Australische omroep ABC gepaard met protesten.
2 uur geleden