Winnaars gouden medailles geridderd in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De winnaars van gouden medailles op de Olympische Spelen zijn dinsdag geridderd voor hun prestaties. Staatssecretaris Vincent Karremans (Sport) en burgemeester Jan van Zanen van Den Haag spelden de versierselen op.
Sporters die eerder al geridderd zijn om hun prestaties, zoals roeiers Tone Wieten en Koen Metsemakers, krijgen een beeldje, de zogeheten 'Chapeau'. Ook onder anderen zeilster Marit Bouwmeester, zwemster Sharon van Rouwendaal en atlete Sifan Hassan werden eerder geridderd.
"Wat een voorbeeld zijn jullie!" riep Karremans hen toe. "Dwars door de verzuring, dwars door geen zin of geen puf, dwars door de tranen. Om dat sámen te doen, met elkaar, met je coaches."
Nederland haalde een historische vijftien gouden medailles op de Spelen in Parijs. Ook wonnen de Nederlandse Olympiërs bij elkaar zeven keer zilver en twaalf keer brons. Nederland eindigde als zesde in de medaillespiegel, het hoogste ooit op de Zomerspelen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zorgt het noodweer voor veel wateroverlast. De veiligheidsregio vraagt mensen de hulpdiensten alleen nog te bellen bij direct gevaar, om zo de meldkamer niet te overbelasten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op verschillende plekken in Nederland is brand uitgebroken door blikseminslag. In het hele land geldt code oranje vanwege zware onweersbuien, die gepaard gaan met bliksem.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een concert van Lil Kleine in het Olympisch Stadion in Amsterdam is zaterdagavond voortijdig gestopt wegens het slechte weer. Een bezoeker van het concert heeft dat laten weten aan het ANP.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er rijden zaterdagavond en zondagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. Door een blikseminslag op het traject is de treindienst verstoord. Wel kunnen reizigers nog naar Gouda, dat halverwege de twee steden ligt.
7 uur geledenSCHARENDIJKE (ANP) - Een medewerker van Concert at Sea die last had van de gevolgen van een blikseminslag bij het terrein van het festival blijft een nacht ter observatie in het ziekenhuis. Dat heeft de organisatie laten weten. Volgens de organisatie maakt deze medewerker het goed.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel het land is code oranje van kracht wegens zware onweersbuien, meldt het KNMI. Eerst gold dit weeralarm in slechts vier provincies (Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel), maar dat is uitgebreid.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landelijke technische storing bij Rijkswaterstaat van zaterdag is verholpen. "Alle systemen werken weer", zegt een woordvoerster van de weg- en waterbeheerder. Volgens haar heeft de storing niet geleid tot grote ongeregeldheden in het verkeer en op het water.
9 uur geleden