Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winnaar Slowaakse verkiezingen: grotere problemen dan Oekraïne

Winnaar Slowaakse verkiezingen: grotere problemen dan Oekraïne

BRATISLAVA (ANP/AFP/RTR) - Robert Fico, die met zijn partij Smer-SD de Slowaakse verkiezingen heeft gewonnen, zegt in een eerste reactie dat zijn land "grotere problemen heeft" dan hulp bieden aan Oekraïne. Ook zegt Fico dat als zijn partij een kabinet mag vormen, "hij zijn best zal doen om zo snel mogelijk vredesgesprekken op te starten".

Tijdens zijn campagne had Fico al laten weten dat Oekraïne niet langer op Slowaakse militaire steun zou kunnen rekenen als hij het voor het zeggen kreeg.

Fico zegt dat hij nu wacht op een mandaat van de president van Slowakije, Zuzana Caputova, voor hij met coalitiegesprekken start. Hij denkt twee weken nodig te hebben om een regering te vormen.

Coalitie

Eerder op zondag zei ook Michal Simecka van de partij Progresivne Slovensko (PS), die tweede werd bij de verkiezingen, dat hij ondanks de winst van Smer-SD een coalitie zou willen vormen. Hij hoopt daarvoor steun te vinden bij kleinere, progressieve partijen.

Intussen zijn zo ongeveer alle stemmen geteld in Slowakije. Fico en zijn Smer-SD eindigen op de eerste plaats met zo'n 23 procent van de stemmen. Op enige afstand volgt de PS van Simecka met 17 procent.

Meer uit Buitenland

Autoriteiten evacueren toeristen uit Machu Picchu

CUSCO (ANP/AFP) - De Peruaanse autoriteiten evacueren honderden toeristen uit de beroemde Inkaruïnes van Machu Picchu. Dinsdag zijn ongeveer 1550 toeristen geëvacueerd en er zitten er nog steeds negenhonderd vast. De historische plek op meer dan 2400 meter hoogte ligt geïsoleerd in de Andes. Een plaatselijke ruzie over de exploitatie van buslijnen heeft sinds maandag betogers op de been gebracht die spoorrails blokkeren van de trein die toeristen van en naar Aguas Calientes in de buurt van de voormalige Inkahoofdstad Machu Picchu brengt.

41 minuten geleden
Hoofdverdachte in zaak verdwijning Maddie McCann vrijgelaten

SEHNDE (ANP/AFP) - Christian Brückner, de hoofdverdachte in de verdwijningszaak van het Britse meisje Madeleine McCann, is vrijgelaten uit een Duitse gevangenis. Hij zat vast voor de verkrachting van een oudere vrouw in Portugal. Hij is niet veroordeeld in de zaak-McCann.

54 minuten geleden
Activisten projecteren Epstein-video op kasteel voor bezoek Trump

LONDEN (ANP) - Demonstranten projecteerden dinsdag beelden van Donald Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein op een kasteel in Engeland, waar de Amerikaanse president zal verblijven tijdens zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.

8 uur geleden
Krant: Japan erkent voorlopig geen Palestijnse staat

TOKIO (ANP) - Japan zal voorlopig geen Palestijnse staat erkennen en premier Shigeru Ishiba zal deze maand een relevante vergadering van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties overslaan. Dat meldt de Japanse krant Asahi op basis van regeringsbronnen.

9 uur geleden
Frankrijk wil einde 'destructief' offensief Israël in Gaza-Stad

PARIJS (ANP) - Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de uitbreiding en intensivering van het Israëlische grond-, lucht- en zeeoffensief in Gaza-Stad krachtig veroordeeld. Het ministerie drong er in een verklaring bij Israël op aan te stoppen met zijn "destructieve campagne" in de stad, die het land zegt te willen innemen.

9 uur geleden
Spullen uit Downton Abbey geveild voor ruim 2 miljoen euro

LONDEN (ANP) - Voorwerpen uit de televisieserie Downton Abbey hebben dinsdag bij een veiling in Londen in totaal ruim 2 miljoen euro (1,7 miljoen pond) opgebracht. Dat is zes keer meer dan vooraf werd geschat, maakte veilinghuis Bonhams bekend.

10 uur geleden
Trump geland in VK voor tweede staatsbezoek

LONDEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Londen. Hij is daar voor zijn tweede staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.

11 uur geleden