Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winnaar Slowaakse verkiezingen: grotere problemen dan Oekraïne

Winnaar Slowaakse verkiezingen: grotere problemen dan Oekraïne

BRATISLAVA (ANP/AFP/RTR) - Robert Fico, die met zijn partij Smer-SD de Slowaakse verkiezingen heeft gewonnen, zegt in een eerste reactie dat zijn land "grotere problemen heeft" dan hulp bieden aan Oekraïne. Ook zegt Fico dat als zijn partij een kabinet mag vormen, "hij zijn best zal doen om zo snel mogelijk vredesgesprekken op te starten".

Tijdens zijn campagne had Fico al laten weten dat Oekraïne niet langer op Slowaakse militaire steun zou kunnen rekenen als hij het voor het zeggen kreeg.

Fico zegt dat hij nu wacht op een mandaat van de president van Slowakije, Zuzana Caputova, voor hij met coalitiegesprekken start. Hij denkt twee weken nodig te hebben om een regering te vormen.

Coalitie

Eerder op zondag zei ook Michal Simecka van de partij Progresivne Slovensko (PS), die tweede werd bij de verkiezingen, dat hij ondanks de winst van Smer-SD een coalitie zou willen vormen. Hij hoopt daarvoor steun te vinden bij kleinere, progressieve partijen.

Intussen zijn zo ongeveer alle stemmen geteld in Slowakije. Fico en zijn Smer-SD eindigen op de eerste plaats met zo'n 23 procent van de stemmen. Op enige afstand volgt de PS van Simecka met 17 procent.

Meer uit Buitenland

Trump: snel een internationale stabiliseringsmacht naar Gaza

WASHINGTON (ANP) - Er komen "zeer spoedig" internationale grondtroepen in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump bij een ontmoeting met Centraal-Aziatische leiders in het Witte Huis.

32 minuten geleden
Dodental vliegtuigcrash Louisville, VS loopt opnieuw op

LOUISVILLE (ANP) - Het dodental ten gevolge van de crash met het UPS-vrachtvliegtuig in Louisville in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen tot 13. Dat zei burgemeester Craig Greenberg van Louisville donderdag op X.

1 uur geleden
Oekraïne positief over gesprekken over Tomahawks met VS

WASHINGTON (ANP) - Oekraïne is in "positieve gesprekken" verwikkeld met de Verenigde Staten om Tomahawkraketten en andere langeafstandswapens te kopen, zelfs nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat hij die wapens niet naar Oekraïne wilde sturen. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in de Verenigde Staten, Olha Stefanishyna, in een interview met een programma van Bloomberg TV.

2 uur geleden
Rechter bepaalt dat regering VS voedselhulp moet hervatten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet de volledige voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen uiterlijk vrijdag hervatten. Dat heeft een federale rechter donderdag bepaald.

4 uur geleden
Rechters geven Trump gelijk in zijn strijd tegen transgenders

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering mag aanvragers van een Amerikaans paspoort verbieden om op het document het geslacht aan te geven dat overeenkomt met hun genderidentiteit. Het Hooggerechtshof in Washington heeft president Trump gelijk gegeven in zijn strijd tegen de rechten van transgender Amerikanen.

6 uur geleden
VS: Kazachstan sluit zich aan bij Abraham-akkoorden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan volgens speciaal gezant Steve Witkoff donderdag nog aankondigen dat een nieuw land zich aansluit bij de Abraham-akkoorden, het verdrag dat de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en islamitische landen normaliseert. Een Amerikaanse functionaris meldt dat het gaat om Kazachstan, een land dat al ruim dertig jaar formele banden heeft met Israël, maar de relatie nu wil verbeteren.

8 uur geleden
Brazilië lanceert fonds voor regenwoud, Noren beloven 3 miljard

BELÉM (ANP/AFP/RTR) - Brazilië heeft zoals eerder aangekondigd een fonds gepresenteerd dat ervoor moet zorgen dat tropische regenwouden beter worden beschermd. Het gastland van de VN-klimaattop heeft daar grootse plannen mee: uiteindelijk hoopt Brazilië op 125 miljard dollar. Noorwegen heeft direct een grote bijdrage toegezegd: een lening van zo'n 3 miljard dollar.

8 uur geleden