Winnaar Piastri voelde zich vanaf de eerste ronde 'in controle'
ZANDVOORT (ANP) - Oscar Piastri heeft met zijn zevende zege van het seizoen duidelijk gemaakt dat hij de grote favoriet is om Max Verstappen te onttronen als wereldkampioen in de Formule 1. De Australiër reed in de Dutch Grand Prix vakkundig naar de zege. "Ik voelde vanaf de eerste ronde dat ik de controle had. Ik kon het tempo opvoeren wanneer ik het nodig had", zei Piastri in het flashinterview op de baan van Zandvoort.
Piastri verstevigde zijn leidende positie in het wereldkampioenschap. Hij profiteerde van de pech bij zijn teamgenoot Lando Norris, die ook zijn grootste concurrent is. Norris moest de strijd staken met een rokende motor. "Het is heel spijtig voor Lando natuurlijk, maar ik ben uiteraard blij met deze zege. De safetycars zorgden voor nog wat pit in de wedstrijd. Ik denk nog niet aan de wereldtitel, want er zijn nog veel races te gaan."
Isack Hadjar verraste met de derde plaats. De 20-jarige Fransman van Racing Bulls, kandidaat om in 2026 de teamgenoot van Max Verstappen te zijn bij Red Bull, stond voor het eerst op het podium in de Formule 1. "Dit voelt een beetje onwerkelijk", zei hij na afloop. "Wat me het meest verbaasde, was dat ik de vierde plaats in de race wist vast te houden. Jammer voor Lando, maar ook ik heb geprofiteerd van zijn uitvalbeurt tegen het einde. Ik heb het maximale uit mezelf gehaald en geen fouten gemaakt."
In het kampioenschap is Piastri op 309 punten gekomen. Norris staat tweede met 275 punten. Verstappen kwam op 205 punten en liep in op Norris.
Meer uit Sport
SPIELBERG (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull heeft zijn excuses aangeboden aan Max Verstappen na de crash van de Nederlander tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot eerder op zaterdag op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
7 uur geledenROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).
10 uur geledenSANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.
10 uur geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.
11 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
12 uur geleden