Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winnaar Piastri beleefde 'de meest stressvolle middag' ooit

Winnaar Piastri beleefde 'de meest stressvolle middag' ooit

BAKOE (ANP) - De Australische coureur Oscar Piastri moest in Bakoe alles in het werk stellen om zijn tweede overwinning ooit in de Formule 1 veilig te stellen. Hij bezorgde McLaren in de Grote Prijs van Azerbeidzjan echter de zege en daardoor nam dat team de leiding over van Red Bull in het constructeursklassement.

"Dit was waarschijnlijk de meest stressvolle middag van mijn leven", zei Piastri (23) na afloop in het flashinterview. "Deze gaat zeker de boeken in als een van de beste races van mijn loopbaan." Piastri was eerder dit jaar ook de beste in Hongarije.

Piastri wist Charles Leclerc met de nodige moeite achter zich houden, ondanks verwoede pogingen van de Monegask. "Op de rechte stukken kon ik niet zo dichtbij komen als ik wilde. We verloren de race op het moment dat ik niet zo goed verdedigde als ik kon. Maar het is zoals het is; soms maak je fouten en daar moet ik van leren", zei Leclerc, die vanaf pole was gestart.

Russell

De derde plek ging naar de Brit George Russell, die in de slotfase nog profiteerde van een crash bij Carlos Sainz en Sergio Pérez, die met elkaar in botsing kwamen en uitvielen. "Ik ben zeker verrast, maar ik ben blij om te zien dat Checo en Carlos in orde zijn. Op de harde banden waren we een van de beste ploegen. Ik wist Max nog in te halen en het bereiken van het podium was een bonus."

Volgende week staat de GP van Singapore op het programma.

Meer uit Sport

Volleyballers verslaan in European League ook Kroatië

GORAŽDE (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben het vijfde duel in de European League gewonnen. De ploeg van bondscoach Joel Banks kende in Bosnië en Herzegovina weinig problemen tegen Kroatië: 25-17 25-19 25-23.

12 uur geleden
Pogačar wint tijdrit Ronde van Zwitserland nipt voor Van der Poel

AARBURG (ANP) - Tadej Pogačar heeft zaterdag de vierde en voorlaatste etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De viervoudig Tourwinnaar van UAE Team Emirates was in een tijdrit over 23,7 kilometer rond Aarburg drie tienden van een seconde sneller dan Mathieu van der Poel. De Noor Tobias Foss werd derde op 7 seconden.

13 uur geleden
Motorcoureur Bagnaia wint sprintrace Grote Prijs van Hongarije

BRNO (ANP) - Motorcoureur Francesco Bagnaia uit Italië heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP gewonnen. Bagnaia hield Ai Ogura, die voor het eerst vanaf poleposition startte, achter zich. Regerend wereldkampioen Marc Márquez klom vanaf de vijfde startplek op naar de derde positie.

15 uur geleden
Reusser neemt leiding over na tijdrit Ronde van Zwitserland

AARBURG (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser (Movistar) heeft zaterdag in de vierde etappe van de Ronde van Zwitserland de leiding overgenomen van Elisa Longo Borghini. De Zwitserse wereldkampioen tijdrijden was de snelste in een tijdrit over 23,7 kilometer rond Aarburg. Voorafgaand aan de tijdrit stond Reusser vijfde op 55 seconden van Longo Borghini. Met nog een dag te gaan heeft ze een voorsprong van 10 seconden op de Italiaanse.

17 uur geleden
Motorcoureur Ogura pakt pole bij MotoGP in Brno

BRNO (ANP/RTR) - Motorcoureur Ai Ogura heeft bij de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP de allereerste poleposition uit zijn loopbaan gepakt. De 25-jarige Japanner verbrak het ronderecord in Brno (1.51,139) en hield de Italiaan Fabio Di Giannantonio op ruim twee tienden achterstand. Francesco Bagnaia maakt de eerste startrij compleet.

17 uur geleden
Mountainbikester Pieterse vijfde in korte race in Lenzerheide

LENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka halvefinalist in Berlijn na moeizame winst

BERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.

1 dag geleden