Winnaar Nobelprijs voor de Vrede: hongerpandemie erger dan corona
OSLO (ANP/RTR/AFP) - Een "hongerpandemie" zou wel eens erger zou kunnen zijn dan Covid-19. Daarvoor waarschuwde het hoofd van het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties donderdag na ontvangst van de Nobelprijs voor de Vrede.
Ongeveer 270 miljoen mensen wereldwijd, gelijk aan de gecombineerde bevolking van Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Italië, staan op de rand van de hongerdood, stelde David Beasley van het WFP tijdens de ceremonie die online werd gehouden. Het WFP, dat de medische logistiek coördineerde tijdens de coronaviruspandemie, werd in oktober uitgeroepen tot winnaar van de prijs voor 2020.
"Door zoveel oorlogen, klimaatverandering, het gebruik van honger als politiek en militair wapen en een wereldwijde gezondheidspandemie die dit allemaal exponentieel erger maakt, marcheren 270 miljoen mensen naar de hongerdood," zei Beasley.
Online uitreiking
"Niet voldoen aan hun behoeften zal een hongerpandemie veroorzaken die de impact van Covid zal overstijgen. En alsof dat nog niet erg genoeg is, van die 270 miljoen zijn er 30 miljoen voor hun overleving 100 procent van ons afhankelijk", voegde hij toe.
In plaats van de gebruikelijke ceremonie in het stadhuis van Oslo met hoogwaardigheidsbekleders, onder wie de Noorse koning Harald, bleven de WFP-functionarissen in hun hoofdkwartier in Rome vanwege de coronapandemie.
De uitreiking van de overige Nobelprijzen, voor geneeskunde, natuurkunde, scheikunde, literatuur en economie, is ook online. Die worden traditioneel in Stockholm uitgereikt.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
11 uur geleden