Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winnaar Bottas: verschil van dag en nacht in Turkije

Winnaar Bottas: verschil van dag en nacht in Turkije

ISTANBUL (ANP) - Op het circuit waar hij vorig jaar naar eigen zeggen zijn slechtste race ooit reed, boekte Valtteri Bottas wellicht zijn mooiste overwinning in de Formule 1. De Finse coureur van Mercedes domineerde de Grote Prijs van Turkije van start tot finish. "Een verschil van dag en nacht", zei Bottas, toen hem werd gevraagd naar een vergelijking met vorig jaar.

Toen spinde Bottas maar liefst zes keer op het natte Istanbul Park. Hij werd als veertiende afgevlagd in een voor hem beschamende race, waarin zijn teamgenoot Lewis Hamilton zich verzekerde van diens zevende wereldtitel. Nu was het Hamilton die na afloop mopperde, over de in zijn ogen onnodige pitsstop die Mercedes hem in de slotfase liet maken. Bottas mocht na een vrijwel foutloze race voor het eerst in ruim een jaar de hoogste trede van het podium beklimmen.

"Dat was een tijdje geleden", stelde Bottas onderkoeld vast. "Het voelt goed om weer eens te winnen. Waarschijnlijk was dit een van mijn beste races ooit. De omstandigheden vereisten volledige focus, non-stop. Er was maar één droge lijn, bij een foutje zou je zo de baan af vliegen. Het was lastig, maar dit voelt als een welverdiende overwinning. Na vorig jaar, toen ik hier waarschijnlijk mijn slechtste race ooit reed, is dit een stuk beter. Fijn om dit jaar in ieder geval een race te winnen." De Fin moet na dit seizoen bij Mercedes plaatsmaken voor de Brit George Russell. Hij stapt zelf over naar Alfa Romeo.

Meer uit Sport

Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

4 uur geleden
Schaatsster Rijpma-De Jong had graag WK baanwielrennen gereden

RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

6 uur geleden
Schaatsster Kok gaat rivale Leerdam enorm missen dit seizoen

RIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.

7 uur geleden
De Boo denkt aan wereldrecord 500 meter ondanks krappe kalender

RIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.

7 uur geleden
Maarten van der Weijden stopt met zwemmen, zijn stichting blijft

VUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.

11 uur geleden
Verstappen mikt in jubileumrace op eerste zege ooit in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.

14 uur geleden
Afzwaaiende Izagirre met polsbreuk in Ronde van Lombardije

BERGAMO (ANP) - De Spaanse wielrenner Ion Izagirre doet zaterdag met een gebroken pols mee aan de Ronde van Lombardije. De laatste klassieker van het jaar zou na een carrière van zeventien jaar de afscheidskoers vormen voor Izagirre (37), maar zijn polsbreuk na een trainingsongeval ruim een week geleden leek dat te voorkomen. "Ik wil mijn loopbaan niet op deze manier afsluiten. Daarom zie ik jullie zaterdag bij de start in Lombardije", meldde de renner via zijn ploeg Cofidis.

15 uur geleden