Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winnaar Bottas: verschil van dag en nacht in Turkije

Winnaar Bottas: verschil van dag en nacht in Turkije

ISTANBUL (ANP) - Op het circuit waar hij vorig jaar naar eigen zeggen zijn slechtste race ooit reed, boekte Valtteri Bottas wellicht zijn mooiste overwinning in de Formule 1. De Finse coureur van Mercedes domineerde de Grote Prijs van Turkije van start tot finish. "Een verschil van dag en nacht", zei Bottas, toen hem werd gevraagd naar een vergelijking met vorig jaar.

Toen spinde Bottas maar liefst zes keer op het natte Istanbul Park. Hij werd als veertiende afgevlagd in een voor hem beschamende race, waarin zijn teamgenoot Lewis Hamilton zich verzekerde van diens zevende wereldtitel. Nu was het Hamilton die na afloop mopperde, over de in zijn ogen onnodige pitsstop die Mercedes hem in de slotfase liet maken. Bottas mocht na een vrijwel foutloze race voor het eerst in ruim een jaar de hoogste trede van het podium beklimmen.

"Dat was een tijdje geleden", stelde Bottas onderkoeld vast. "Het voelt goed om weer eens te winnen. Waarschijnlijk was dit een van mijn beste races ooit. De omstandigheden vereisten volledige focus, non-stop. Er was maar één droge lijn, bij een foutje zou je zo de baan af vliegen. Het was lastig, maar dit voelt als een welverdiende overwinning. Na vorig jaar, toen ik hier waarschijnlijk mijn slechtste race ooit reed, is dit een stuk beter. Fijn om dit jaar in ieder geval een race te winnen." De Fin moet na dit seizoen bij Mercedes plaatsmaken voor de Brit George Russell. Hij stapt zelf over naar Alfa Romeo.

Meer uit Sport

Trump kondigt IndyCar-race in centrum van Washington aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Verstappen rijdt 118 ronden op circuit Barcelona in nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.

9 uur geleden
Skiester Vonn houdt na val hoop op deelname aan Olympische Spelen

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.

12 uur geleden
Djokovic in finale Australian Open na winst op favoriet Sinner

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.

14 uur geleden
Zussen Velzeboer en Van 't Wout rijden in Milaan alle afstanden

MILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.

15 uur geleden
Afdaling Crans-Montana gestaakt na crash topfavoriete Vonn

CRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.

16 uur geleden
Alcaraz overwon krampaanval en bleef geloven in zege op Zverev

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."

16 uur geleden