Winnaar Bottas: verschil van dag en nacht in Turkije
ISTANBUL (ANP) - Op het circuit waar hij vorig jaar naar eigen zeggen zijn slechtste race ooit reed, boekte Valtteri Bottas wellicht zijn mooiste overwinning in de Formule 1. De Finse coureur van Mercedes domineerde de Grote Prijs van Turkije van start tot finish. "Een verschil van dag en nacht", zei Bottas, toen hem werd gevraagd naar een vergelijking met vorig jaar.
Toen spinde Bottas maar liefst zes keer op het natte Istanbul Park. Hij werd als veertiende afgevlagd in een voor hem beschamende race, waarin zijn teamgenoot Lewis Hamilton zich verzekerde van diens zevende wereldtitel. Nu was het Hamilton die na afloop mopperde, over de in zijn ogen onnodige pitsstop die Mercedes hem in de slotfase liet maken. Bottas mocht na een vrijwel foutloze race voor het eerst in ruim een jaar de hoogste trede van het podium beklimmen.
"Dat was een tijdje geleden", stelde Bottas onderkoeld vast. "Het voelt goed om weer eens te winnen. Waarschijnlijk was dit een van mijn beste races ooit. De omstandigheden vereisten volledige focus, non-stop. Er was maar één droge lijn, bij een foutje zou je zo de baan af vliegen. Het was lastig, maar dit voelt als een welverdiende overwinning. Na vorig jaar, toen ik hier waarschijnlijk mijn slechtste race ooit reed, is dit een stuk beter. Fijn om dit jaar in ieder geval een race te winnen." De Fin moet na dit seizoen bij Mercedes plaatsmaken voor de Brit George Russell. Hij stapt zelf over naar Alfa Romeo.
Meer uit Sport
INGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.
2 uur geledenTREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
14 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
15 uur geleden