Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winnaar Belgische Gouden Schoen Vanaken blijft 4 duels geschorst

Winnaar Belgische Gouden Schoen Vanaken blijft 4 duels geschorst

BRUGGE (ANP) - Hans Vanaken blijft voor vier wedstrijden geschorst. De pleidooien van de Belgische middenvelder van Club Brugge en zijn advocaten, dinsdag voor het Disciplinair Comité, hebben niets opgeleverd.

De winnaar van de Belgische Gouden Schoen kreeg zaterdag rood in het gewonne duel met Eupen (3-0). De 28-jarige Vanaken werd tien minuten voor tijd weggestuurd na een grove overtreding. Bij het verlaten van het veld stelde hij dat de leidsmannen "allemaal kutrefs" en "onnozelaars" zijn.

Het Bondsparket had vier speeldagen schorsing gevraagd, waarvan twee voor de overtreding en nog eens twee voor de uitlatingen richting de arbitrage. Het Disciplinair Comité nam de zaak in beraad en bevestigde de vordering woensdag.

Vanaken mist de competitiewedstrijden tegen STVV (10 januari), Beerschot (17 januari), Oostende (20 januari) en Genk (24 januari). Bij laatstgenoemde club is John van den Brom trainer.

Vanaken won de Gouden Schoen in 2018 en 2019. Daarvoor ging de prijs naar Ruud Vormer.

Meer uit Voetbal

EFC lanceert plan voor nieuwe wereldwijde bond voor voetbalclubs

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Er moet een nieuwe, wereldwijde bond komen waarin voetbalclubs zich kunnen verenigen. Dat zei Nasser Al-Khelaïfi dinsdag bij de algemene vergadering van de European Football Clubs (EFC) in Kopenhagen. Al-Khelaïfi is voorzitter van deze organisatie en bekleedt diezelfde functie bij Paris Saint-Germain.

8 minuten geleden
Oud-international Gilardino opvolger van coach Cuesta bij Parma

PARMA (ANP) - Alberto Gilardino is de nieuwe coach van Parma. De 44-jarige oud-international van Italië is de opvolger van Carlos Cuesta, die twee dagen geleden vertrok bij de nummer 15 van de Serie A.

57 minuten geleden
Turkse scheidsrechtersbaas en vicevoorzitter gearresteerd

ISTANBUL (ANP/RTR) - Ferhat Gündoğdu, de voorzitter van de Turkse voetbalscheidsrechtersorganisatie MHK, is samen met zijn vicevoorzitter en nog vijf anderen gearresteerd. Dat maakte de Turkse justitieminister Akın Gürlek dinsdag bekend via X.

5 uur geleden
Oranje start voorbereiding op Griekenland met 24 spelers

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is dinsdag aan het begin van de middag de voorbereiding begonnen op de derde wedstrijd in de Nations League, donderdag in Thessaloniki tegen Griekenland. Bondscoach Xavi Hernández traint in Zeist met de 24 spelers die hij nog over heeft. De oefensessie vindt achter gesloten deuren plaats.

5 uur geleden
Clubs krijgen 31,5 miljoen voor afstaan spelers Nations League

NYON (ANP) - De UEFA heeft deze week 31,5 miljoen euro uitbetaald aan clubs die in het seizoen 2024/2025 spelers afstonden aan landenteams om mee te doen aan de Nations League. Dat zijn de eerste betalingen die voortkomen uit de gemaakte afspraken tussen de Europese voetbalbond en alle clubs in Europa rond clubvergoedingen, het zogenoemde UEFA Club Benefits Programme.

6 uur geleden
FIFA beschuldigt UEFA van 'desinformatiecampagne'

MIAMI (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de Europese UEFA beschuldigd van een 'desinformatiecampagne'. Dat blijkt uit de reactie van de FIFA tegenover een Amerikaanse rechtbank op het verzoek van de UEFA om inzage te krijgen in stukken rond het controversiële, en inmiddels ingetrokken, investeringsplan van de FIFA.

7 uur geleden
Voormalig FC Twente-speler Ruiz interim-bondscoach Costa Rica

SAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is aangesteld als interim-bondscoach van Costa Rica. Dat heeft de voetbalbond van het Midden-Amerikaanse land maandag bekendgemaakt. Ruiz volgt Fernando Batista op, die eerder op maandag werd ontslagen.

8 uur geleden