Winnaar Australian Open Sinner meldt zich af voor ABN AMRO Open
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Jannik Sinner zal zijn titel op het ABN AMRO-tennistoernooi in Rotterdam niet verdedigen. De Italiaan, die zondag de Australian Open voor de tweede keer won, heeft zich afgemeld bij de organisatie. "Na overleg met mijn team moest ik het moeilijke besluit nemen om me terug te trekken uit het ABN AMRO Open. Mijn lichaam heeft tijd nodig om uit te rusten na de lange reeks in Australië", liet Sinner weten in een persbericht van de organisatie.
Het 52e ABN AMRO Open wordt gehouden van 1 tot en met 9 februari 2025.
De afzegging van Sinner is een domper voor toernooidirecteur Richard Krajicek, die wel begrip toonde. "De Australian Open is voor Jannik lang en zwaar geweest. Dat zijn inspanningen zijn deelname in Rotterdam in de weg staan, is zowel voor hem als voor ons enorm jammer", meldde de oud-winnaar van Wimbledon.
Alex de Minaur
Sinner won vorig jaar ook het grandslamtoernooi van Melbourne en was toen wel present in Rotterdam. Hij won destijds het toernooi door in de finale de Australiër Alex de Minaur te verslaan. De Minaur was dit jaar ook een van de zeven tegenstanders die hij moest verslaan om de Australian Open te winnen. In de finale rekende de Italiaan dit keer af met de Duitser Alexander Zverev. Tijdens het toernooi had Sinner te maken met fysieke problemen; zo kreeg hij een keer kramp en was hij tijdens een partij duizelig van de warmte.
"Ik heb geweldige herinneringen aan het winnen van de titel voor een geweldig publiek in Rotterdam Ahoy vorig jaar en hoop er snel weer bij te zijn. Ik wens Richard en het hele team een geweldig evenement", meldde Sinner nog.
Grigor Dimitrov
Het ABN AMRO Open kreeg ook de afmelding van de Bulgaar Grigor Dimitrov te verwerken. Hij moest op de Australian Open al geblesseerd opgeven. Carlos Alcaraz, de Spaanse nummer 3 van de wereld, is door het wegvallen van Sinner de nummer 1 op de plaatsingslijst.
"Belangrijke reden om voor een breed spelersveld met veel topspelers te kiezen, is het feit dat je met een terugtrekking geconfronteerd kunt worden. We zijn ervan overtuigd dat we met de aanwezige spelers een geweldige tennisweek gaan beleven", aldus Krajicek.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
18 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
19 uur geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.
1 dag geleden