Winkelverkopen Hongkong kelderen verder
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De winkelverkopen in Hongkong zijn in november verder gekelderd. Toeristen mijden de populaire winkelstad vanwege de aanhoudende protesten die ook in de winkelstraten chaos aanrichten.
De winkelverkopen daalden in november op jaarbasis met bijna 24 procent. Daarmee blijven winkeliers in rap tempo omzet verliezen. In oktober lagen de verkopen ook al bijna een kwart lager dan een jaar eerder. De zwakke cijfers over november zijn een teken aan de wand voor de winkelverkopen in december, normaal gesproken een belangrijke maand voor detailhandel, gezien de feestdagen.
Het aantal Chinese toeristen, goed voor het merendeel van het toerisme in Hongkong, daalde in november met 58 procent vergeleken met een jaar eerder. In totaal zakte het aantal toeristen in november tot onder de 3 miljoen. Dat is het laagste aantal sinds februari 2011.
Hongkong is al maandenlang het toneel van hevige protesten die vaak uitlopen op rellen. Veel inwoners gaan de straat op om te protesteren tegen de toenemende invloed van China. Volgens mediaberichten zou luxemerk Louis Vuitton inmiddels overwegen een van zijn winkels in Hongkong te sluiten in verband met alle onrust.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
8 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden