Winkelverkopen eurozone licht omhoog in mei
LUXEMBURG (ANP) - De winkelverkopen in de eurozone zijn in mei licht gestegen ten opzichte van april. Het cijfer viel wel zwakker uit dan economen hadden verwacht, wat er op kan wijzen dat Europese consumenten nog steeds voorzichtig zijn met bestedingen in winkels vanwege de hoge inflatie.
Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat gingen de detailhandelsverkopen op maandbasis met 0,2 procent omhoog, terwijl was gerekend op een plus van 0,4 procent. De kleine toename is te danken aan hogere verkopen in de non-food, zoals bijvoorbeeld schoonmaakmiddelen. Daar steeg het verkoopvolume met 1,2 procent. Bij levensmiddelen en autobrandstof waren juist kleine dalingen te zien.
Voor de gehele Europese Unie bleef het verkoopvolume onveranderd vergeleken met april. Binnen de EU-landen nam in Cyprus de verkoop het sterkst toe (plus 9 procent). In Ierland kromp die met 6,5 procent. Voor Nederland meldde Eurostat een stijging van 1,1 procent.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Webwinkel bol heeft een twintigtal eclipsbrillen uit zijn assortiment verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. Volgens haar was het voor bol onmogelijk te garanderen dat ze aan de eisen voldoen.
4 uur geledenSAINT-OMER (ANP/BELGA) - In Frankrijk is een onderzoek geopend naar een incident met een ontplofte squishy, een populair antistressspeelgoed. Dat meldt het parket van Saint-Omer zondag. Onlangs liep een 8-jarig jongetje tweedegraads brandwonden op toen een squishy in zijn gezicht explodeerde.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple praat met CXMT over de mogelijkheden om geheugenchips af te nemen van die Chinese maker van halfgeleiders. Elke mogelijke deal ligt politiek echter zeer gevoelig, schrijft The Wall Street Journal zondag op basis van ingewijden.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP/BLOOMBERG) - Opgeblazen rotsen en afzinkbakken helpen Roemenië om de energievoorziening aan de praat te houden. De inschatting is nu dat het land de tweede kernreactor van de Cernavoda-centrale zeker negen dagen langer kan laten draaien.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen die Chinese fabrikanten vragen voor hun producten zijn in juli voor het eerst sinds het uitbreken van de Iranoorlog minder hard gestegen. Volgens kenners is dit een teken dat de kostenstijgingen als gevolg van de blokkade van de Straat van Hormuz beginnen af te nemen.
9 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De topman van het Duitse defensieconcern Rheinmetall moet vanwege een reeks bedreigingen dag en nacht worden beveiligd. Toch weigert Armin Papperger zich te laten intimideren, heeft hij gezegd in een zondag gepubliceerd interview met het Duitse persbureau dpa. "Dit werk moet nu eenmaal gebeuren, en wie de druk niet aankan, hoort niet thuis in deze functie."
10 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De extreme hitte en langdurige droogte in Europa kan de economie hard raken. Triodos Bank schat dat het extreme zomerweer er zelfs voor kan zorgen dat de eerder voorspelde economische groei voor dit jaar volledig teniet wordt gedaan.
12 uur geleden