Winkelverkopen eurozone licht omhoog in mei
LUXEMBURG (ANP) - De winkelverkopen in de eurozone zijn in mei licht gestegen ten opzichte van april. Het cijfer viel wel zwakker uit dan economen hadden verwacht, wat er op kan wijzen dat Europese consumenten nog steeds voorzichtig zijn met bestedingen in winkels vanwege de hoge inflatie.
Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat gingen de detailhandelsverkopen op maandbasis met 0,2 procent omhoog, terwijl was gerekend op een plus van 0,4 procent. De kleine toename is te danken aan hogere verkopen in de non-food, zoals bijvoorbeeld schoonmaakmiddelen. Daar steeg het verkoopvolume met 1,2 procent. Bij levensmiddelen en autobrandstof waren juist kleine dalingen te zien.
Voor de gehele Europese Unie bleef het verkoopvolume onveranderd vergeleken met april. Binnen de EU-landen nam in Cyprus de verkoop het sterkst toe (plus 9 procent). In Ierland kromp die met 6,5 procent. Voor Nederland meldde Eurostat een stijging van 1,1 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles gaat voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het eerste aandeleninkoopprogramma van het bedrijf onderstreept volgens het bestuur van UMG het vertrouwen in de strategie en groei op lange termijn. Het aandeel steeg ruim 3 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal brommobielen in Nederland is in de afgelopen vijf jaar explosief gestegen. De verkoop van de kleine karretjes, populair onder pubers, groeit volgens databedrijf RDC sneller dan ooit.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn maandag flink weggezakt door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Door de strijd in de olierijke regio zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van eieren in Nederland zijn gestegen naar een recordhoogte. Dat meldt de Consumentenbond na een eigen prijspeiling bij de dertien grootste supermarktketens. Volgens de belangenbehartiger voor consumenten zijn eieren in vijf jaar gemiddeld 38 procent duurder geworden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in februari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 2,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In januari daalden de prijzen met 2,5 procent.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.
23 uur geleden