
Winkelverkopen breken record door corona
DEN HAAG (ANP) - De omzet in de detailhandel is nog niet eerder zo snel gegroeid. De verkopen van winkeliers stegen in het derde kwartaal met ruim 9 procent. Dat is de snelste kwartaalgroei sinds 2005, toen het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) deze cijfers begon bij te houden. Onder meer doe-het-zelf-zaken, foodwinkels en meubelzaken profiteerden van extra verkopen doordat consumenten door de coronapandemie meer thuis waren.
De doe-het-zelfzaken waren met bijna 19 procent goed voor de sterkste omzetgroei. Ook meubelzaken zagen de verkopen sterk toenemen, met ruim 17 procent. De omzetten van kleding- en schoenenwinkels krompen met een paar procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, maar lang niet zo sterk als in het tweede kwartaal.
De omzet van winkels die voedsel verkopen groeide met ruim 6 procent, ook al was de horeca weer geopend in het derde kwartaal. De verkopen van speciaalzaken zoals slagerijen, groentezaken, kaaswinkels en slijterijen groeide ook sterk. Bij de supermarkten nam de omzet met 6 procent toe.
De onlineverkopen stegen met bijna 40 procent vergeleken met een jaar eerder. In het tweede kwartaal steeg de omzet via internet nog met bijna 55 procent. Volgens het CBS zijn in het derde kwartaal bijna 6500 webwinkels opgericht. Dat is een stijging van bijna 50 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
Het aantal uitgesproken faillissementen in de detailhandel is gedaald. Afgelopen kwartaal werden 64 faillissementen uitgesproken in de detailhandel, een jaar eerder waren dat er 99.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Een aankondiging over nieuwe Amerikaanse importheffingen voor farmaceutische producten laat mogelijk nog weken op zich wachten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Dit is later dan aanvankelijk beloofd, omdat Trump zich eerst op andere zaken richt.
8 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Belangrijke graadmeters op de beurzen in New York sloten woensdag voor de tweede dag op rij met nieuwe recordstanden. Wall Street lijkt er steeds meer van overtuigd dat de Federal Reserve binnenkort de rente gaat verlagen.
52 minuten geledenCUPERTINO (ANP) - Apple werkt aan een inhaalslag op het gebied van kunstmatige intelligentie, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het Amerikaanse concern achter de iPhone zou een ambitieus plan hebben voor nieuwe apparaten, waaronder robots, een nieuwe versie van spraakassistent Siri, een slimme speaker met scherm en beveiligingscamera's voor thuis.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Prosus was woensdag de sterkste stijger bij de hoofdfondsen op de beurs in Amsterdam. De techinvesteerder profiteerde van sterke resultaten van Tencent, waarvan het grootaandeelhouder is. Dat Chinese internet- en gamebedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. De grootste uitgever van games ter wereld behaalde opnieuw de meeste inkomsten uit zijn gamedivisie. Ook profiteerde de eigenaar van de populaire Chinese app WeChat van de investeringen en inzet van kunstmatige intelligentie in zijn producten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) wijst onlineplatforms als Facebook, Snapchat, TikTok en X op hun verantwoordelijkheid en verplichtingen rond betrouwbare informatie in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen. De toezichthouder heeft twaalf platforms hierover een brief gestuurd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tata Steel heeft goedkeuring gekregen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) om twee elektriciteitscentrales in Velsen-Noord over te nemen van Vattenfall, evenals de warmtekrachtcentrale op het hoogovencomplex. De deal werd eerder al bekendgemaakt, maar toen moest de concurrentiewaakhond nog akkoord gaan. Dat is nu gebeurd.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Venture Global, een van de grootste Amerikaanse exporteurs van vloeibaar aardgas (lng), is woensdag een grote winnaar op Wall Street. De onderneming heeft een belangrijke arbitragezaak gewonnen van Shell. Beleggers zetten de onderneming kort na de opening van de aandelenbeurs in New York bijna 9 procent hoger.
7 uur geleden