Winkelvastgoed- en luchtvaartaandelen gewild op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedfondsen en luchtvaartaandelen waren vrijdag gewild op de Europese beurzen. Het gaat om aandelen die eerder flink onder druk stonden door de coronacrisis. Dat beleggers weer stukken bijkopen lijkt een teken dat de financiƫle markten ervan uitgaan dat de grote problemen van de pandemie inmiddels achter ons liggen. Beleggers verwerkten ook een voorraad economisch nieuws uit de Verenigde Staten.
Unibail-Rodamco-Westfield, het bedrijf achter onder meer de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam, was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen aan het Damrak met een een plus van ruim 5 procent. Air France-KLM won 4,6 procent en was daarmee koploper in de Amsterdamse MidKap.
Verder viel het op dat ook eigenaren van winkelvastgoed Wereldhave (plus 3,7 procent) en Eurocommercial Properties (plus 2 procent) vooruitgingen. Dat laatste bedrijf liet eerder op de dag nog een koersverlies zien, na een slecht ontvangen kwartaalbericht. Elders in Europa deden bijvoorbeeld Lufthansa en IAG het goed op de beurs, met winsten tot bijna 6 procent. IAG ging eerder op de dag ook nog omlaag. Het moederbedrijf van de luchtvaartmaatschappijen British Airways en Iberia stevent dit jaar namelijk af op een verlies van 3 miljard euro.
Banenrapport VS
Uit de VS kwam onder meer een beter dan verwacht banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daarnaast heeft president Joe Biden in een toespraak gezegd dat de Amerikaanse economie sneller en sterker dan verwacht herstelt van de pandemie. Dat zei hij terwijl er door de Amerikaanse politiek in Washington nog steeds gebakkeleid wordt over de plannen van de president om flink te gaan investeren in onder meer infrastructuur.
De belangrijkste beursgraadmeters in Europa sloten gemengd. De AEX-index in Amsterdam verloor 0,1 procent tot 819,72 punten. De MidKap steeg 0,2 procent tot 1080,01 punten. De beurzen in Parijs en Londen stegen tot 0,8 procent. De DAX in Frankfurt bleef wat achter na een onverwachte daling van de Duitse industriƫle productie in september, maar won niettemin 0,2 procent.
MotorK
Het Italiaanse softwarebedrijf MotorK zakte verder bijna 8 procent bij zijn beursdebuut op het Damrak. Het bedrijf had zijn beursgang al met twee dagen uitgesteld en verlaagde ook de introductieprijs om meer beleggers te kunnen trekken.
De euro was 1,1560 dollar waard, tegen 1,1542 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3 procent meer op 81,16 dollar. Brentolie werd 2,5 procent duurder op 82,60 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft een groot deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettelijk verklaard. Trump gebruikte daarvoor een noodwet. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door deze wet uit 1977 toe te passen.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen verder omlaag na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers reageerden op een belangrijk inflatiecijfer, de zogeheten prijsindex voor persoonlijke consumptieve bestedingen. Dat cijfer meet de veranderingen in de prijzen van goederen en diensten die door consumenten worden gekocht en heeft de voorkeur van de Amerikaanse centrale bank boven de gewone inflatie. Volgens het cijfer stegen de consumentenprijzen in december met 0,4 procent op maandbasis, wat iets sterker is dan verwacht.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De economie van de Verenigde Staten is in 2025 met 2,2 procent gegroeid. Dat meldde de Amerikaanse overheid op basis van voorlopige schattingen. De groei van 's werelds grootste economie in 2024 bedroeg 2,8 procent.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het strafrechtelijk onderzoek naar de miljoenenfraude door notaris Frank Oranje bij landsadvocaat Pels Rijcken is afgerond. Het Openbaar Ministerie legt boetes van 400.000 euro op aan twee vennootschappen van de in 2020 overleden voormalige notaris. Het onderzoek naar zijn weduwe wordt niet voortgezet.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - X gaat in beroep tegen een boete van 120 miljoen euro die de Europese Commissie het socialemediabedrijf in december oplegde. Volgens het bedrijf van miljardair Elon Musk heeft de Commissie fouten gemaakt bij het onderzoek naar overtredingen van Europese digitale regels.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich is van een Amerikaans onderzoek naar mogelijke kartelvorming af. Het ministerie van Justitie van de Verenigde Staten heeft het gezondheids- en voedingsbedrijf onlangs gemeld dit onderzoek te sluiten, schrijft het Zwitsers-Nederlandse bedrijf in zijn jaarverslag.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verhoogde importheffingen raken de staalindustrie in de Europese Unie hard. De export van staal vanuit de EU naar de Verenigde Staten is in de tweede helft van vorig jaar met 30 procent gedaald ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt Europese belangenvereniging voor de staalindustrie Eurofer op basis van gegevens van Eurostat.
3 uur geleden