Winkelvastgoed- en luchtvaartaandelen gewild op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedfondsen en luchtvaartaandelen waren vrijdag gewild op de Europese beurzen. Het gaat om aandelen die eerder flink onder druk stonden door de coronacrisis. Dat beleggers weer stukken bijkopen lijkt een teken dat de financiële markten ervan uitgaan dat de grote problemen van de pandemie inmiddels achter ons liggen. Beleggers verwerkten ook een voorraad economisch nieuws uit de Verenigde Staten.
Unibail-Rodamco-Westfield, het bedrijf achter onder meer de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam, was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen aan het Damrak met een een plus van ruim 5 procent. Air France-KLM won 4,6 procent en was daarmee koploper in de Amsterdamse MidKap.
Verder viel het op dat ook eigenaren van winkelvastgoed Wereldhave (plus 3,7 procent) en Eurocommercial Properties (plus 2 procent) vooruitgingen. Dat laatste bedrijf liet eerder op de dag nog een koersverlies zien, na een slecht ontvangen kwartaalbericht. Elders in Europa deden bijvoorbeeld Lufthansa en IAG het goed op de beurs, met winsten tot bijna 6 procent. IAG ging eerder op de dag ook nog omlaag. Het moederbedrijf van de luchtvaartmaatschappijen British Airways en Iberia stevent dit jaar namelijk af op een verlies van 3 miljard euro.
Banenrapport VS
Uit de VS kwam onder meer een beter dan verwacht banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daarnaast heeft president Joe Biden in een toespraak gezegd dat de Amerikaanse economie sneller en sterker dan verwacht herstelt van de pandemie. Dat zei hij terwijl er door de Amerikaanse politiek in Washington nog steeds gebakkeleid wordt over de plannen van de president om flink te gaan investeren in onder meer infrastructuur.
De belangrijkste beursgraadmeters in Europa sloten gemengd. De AEX-index in Amsterdam verloor 0,1 procent tot 819,72 punten. De MidKap steeg 0,2 procent tot 1080,01 punten. De beurzen in Parijs en Londen stegen tot 0,8 procent. De DAX in Frankfurt bleef wat achter na een onverwachte daling van de Duitse industriële productie in september, maar won niettemin 0,2 procent.
MotorK
Het Italiaanse softwarebedrijf MotorK zakte verder bijna 8 procent bij zijn beursdebuut op het Damrak. Het bedrijf had zijn beursgang al met twee dagen uitgesteld en verlaagde ook de introductieprijs om meer beleggers te kunnen trekken.
De euro was 1,1560 dollar waard, tegen 1,1542 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3 procent meer op 81,16 dollar. Brentolie werd 2,5 procent duurder op 82,60 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LEIDSCHENDAM (ANP) - De directe impact van de oorlog in het Midden-Oosten is volgens Fugro grotendeels beperkt gebleven tot de activiteiten van het bedrijf in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) en Qatar. Dat meldt de bodemonderzoeker en oliedienstverlener donderdag bij de publicatie van de kwartaalcijfers. Ook spreekt het bedrijf van enkele indirecte gevolgen in andere landen en regio's.
25 minuten geledenHUIZEN (ANP) - Lidl Nederland begint een proef om oneetbaar geworden voedsel, waaronder maaltijdsalades, fruit en graanproducten, om te zetten in veevoer. Als de proef slaagt, verwacht de super jaarlijks 10 miljoen kilo aan voedselverspilling te kunnen voorkomen. Dat staat gelijk aan ruim 330 volgeladen vrachtwagens.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken heeft voor het eerst in ruim een jaar weer meer verkocht. De daling in de biermarkt zette door, maar andere dranken deden het beter. Het zorgde voor een totale stijging van 1,2 procent in het eerste kwartaal, de eerste groei sinds het laatste kwartaal van 2024.
46 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Meer dan 2700 vakantiewoningen in Nederland werden vorig jaar via een NVM-makelaar in de verkoop gezet, het hoogste aantal in vijftien jaar. "De markt wordt sterk beïnvloed door wijzigingen in box 3, hogere btw op verhuur en stijgende lasten. Vooral beleggers haken vaker af, terwijl particuliere kopers kritischer worden", staat in een rapport van makelaarsorganisatie NVM.
49 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI). Het bedrijf uit Duiven behaalde in het eerste kwartaal fors meer omzet dan een jaar eerder en rekent voor het lopende tweede kwartaal op verdere groei.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gemiddelde pensioenleeftijd is vorig jaar gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 gingen ruim 100.000 werknemers gemiddeld op 66 jaar en 4 maanden met pensioen, ruim 2,5 maanden later dan in 2024.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's in de hele Europese Unie is in maart met bijna 50 procent toegenomen ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Dat meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Nederland vormt daarin wel een uitzondering.
2 uur geleden