Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkelsluitingen kostten Primark-moeder miljoenen aan omzet

Winkelsluitingen kostten Primark-moeder miljoenen aan omzet

LONDEN (ANP) - De winkelsluitingen in Nederland, maar ook in Oostenrijk, hebben modeketen Primark naar schatting 30 miljoen pond (36 miljoen euro) aan omzet gekost. Dat meldde de Britse Primark-moeder AB Foods in een handelsupdate over de zestien weken voorafgaand aan 8 januari. In andere landen bleven de Primark-winkels wel open, maar uit vrees voor de omikronvariant van het coronavirus waren er de laatste tijd wel minder mensen in die filialen.

De totale omzet van de winkelketen ging op jaarbasis fors omhoog. Deze steeg met bijna een derde tot 2,7 miljard pond. De vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder gaat mank vanwege de winkelsluitingen in veel meer landen destijds als onderdeel van de coronamaatregelen. In vergelijking met de periode voor de crisis lag de omzet van Primark-winkels die langer dan een jaar open zijn de voorbije periode 11 procent lager. De Verenigde Staten waren een positieve uitschieter. Daar kwamen de verkopen op vergelijkbare basis uit boven het niveau van voor de crisis.

De snelle opkomst van de omikronvariant van het coronavirus zorgde vanaf december, los van de sluitingen in Nederland en Oostenrijk, ook in andere winkels voor verstoringen. Mensen in onder andere Ierland en het Verenigd Koninkrijk dachten wel twee keer na alvorens een winkel binnen te stappen. Maar volgens het bedrijf lijkt, gelet op het aantal bezoekers van de winkels nu, het herstel al wel ingezet. De toekomst blijft evenwel ongewis, zo klinkt het.

Eerste winkel in Dublin

Primark opende zijn eerste winkel in 1969 in Dublin. In 2008 kwam de keten naar Nederland. Op dit moment telt de keten meer dan twintig Nederlandse filialen. Het concern is na de aanstaande opening van winkels in Roemeniƫ en Slowakije in zestien landen actief.

Verder meldde AB Foods, dat ook actief is met onder andere ontbijtgranen en suiker, dat het nog altijd last heeft van verstoringen in de leveringsketen en hogere prijzen. Het bedrijf ziet zich genoodzaakt de hogere prijzen voor onder andere energie en grondstoffen aan klanten door te berekenen.

Meer uit Financieel

Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

27 minuten geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

1 uur geleden
Shell bij winnaars op lager Damrak, PostNL daalt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.

1 uur geleden
ACM zet ANWB Energie onder verscherpt toezicht

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.

2 uur geleden
Schiphol en KLM nemen extra maatregelen na problemen winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.

3 uur geleden
AI-zorgen drukken Wall Street, tech- en chipaandelen dalen

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten dinsdag bij de opening een gemengd beeld zien, na de recordstanden vorige week. De stemming werd gedrukt door een teleurstellend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

3 uur geleden
Verenigde Arabische Emiraten stappen uit oliekartel OPEC

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben aangekondigd uit oliekartel OPEC te stappen. Ook wil het land geen deel meer uitmaken van de maandelijkse gesprekken van OPEC+, waarbij naast de grote olieproducerende OPEC-landen ook bondgenoot Rusland aan tafel zit. De Emiraten geven als reden dat ze hun eigen belangen zwaarder willen laten wegen.

4 uur geleden