Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkels zonder fleswater in Noord-Limburg om bacterie in leiding

Winkels zonder fleswater in Noord-Limburg om bacterie in leiding

HORST AAN DE MAAS (ANP) - In verschillende winkels in het noorden van Limburg is het fleswater uitverkocht. Een ANP-verslaggever in Horst aan de Maas, een gemeente niet ver van Venlo, trof lege schappen aan. In het gebied is E. coli, ook wel de poepbacterie genoemd, vrijdag gevonden in het leidingwater.

De Jumbo in Horst meldde in de ochtend op sociale media dat het water was uitverkocht. In de middag is daar een nieuwe voorraad aan flessen water gebracht. Veel mensen die 's middags uit de winkel komen, hebben dan ook een sixpack water bij zich.

Voor 13.500 huishoudens in delen van de gemeenten Venray, Bergen en Horst aan de Maas is een kookadvies uitgevaardigd. Waterleverancier WML spreekt van een lage concentratie van de poepbacterie, maar wil naar eigen zeggen geen risico nemen met de gezondheid van haar klanten. "Mensen met een verminderde weerstand zouden kans kunnen lopen op maag- en darmklachten", aldus WML.

Purmerend

Het kookadvies geldt voor het hele weekend en is bedoeld voor water dat gebruikt wordt voor onder meer drinken, ook voor vee en huisdieren, tanden poetsen en bij het koken. Water dat gebruikt wordt voor douchen, afwassen en schoonmaken hoeft niet te worden gekookt.

Ook zo'n 2000 huishoudens in Purmerend en omgeving kregen van drinkwaterbedrijf PWN het advies om uit voorzorg hun drinkwater drie minuten te koken. Dat komt door een lekkende waterleiding, waardoor mensen in delen van de gemeenten Purmerend en Wormerland sinds woensdagochtend geen of nauwelijks water hadden.

Meer uit Binnenland

Inspectie keurt kwart getest vuurwerk af, minder dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft dit jaar 25,8 procent van het geteste F2-consumentenvuurwerk afgekeurd. Dat is een stuk minder dan vorig jaar, toen 40,9 procent van het geteste vuurwerk niet door de keuring kwam. Onder F2-vuurwerk vallen dingen als grondbloemen en fonteinen.

1 uur geleden
Weeronline: kerst verloopt zonnig en koud

HOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.

2 uur geleden
Karremans graag opnieuw minister in volgend kabinet

DEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."

7 uur geleden
Opbrengst 3FM Serious Request nadert nu al recordhoogte

DEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.

15 uur geleden
EOD maakte ruim 3400 explosieven onschadelijk, vaak uit oorlog

DEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.

18 uur geleden
Bestuurster Nunspeet was niet onder invloed van drugs of alcohol

NUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.

19 uur geleden
In 2025 beklommen 100.000 mensen de Domtoren en dat is een record

UTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.

20 uur geleden