Winkels zonder fleswater in Noord-Limburg om bacterie in leiding
HORST AAN DE MAAS (ANP) - In verschillende winkels in het noorden van Limburg is het fleswater uitverkocht. Een ANP-verslaggever in Horst aan de Maas, een gemeente niet ver van Venlo, trof lege schappen aan. In het gebied is E. coli, ook wel de poepbacterie genoemd, vrijdag gevonden in het leidingwater.
De Jumbo in Horst meldde in de ochtend op sociale media dat het water was uitverkocht. In de middag is daar een nieuwe voorraad aan flessen water gebracht. Veel mensen die 's middags uit de winkel komen, hebben dan ook een sixpack water bij zich.
Voor 13.500 huishoudens in delen van de gemeenten Venray, Bergen en Horst aan de Maas is een kookadvies uitgevaardigd. Waterleverancier WML spreekt van een lage concentratie van de poepbacterie, maar wil naar eigen zeggen geen risico nemen met de gezondheid van haar klanten. "Mensen met een verminderde weerstand zouden kans kunnen lopen op maag- en darmklachten", aldus WML.
Purmerend
Het kookadvies geldt voor het hele weekend en is bedoeld voor water dat gebruikt wordt voor onder meer drinken, ook voor vee en huisdieren, tanden poetsen en bij het koken. Water dat gebruikt wordt voor douchen, afwassen en schoonmaken hoeft niet te worden gekookt.
Ook zo'n 2000 huishoudens in Purmerend en omgeving kregen van drinkwaterbedrijf PWN het advies om uit voorzorg hun drinkwater drie minuten te koken. Dat komt door een lekkende waterleiding, waardoor mensen in delen van de gemeenten Purmerend en Wormerland sinds woensdagochtend geen of nauwelijks water hadden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
4 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
4 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
10 uur geleden