Winkels Rotterdam komende vrijdag niet eerder dicht op koopavond
ROTTERDAM (ANP) - De winkels in het centrum van Rotterdam worden komende vrijdag niet eerder gesloten om drukte te voorkomen. Burgemeester Ahmed Aboutaleb bevestigde tijdens de bespreking van de evaluatie van het experiment met vervroegde winkelsluitingstijden dat hij hier geen aanvullende maatregelen in neemt.
Om extreme drukte als op Black Friday te voorkomen nam de gemeente Rotterdam vorig weekend maatregelen, die zoals uit de evaluatie blijkt, hebben geholpen. Zo moesten onder meer winkels op vrijdag voortijdig dicht, hanteerden parkeergarages korting in daluren, riep de gemeente op om inkopen eerder op de dag te doen en waren er looproutes. Volgens de woordvoerster van Aboutaleb viel de drukte op vrijdag mee, op zaterdag was het iets drukker dan normaal maar was de drukte net als op vrijdag beheersbaar.
Omdat de sinterklaasdrukte achter de rug is verwacht de gemeente voor komend weekend geen extra drukte. Voor andere komende drukke winkeldagen in december wordt per weekend gekeken of er maatregelen moeten worden genomen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het tweede medische evacuatievliegtuig met een zieke Brit aan boord van het cruiseschip Hondius is onderweg naar Nederland. Het toestel strandde woensdag op de Canarische Eilanden met technische problemen, aldus Spaanse media.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer vluchtelingen die in Nederland mogen blijven, hebben kort na het krijgen van hun verblijfsvergunning al een baan. Ze werken vooral als oproepkracht of uitzendkracht, in de horeca of in de detailhandel, heeft statistiekbureau CBS berekend.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
10 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
10 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
10 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
10 uur geleden