Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkels Pearle Studio verder onder naam GrandOptical

Winkels Pearle Studio verder onder naam GrandOptical

SOESTERBERG (ANP) - Honderd Nederlandse brillenwinkels van GrandVision die nu nog de naam Pearle Studio dragen, gaan verder onder de naam GrandOptical. Die naam is al terug te vinden in winkelstraten in onder meer Frankrijk, België en Luxemburg. De winkels waar het om gaat richten zich op de wat duurdere brillenmarkt.

GrandOptical valt evenals brillenketen Pearle onder optiekconcern GrandVision, dat weer een dochteronderneming is van 's werelds grootste brillenconcern EssilorLuxottica. Met de naamswijziging van de winkels wil GrandVision dat het onderscheid tussen beide ketens duidelijker wordt voor klanten. GrandOptical zal met name de luxere brillenmerken verkopen, zoals Dolce & Gabbana, Ray-Ban en Prada.

De Pearle Studio-winkels waren voorheen vestigingen van Eye Wish. Maar die keten werd twee jaar geleden verkocht aan het Oostenrijkse MPG, bekend van optiekketen Hallmann en brillenmerk Robert La Roche. Eye Wish was goed voor zo'n 260 winkels, waarvan niet alle vestigingen werden verkocht. De in Nederland resterende winkels kregen de naam Pearle Studio.

Meer uit Financieel

Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

43 minuten geleden
AEX sluit fors hoger na opmerkingen Trump over einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.

1 uur geleden
SpaceX dient aanvraag in voor beursnotering, zeggen bronnen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.

1 uur geleden
Toezichthouders en OM willen uitgebreider EU-verbod uitkleedapps

DEN HAAG (ANP) - Toezichthouders, de politie en het Openbaar Ministerie (OM) vinden dat het EU-verbod op apps die AI gebruiken om naaktbeelden van mensen te maken, niet ver genoeg gaat. Het Europees Parlement stemde vorige week voor een verbod op apps die dit soort beelden genereren zonder de toestemming van die persoon. De organisaties willen dat de tools helemaal worden verboden.

1 uur geleden
ABP verkoopt aandelen in omstreden softwarebedrijf Palantir

HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, heeft zijn aandelen van het omstreden Amerikaanse softwarebedrijf Palantir verkocht, bevestigde een woordvoerster naar aanleiding van berichtgeving van onder andere De Telegraaf.

1 uur geleden
Iranoorlog geeft Nederlandse pensioenfondsen knauw, ziet Aon

ROTTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft Nederlandse pensioenfondsen een knauw gegeven door scherpe koersdalingen op de financiële markten. De gemiddelde dekkingsgraad, een graadmeter voor de financiële gezondheid van een fonds, daalde in maart tot 123 procent. Dat maakte onderzoeksbureau Aon woensdag bekend. Eind februari was de dekkingsgraad nog 128 procent.

2 uur geleden
Brussel komt grootverbruikers energie tegemoet met aanpassing ETS

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie is met een voorstel gekomen voor een kleine aanpassing in het Europese emissiehandelssysteem (ETS). Dat moet helpen de prijs van de uitstoot van broeikasgassen stabieler te houden en op die manier veel energie verbruikende bedrijven in Europa tegemoet te komen.

2 uur geleden