Winkels op Schiphol willen compensatie voor last van drukte
SCHIPHOL (ANP) - Winkels op Schiphol hebben de afgelopen tijd last gehad van de drukte en rijen op de luchthaven. Passagiers hadden vanwege de chaos vaak vooral oog voor het bereiken van de gates en waren minder bezig om nog kleding of een horloge te kopen. Nieuwe maatregelen, zoals de oproep van Schiphol om maximaal vier uur voor vertrek in de vertrekhal te zijn, hebben volgens winkeliers wel voor verbetering gezorgd.
Volgens Benno Leeser, voormalig voorzitter van de opgeheven winkeliersvereniging op Schiphol, verschilt het sterk per soort winkel wat de invloed van de drukte was. Zo was er vanuit reizigers wel meer belangstelling voor bijvoorbeeld wat te eten, een boek of een krant om de wachttijd te vullen. Bijvoorbeeld naar horloges, diamanten of juwelen, die Leeser als topman van GASSAN met zijn bedrijf in dertien winkels op de luchthaven verkoopt, was minder vraag. Het bedrijf is met Schiphol in gesprek over compensatie.
"Wij hebben een goede stemming nodig van klanten, maar die rijen helpen daar absoluut niet bij", aldus Leeser. "We hopen dat de rust wederkeert." Volgens hem gaan de gesprekken over compensatie per individueel bedrijf en is het niet zo dat er op dit moment sprake is van "ongelooflijke spanning" bij de ondernemers. Bij cosmeticawinkel KIKO in een van de aankomsthallen is de drukte niet van grote invloed.
Vertrouwen
Directeur Simon Asmus van Schiphol Airport Retail - dat twaalf winkels op de luchthaven achter de security heeft die alcohol, chocolade en tabak verkopen - denkt niet na over het op Schiphol verhalen van geleden schade. "Wij hebben vertrouwen in Schiphol, het onderneemt actie." Hij zegt dat het zakendoen op de luchthaven de laatste tijd weer de goede kant op gaat.
Voordat de maatregel van maximaal vier uur van tevoren aanwezig zijn werd ingevoerd, was het volgens Asmus minder druk in winkels. "Omdat mensen qua gevoel zo krap in tijd zaten dat ze meteen naar de gate gelopen zijn." Nu zijn mensen "minder in paniek om een vlucht te missen en oriënteren rustig waar ze naartoe willen". "Er is een heel veel betere sfeer", meent de directeur.
Omzet
Toch is de omzet nog niet op het niveau van voor corona, deels ook doordat er nog minder vluchten zijn vanaf Schiphol. Ook kunnen Asmus en Leeser nog niet al hun winkels openen door een gebrek aan personeel. Zij kijken naar de drukte en vluchtschema's om te beoordelen welke winkels opengaan.
Beiden kijken positief terug op de banenmarkt op Schiphol van zaterdag. Asmus heeft 27 aanbiedingen gedaan en wil nog zeker dertig mensen aannemen. Ook Leeser deed al meerdere contractvoorstellen en wil er nog tussen de tien en twintig werknemers bij.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump gaat maatregelen aankondigen om de import van de nieuwste Chinese robots en omvormers aan banden te leggen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Verenigde Staten willen met een importverbod de Amerikaanse ontwikkelingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) beschermen tegen dreigingen voor de nationale veiligheid.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING-klanten die de scanner van de bank gebruiken, kunnen in de toekomst bij onlinebetalingen geen gebruikmaken van Wero, het nieuwe Europese digitale betaalsysteem dat iDEAL vervangt. De ING Scanner wordt bijvoorbeeld gebruikt door mensen die geen smartphone of tablet hebben en daarom hun onlinebetalingen niet met de app doen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft in het afgelopen kwartaal weer een kleine groei laten zien. De verkopen van het belangrijke modemerk Gucci daalden nog wel, maar minder hard dan marktkenners hadden verwacht.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI heeft in het tweede kwartaal van dit jaar opnieuw geprofiteerd van de enorme investeringen in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs liet dinsdag een overtuigend herstel zien, waarbij meerdere aandelen opvallend grote uitslagen maakten. De chipbedrijven stonden opnieuw onder druk, onder meer door vrees voor groeiende concurrentie uit China.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beurswaarde van techconcern Apple is dinsdag voor het eerst de grens van 5 biljoen dollar gepasseerd. Alleen chipconcern Nvidia wist eerder zo'n hoge beurswaarde te bereiken. Apple haalde Nvidia enkele weken geleden echter al in als waardevolste bedrijf ter wereld.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag verdeeld begonnen. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de resultaten van de grote techbedrijven Amazon, Microsoft, Apple en Facebook-moeder Meta, die later deze week naar buiten komen. Aandeelhouders zijn vooral benieuwd of de forse investeringen van deze bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) resultaten beginnen op te leveren.
6 uur geleden