Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkels in België 1 december weer open

Winkels in België 1 december weer open

BRUSSEL (ANP) - De niet-essentiële winkels in België, zoals kleding- of meubelwinkels en de Hema, mogen per 1 december weer open. Dat heeft het overlegcomité van de federale en regionale regeringen besloten, melden de belangrijkste Belgische media.

Er zouden wel strikte voorwaarden aan het shoppen worden verbonden, maar details zijn daarover nog niet bekend. Volgens De Morgen moet het winkelen solo gebeuren en voor maximaal dertig minuten.

Sinds drie weken zijn de winkels die niet-noodzakelijke spullen verkopen vanwege het opgeleefde coronavirus gesloten. Dat is de tweede keer sinds de uitbraak in het voorjaar. Veel Belgen zijn de afgelopen weken daarom de grens overgestoken, ondanks dat de regering 'niet-essentiële verplaatsingen' afraadt en tot ongenoegen van de Belgische winkeliers, om te gaan winkelen in bijvoorbeeld Eindhoven of Aken. Supermarkten, apotheken, drogisterijen, doe-het-zelf-zaken, tuincentra en boekhandels mochten wel open blijven. Naar verluidt blijven kappers en schoonheidsspecialisten nog dicht tot half december.

Het Overlegcomité met premier Alexander De Croo is nog bezig. Het moet ook beslissen over de sociale contacten die Belgen buiten hun huishouden mogen hebben. Er gaan stemmen op om meer sociale contacten toe te staan rond kerst.

Meer uit Buitenland

Rubio: VS zetten bij Straat van Hormuz in op hulp van China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.

1 uur geleden
Kinderboekschrijfster die haar man vergiftigde krijgt levenslang

PARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.

1 uur geleden
Lichaam tweede vermiste Amerikaanse militair gevonden in Marokko

TAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.

3 uur geleden
VAE ontkennen berichten over geheim bezoek Netanyahu

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.

3 uur geleden
Bloomberg: onderzoek hantavirusvaccin werd gestaakt om geldtekort

SANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.

6 uur geleden
Regisseur krijgt 2 jaar cel voor leveren drugs aan Matthew Perry

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.

6 uur geleden
Britse media: minister gaat Starmers positie donderdag uitdagen

LONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.

8 uur geleden