Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkels eurozone verkochten in zomermaand juli iets minder

Winkels eurozone verkochten in zomermaand juli iets minder

LUXEMBURG (ANP) - De detailhandel in de eurozone kampte in juli met lagere verkoopvolumes in vergelijking met een maand eerder. Vooral zogeheten non-food goederen werden minder verkocht, terwijl er ook minder werd getankt. Verder vonden eten, drinken en tabak iets minder gretig aftrek, aldus Europees statistiekbureau Eurostat.

De detailhandelsverkopen daalden in juli met 2,3 procent ten opzichte van een maand eerder. Daarmee is de periode van stijgende verkopen voorlopig ten einde. Die opmars was vooral het gevolg van de heropening van de economieën, mede doordat steeds meer mensen zijn gevaccineerd tegen het coronavirus. Economen waarschuwden eerder al dat het aantrekken van de verkopen ook geen uitgemaakte zaak was. De coronacrisis heeft een flinke economische dreun uitgedeeld, zo benadrukten ze.

Mogelijk dat de geringe beschikbaarheid van goederen door logistieke problemen en de prijsstijgingen een rol speelden bij het koopgedrag van consumenten. Ook de verspreiding van de Delta-variant van het coronavirus maakt consumenten mogelijk wat voorzichtiger met het doen van uitgaven.

Ook in de hele Europese Unie zakten de detailhandelsverkopen iets in. Hier werd een daling van 1,9 procent gemeten. Op jaarbasis is zowel in de eurozone als in de EU sprake van een stijging van de verkoopvolumes met respectievelijk 3,1 en 3,8 procent.

Meer uit Financieel

Leonard Lauder, oud-topman Estée Lauder, overleden

NEW YORK (ANP) - De voormalige topman van The Estée Lauder Companies Inc, Leonard Lauder, is zaterdag overleden. Dat heeft het bedrijf zondag bekendgemaakt namens de familie. Leonard Lauder was 92 jaar oud.

10 uur geleden
Bronnen: VS en China handhaven exportbeperkingen ondanks deal

BEIJING (ANP) - Verschillende exportbeperkingen die de VS en China elkaar hadden opgelegd op het gebied van nationale veiligheid blijven in stand, ondanks de handelsovereenkomst die de landen afgelopen week hebben gesloten. Dat hebben bronnen die bekend zijn met de details van de deal gemeld aan persbureau Reuters. Ook lijkt een definitieve handelsdeal nog even op zich te laten wachten.

19 uur geleden
Taiwan plaatst Chinese bedrijven Huawei en SMIC op zwarte lijst

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft de Chinese techconcerns Huawei Technologies en Semiconductor Manufacturing International Corp (SMIC) op een zwarte lijst geplaatst. Daarmee wordt het voor de Chinese bedrijven moeilijker om toegang te krijgen tot Taiwanese technologieën op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

20 uur geleden
Benzine meer dan 1 cent duurder door spanningen Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine is zaterdag meer dan 1 cent per liter gestegen door de spanningen in het Midden-Oosten. Bij pompen van TotalEnergies en Texaco zijn er zelfs 2 cent per liter bijgekomen, volgt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers dat hierover dagelijks cijfers bijhoudt. Ook diesel is duurder dan een dag eerder.

1 dag geleden
Donald Trump verdient veel geld met crypto's en golfresorts

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vorig jaar veel verdiend aan inkomsten uit crypto's en zijn golfresorts. Ook uit de verkoop van bijvoorbeeld Trump Sneakers en parfums kwam geld binnen, volgt uit een vrijgekomen document. Het rapport geeft een kijkje in de enorme zakelijke belangen van de miljardair in het Witte Huis.

1 dag geleden
Boeing levert voor het eerst in maanden weer vliegtuig in China

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Boeing heeft zaterdag voor het eerst sinds president Donald Trump begin april een golf aan importheffingen instelde weer een vliegtuig geleverd aan een Chinese luchtvaartmaatschappij. Dit lijkt een teken van toenadering tussen beide landen, nu Washington en Beijing de spanningen proberen te verminderen.

1 dag geleden
CNV belooft zeker tot woensdag geen NS-staking aan te kondigen

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV gaat in op de uitnodiging van NS voor hervatting van het cao-overleg. Daarbij belooft de bond tot in ieder geval woensdag geen nieuwe stakingen aan te kondigen. Het is onduidelijk of de andere bonden voor die tijd al wel met nieuwe acties willen komen.

1 dag geleden