Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkels e-bikemerk Amslod dicht tijdens zoektocht naar koper

Winkels e-bikemerk Amslod dicht tijdens zoektocht naar koper

GRONINGEN (ANP) - De winkels van de failliete e-bikefabrikant Amslod blijven voorlopig dicht tijdens de zoektocht naar een kandidaat voor een doorstart. Curator Ronald Klarus heeft er vertrouwen in dat er een koper wordt gevonden en dat mogelijk ook een deel van de 83 medewerkers bij het bedrijf uit Meppel kan blijven werken. De afgelopen dagen hebben drie potentiële kopers zich gemeld, Klarus verwacht dat dit er "beduidend" meer worden.

Het bestuur van Amslod wijt het deze week uitgesproken faillissement aan het mindere vertrouwen vanuit investeerders in de markt, nadat concurrenten als Stella Fietsen eerder al failliet gingen. Ook worden in het najaar doorgaans minder fietsen verkocht dan in het voorjaar, waardoor er liquiditeitsproblemen waren ontstaan.

Daardoor kon Amslod onder meer de lonen van medewerkers in december niet meer betalen. Prioriteit voor Klarus is om nu snel met uitkeringsinstantie UWV te regelen dat dat alsnog gebeurt.

Onderhoud

Ook wil de curator uitzoeken hoeveel mensen hun fiets naar een van de veertien Amslod-vestigingen hadden gebracht voor onderhoud voordat het bedrijf failliet ging. Voor hen moet mogelijk volgende maand een moment komen dat zij hun fiets kunnen ophalen. Ook onderzoekt Klarus nog hoeveel mensen een bestelling hebben uitstaan en wanneer zij een oplossing kunnen verwachten.

Amslod heeft nog 4000 fietsen op voorraad, wat volgens de curator een goede basis is voor een doorstart. Ergens volgende maand moet dat proces vorm krijgen. Klarus schat in dat Amslod ongeveer een kwart van de grootte van Stella is, dat er begin deze maand in slaagde een doorstart in afgeslankte vorm te maken.

Meer uit Financieel

Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

2 uur geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

2 uur geleden
Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

3 uur geleden
Kerosinetekort in Europa als Straat van Hormuz weken dichtblijft

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.

3 uur geleden
Wall Street voorzichtig in aanloop naar gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.

3 uur geleden
Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

6 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

8 uur geleden