Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkels e-bikemerk Amslod dicht tijdens zoektocht naar koper

Winkels e-bikemerk Amslod dicht tijdens zoektocht naar koper

GRONINGEN (ANP) - De winkels van de failliete e-bikefabrikant Amslod blijven voorlopig dicht tijdens de zoektocht naar een kandidaat voor een doorstart. Curator Ronald Klarus heeft er vertrouwen in dat er een koper wordt gevonden en dat mogelijk ook een deel van de 83 medewerkers bij het bedrijf uit Meppel kan blijven werken. De afgelopen dagen hebben drie potentiƫle kopers zich gemeld, Klarus verwacht dat dit er "beduidend" meer worden.

Het bestuur van Amslod wijt het deze week uitgesproken faillissement aan het mindere vertrouwen vanuit investeerders in de markt, nadat concurrenten als Stella Fietsen eerder al failliet gingen. Ook worden in het najaar doorgaans minder fietsen verkocht dan in het voorjaar, waardoor er liquiditeitsproblemen waren ontstaan.

Daardoor kon Amslod onder meer de lonen van medewerkers in december niet meer betalen. Prioriteit voor Klarus is om nu snel met uitkeringsinstantie UWV te regelen dat dat alsnog gebeurt.

Onderhoud

Ook wil de curator uitzoeken hoeveel mensen hun fiets naar een van de veertien Amslod-vestigingen hadden gebracht voor onderhoud voordat het bedrijf failliet ging. Voor hen moet mogelijk volgende maand een moment komen dat zij hun fiets kunnen ophalen. Ook onderzoekt Klarus nog hoeveel mensen een bestelling hebben uitstaan en wanneer zij een oplossing kunnen verwachten.

Amslod heeft nog 4000 fietsen op voorraad, wat volgens de curator een goede basis is voor een doorstart. Ergens volgende maand moet dat proces vorm krijgen. Klarus schat in dat Amslod ongeveer een kwart van de grootte van Stella is, dat er begin deze maand in slaagde een doorstart in afgeslankte vorm te maken.

Meer uit Financieel

AEX-index vestigt weer nieuw slotrecord door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.

1 uur geleden
Prosus wil af van verplichte aandelenverkoop Delivery Hero

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Leveringsproblemen bij vliegtuigbouwer Airbus houden aan

LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.

7 uur geleden
Speculatie onder beleggers na miljardenbod Uber op Delivery Hero

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.

7 uur geleden
Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

8 uur geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

10 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

11 uur geleden