Winkels e-bikemerk Amslod dicht tijdens zoektocht naar koper
GRONINGEN (ANP) - De winkels van de failliete e-bikefabrikant Amslod blijven voorlopig dicht tijdens de zoektocht naar een kandidaat voor een doorstart. Curator Ronald Klarus heeft er vertrouwen in dat er een koper wordt gevonden en dat mogelijk ook een deel van de 83 medewerkers bij het bedrijf uit Meppel kan blijven werken. De afgelopen dagen hebben drie potentiƫle kopers zich gemeld, Klarus verwacht dat dit er "beduidend" meer worden.
Het bestuur van Amslod wijt het deze week uitgesproken faillissement aan het mindere vertrouwen vanuit investeerders in de markt, nadat concurrenten als Stella Fietsen eerder al failliet gingen. Ook worden in het najaar doorgaans minder fietsen verkocht dan in het voorjaar, waardoor er liquiditeitsproblemen waren ontstaan.
Daardoor kon Amslod onder meer de lonen van medewerkers in december niet meer betalen. Prioriteit voor Klarus is om nu snel met uitkeringsinstantie UWV te regelen dat dat alsnog gebeurt.
Onderhoud
Ook wil de curator uitzoeken hoeveel mensen hun fiets naar een van de veertien Amslod-vestigingen hadden gebracht voor onderhoud voordat het bedrijf failliet ging. Voor hen moet mogelijk volgende maand een moment komen dat zij hun fiets kunnen ophalen. Ook onderzoekt Klarus nog hoeveel mensen een bestelling hebben uitstaan en wanneer zij een oplossing kunnen verwachten.
Amslod heeft nog 4000 fietsen op voorraad, wat volgens de curator een goede basis is voor een doorstart. Ergens volgende maand moet dat proces vorm krijgen. Klarus schat in dat Amslod ongeveer een kwart van de grootte van Stella is, dat er begin deze maand in slaagde een doorstart in afgeslankte vorm te maken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.
13 minuten geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliƫn. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.
28 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.
1 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.
4 uur geleden