Winkelreus Walmart profiteert van hamsterende Amerikanen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse supermarktketen Walmart heeft in het afgelopen kwartaal fors meer omgezet dankzij klanten die levensmiddelen en huishoudelijke producten hamsterden. De opbrengsten bij winkels die al langer dan een jaar bestaan, stegen met een tiende vergeleken met een jaar geleden. Dat was de snelste groei in de laatste twintig jaar.
Walmart profiteert tijdens de pandemie van zijn innovaties in onlineverkoop. In het eerste kwartaal stegen de verkopen via het internet met 74 procent. Het concern biedt zijn klanten sinds kort, net als concurrent Amazon, een speciaal abonnement aan, waarmee ze hun boodschappen thuis kunnen bestellen. Ook is het op sommige locaties mogelijk om binnen twee uur na de bestelling de spullen thuisbezorgd te krijgen.
De winstgevendheid van de winkelreus kwam door de coronacrisis wel onder druk te staan. Consumenten kochten vaker levensmiddelen en toiletpapier, die doorgaans lagere marges hebben dan duurdere artikelen zoals kleding. Daarnaast gaf Walmart 1,1 miljard dollar uit aan mondkapjes voor personeel, extra schoonmaak en bonussen voor overwerk.
De veiligheid van het personeel bij Walmart was de afgelopen maanden geregeld in het nieuws. Naar verluidt zijn enkele werknemers gestorven na een besmetting met het coronavirus. Alle medewerkers in de winkel dragen sinds eind april mondkapjes en fysiek contact wordt beperkt met plexiglas.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft de verwachting voor de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar verder verlaagd. Het in Parijs gevestigde agentschap wijst daarbij op de recente escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten en de opnieuw stijgende brandstofprijzen.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De dieselprijs in de Verenigde Staten is naar recordhoogte gestegen. Een gallon (3,8 liter) kostte gemiddeld voor het eerst meer dan 6 dollar, volgens autolobbyclub American Automobile Association (AAA). De stijgende prijzen zijn een probleem voor de Republikeinse Partij van president Donald Trump in aanloop naar de midterms, de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen in november.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een horde weggenomen voor de treindiensten die Arriva wil aanbieden richting Parijs. Volgens de toezichthouder komt het "economisch evenwicht" op het spoor waar de Nederlandse Spoorwegen rijden niet in gevaar, wat betekent dat de NS geen grote schade lijdt door de komst van de Arriva-treinen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na drie verliesdagen op rij. De inflatievrees laaide deze week weer op door de sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het toegenomen geweld in het Midden-Oosten. Om de hoge inflatie te bestrijden, verhoogde de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag de rente in de eurozone voor de tweede keer dit jaar. De grote vraag is nu: wat gaat de Amerikaanse centrale bank doen?
2 uur geledenBOISE (ANP/BLOOMBERG) - Micron Technology gaat zijn medewerkers in Taiwan belonen met een contante bonus van 1 miljoen Taiwanese dollar (ruim 27.000 euro) plus een beloning in aandelen van het bedrijf. Dit gebeurt nadat lokale vakbonden hadden aangedrongen op een extra uitkering als erkenning voor de bijdrage van het personeel aan de enorme winsten van de Amerikaanse chipfabrikant, die profiteert van de grote investeringen in datacenters en infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI).
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Steeds meer Amerikaanse politici dringen aan op nieuwe regels om AI-systemen aan banden te leggen. De oproepen volgen op waarschuwingen van twee onderzoekers van Anthropic, die stellen dat de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) in de nabije toekomst kan leiden tot het uitsterven van de mensheid.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in juli opnieuw gestegen na een groei in juni. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) hebben bedrijven vooral meer machines en apparaten uitgevoerd. Ook de export van chemische producten en transportmiddelen was hoger. De exportgroei kwam uit op 2,1 procent.
5 uur geleden