Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkelreus Walmart profiteert van hamsterende Amerikanen

Winkelreus Walmart profiteert van hamsterende Amerikanen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse supermarktketen Walmart heeft in het afgelopen kwartaal fors meer omgezet dankzij klanten die levensmiddelen en huishoudelijke producten hamsterden. De opbrengsten bij winkels die al langer dan een jaar bestaan, stegen met een tiende vergeleken met een jaar geleden. Dat was de snelste groei in de laatste twintig jaar.

Walmart profiteert tijdens de pandemie van zijn innovaties in onlineverkoop. In het eerste kwartaal stegen de verkopen via het internet met 74 procent. Het concern biedt zijn klanten sinds kort, net als concurrent Amazon, een speciaal abonnement aan, waarmee ze hun boodschappen thuis kunnen bestellen. Ook is het op sommige locaties mogelijk om binnen twee uur na de bestelling de spullen thuisbezorgd te krijgen.

De winstgevendheid van de winkelreus kwam door de coronacrisis wel onder druk te staan. Consumenten kochten vaker levensmiddelen en toiletpapier, die doorgaans lagere marges hebben dan duurdere artikelen zoals kleding. Daarnaast gaf Walmart 1,1 miljard dollar uit aan mondkapjes voor personeel, extra schoonmaak en bonussen voor overwerk.

De veiligheid van het personeel bij Walmart was de afgelopen maanden geregeld in het nieuws. Naar verluidt zijn enkele werknemers gestorven na een besmetting met het coronavirus. Alle medewerkers in de winkel dragen sinds eind april mondkapjes en fysiek contact wordt beperkt met plexiglas.

Meer uit Financieel

Stichting achter tuchtrecht voor banken stopt

AMSTERDAM (ANP) - De stichting achter het tuchtrecht dat het vertrouwen in de financiële sector moest vergroten, stopt ermee. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) frustreren banken elke verbetering van het tuchtrecht. De organisatie beëindigt daarom de samenwerkingsovereenkomst met de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB).

6 minuten geleden
Chipgrootmacht Taiwan wil kerncentrale toch weer laten draaien

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft een volgende stap gezet in het opnieuw opstarten van een stilgelegde kerncentrale. De regering heeft daarvoor een voorlopig plan goedgekeurd. Het eiland, waar de grootste chipproducent ter wereld zit, streeft naar grotere energiezekerheid.

14 minuten geleden
Schiphol zoekt bouwpartners voor miljardenvernieuwing luchthaven

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zoekt bouw- en onderhoudspartners voor het onderhoud en de renovatie van de luchthaven. De komende tien jaar steekt Schiphol miljarden in vernieuwing.

1 uur geleden
Zorgverzekeraar DSW neemt branchegenoot Salland over

SCHIEDAM/DEVENTER (ANP) - Zorgverzekeraar DSW neemt zijn branchegenoot Salland over. Vanaf 1 januari 2028 worden de activiteiten van Salland onderdeel van de DSW-organisatie. Financiële details over de transactie worden niet gemeld.

1 uur geleden
ArcelorMittal kan staalfabriek in Oekraïne niet heropstarten

KRYVIH RIH (ANP) - ArcelorMittal kan zijn beschadigde staalfabriek in Oekraïne niet veilig heropstarten. De fabriek in de Oekraïense stad Kryvih Rih is de afgelopen tijd doelwit geweest van meerdere Russische raketaanvallen. Daarbij zijn doden en gewonden gevallen en werd aanzienlijke schade aangericht.

2 uur geleden
AEX-index begint met winst, olieprijs daalt na sterke opmars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen, mede dankzij koersstijgingen van staalconcern ArcelorMittal en de chipbedrijven ASMI, ASML en Besi. De olieprijzen daalden na de sterke opmars een dag eerder. Volgens zakenkrant Financial Times heeft Iran de Verenigde Staten een nieuw voorstel gedaan dat binnen zeven dagen moet leiden tot een staakt-het-vuren en de heropening van de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
Adviesprijs benzine in Nederland stijgt naar nieuw record

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine in Nederland heeft vrijdag een nieuw record bereikt. Door aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten zijn de olieprijzen de afgelopen dagen opgelopen en dat is merkbaar voor automobilisten aan de pomp.

3 uur geleden