Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Winkelopeningen belangrijke stap vooruit'

'Winkelopeningen belangrijke stap vooruit'

DEN HAAG (ANP) - Dat de winkels mogelijk volgende week onder voorwaarden weer open mogen is een belangrijke stap vooruit. Dat zegt branchevereniging INretail in een reactie op de versoepelingen die waarschijnlijk dinsdagavond aangekondigd worden. De Raad Nederlandse Detailhandel (RND) hoopt dat veel consumenten bij de heropening uitgestelde aankopen zullen doen, waarmee iets van het omzetverlies kan worden goedgemaakt.

De detailhandel zou per 28 april weer open kunnen gaan zonder dat mensen van tevoren een afspraak moeten maken. De winkels moeten dan wel ervoor zorgen dat er niet te veel mensen in de winkel aanwezig zijn.

Volgens INretail heeft de sector al voor het afkondigen van de lockdown bewezen dat winkels op deze manier veilig open kunnen en zijn ze er al weken klaar voor. De winkelorganisatie benadrukt ook dat er protocollen liggen voor de 2500 winkelgebieden in Nederland om veilig 'open' te kunnen. Daarbij zijn winkels volgens INretail nooit een coronabesmettingshaard geweest.

'Bloeden wordt gestopt'

Volgens de organisatie zal het nog wel even duren voordat alles weer is zoals het was voor de crisis. Daarbij hebben de winkelbedrijven grote schade geleden door de beperkingen. En ook na de versoepelingen van volgende week is het voor veel bedrijven een strijd om voldoende omzet te realiseren.

Volgens de RND is het goed dat "het bloeden wordt gestopt" en staan winkeliers te popelen om weer open te mogen. Maar er is ook een hoop herstelwerk te doen. Dan gaat het met name om de compensatie aan gedupeerde ondernemers. Iedere week dat winkels dicht moesten blijven betekende 680 miljoen euro omzetverlies.

De RND zou graag zien dat ondernemers "proportioneel" worden gecompenseerd, waarbij ondernemers met meerdere filialen ook per winkel recht zouden hebben op een vergoeding in plaats van de huidige regeling per bedrijf.

De winkelorganisatie is met de overheid in gesprek om te komen tot een aanpak. De raad erkent dat er altijd een ondernemersrisico is. Maar er moet volgens de organisatie meer gekeken worden naar de daadwerkelijke schade die is geleden. "Daar zijn we nog niet uit", aldus een woordvoerder van de RND.

Meer uit Financieel

Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

2 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

4 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

5 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

7 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

1 dag geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

1 dag geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

1 dag geleden