Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkelketens in schijnwerper op groen Wall Street

Winkelketens in schijnwerper op groen Wall Street

NEW YORK (ANP) - Op de aandelenbeurzen in New York stond dinsdag een aantal winkelconcerns in de aandacht. Met name Walmart, dat met beter dan verwachte resultaten kwam, stond in de schijnwerpers. De aandelenbeurzen openden in het groen. Het sentiment op Wall Street werd verder gesteund door berichten over de aantrekkende woningbouw.

De Dow-Jonesindex ging in de eerste handelsminuten licht omhoog tot 27.854 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,3 procent tot 3392 punten en techbeurs Nasdaq werd 0,7 procent hoger gezet op 11.204 punten.

Walmart (plus 0,3 procent) profiteerde in coronatijd van hamsterende Amerikanen, die ook online hun slag sloegen. De supermarktketen zag de omzet met 6 procent stijgen, ondanks dat de onlinewinkel Flipkart in India op last van de overheid zijn activiteiten tijdelijk moest staken. Wel waarschuwde Walmart dat onzekerheid over nieuwe coronasteun voor Amerikaanse huishoudens een wissel kan trekken op het lopende kwartaal. Als die cheques niet doorlopen kan dat het winkelgedrag van Amerikanen beïnvloeden.

Home Depot

Verder meldde klusketen Home Depot dat Amerikanen in coronatijd stevig aan het klussen zijn geslagen. De omzet van de keten viel een kwart hoger uit dan een jaar eerder. De recordresultaten verbaasden ook marktkenners en het aandeel steeg 1 procent. Winkelketen Kohl's wist op zijn beurt de impact van de crisis op de resultaten te beperken, maar leverde toch bijna 12 procent in.

Verder gaat de aandacht uit naar Oracle (plus 4 procent). De softwarereus zou naar verluidt in de markt zijn voor een overname van de Amerikaanse tak van filmpjesapp TikTok. Daarmee zou Oracle de strijd aanbinden met branchegenoot Microsoft. Ook techbedrijf Twitter wordt als overnamekandidaat genoemd. TikTok wordt in de VS verboden omdat het bedrijf te veel data van gebruikers verzamelt, die mogelijk in handen zouden kunnen vallen van de Chinese overheid.

Meer uit Financieel

Tesla verliest op Wall Street na publicatie prognoses analisten

NEW YORK (ANP) - Tesla hoorde dinsdag bij de verliezers op de beurzen in New York na publicatie van de verkoopprognoses van analisten. Daaruit kwam naar voren dat de leveringen in de laatste maanden van dit jaar volgens de kenners mogelijk lager uitpakken dan veel beleggers voorzien. Het aandeel zakte op de een na laatste handelsdag van het jaar ruim 1 procent.

6 uur geleden
Labubu's mogelijk slechts tijdelijke hype, vrezen beleggers

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De populariteit van Labubu-knuffels lijkt over zijn hoogtepunt heen, vrezen beleggers. De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, de maker van de kleine pluchen monsters met puntige oren en gekartelde tanden, is op de beurs in Hongkong sinds augustus al zo'n 44 procent gezakt. Daardoor is omgerekend meer dan 20 miljard euro aan beurswaarde weggevaagd.

7 uur geleden
China wil dat chipfabrikanten uitbreiden met Chinese apparatuur

BEIJING (ANP/RTR) - China eist van chipfabrikanten dat ze minstens 50 procent in China geproduceerde apparatuur gebruiken als ze hun productiecapaciteit in het land willen uitbreiden. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een van de grootste maatregelen tot nu toe van de regering in Beijing om de afhankelijkheid van buitenlandse technologie te verminderen.

8 uur geleden
Italiaanse regering ook akkoord met productie alcoholvrije wijn

ROME (ANP/DPA/BELGA) - De Italiaanse regering heeft na jaren van weerstand de productie van alcoholvrije wijn goedgekeurd. Daarvoor hebben de ministeries van Financiën en Landbouw een decreet ondertekend, een definitieve goedkeuring waar de Italiaanse wijnindustrie lang op heeft gewacht.

8 uur geleden
Hoofdindex beurs Amsterdam stevent af op jaarwinst rond 8 procent

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam lijkt af te stevenen op een jaarwinst rond de 8 procent. Dinsdag, op de een na laatste handelsdag van het jaar, ging de hoofdgraadmeter aan het Damrak met een dagwinst van 0,5 procent de handel uit. Daarmee deden beleggers het rustig aan, na een onstuimig beursjaar.

10 uur geleden
Eurostar start dienstregeling weer op na heropening Kanaaltunnel

LONDEN (ANP) - Eurostar start de dienstregeling van de treinen van en naar Londen weer op, meldt het bedrijf. Eerder dinsdag schrapte Eurostar alle treinritten van en naar Londen tot nader order vanwege problemen met de bovenleiding in de Kanaaltunnel. Inmiddels is de tunnel weer deels open.

11 uur geleden
Asscher en Heerts beginnen zoektocht naar nieuw FNV-bestuur

UTRECHT (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts hebben dinsdag de zoektocht in gang gezet naar een nieuw bestuur voor vakbond FNV. "We zoeken mensen die samen met de leden de vakbond weer stevig aan tafel brengen, aan de cao-tafel, op de werkvloer en in politiek Den Haag", zegt Asscher, een van de twee tijdelijke toezichthouders bij de vakbond.

11 uur geleden