Winkelketens: beperken openingstijden 'erg onverstandig'
AMSTERDAM (ANP) - Grote winkelketens vinden het beperken van openingstijden onverstandig en zeggen dat de spreiding van klanten juist nodig is om verdere besmettingen met het nieuwe coronavirus te kunnen indammen. Dat zeggen HEMA en IKEA in reactie op eventuele extra maatregelen voor winkeliers waar het kabinet volgens de NOS over zou nadenken.
Dat zou dan gaan om het afschaffen van koopavonden en koopzondagen. Winkelketen HEMA laat weten het kabinetsbeleid te volgen, maar benadrukt dat koopavonden en koopzondagen juist voor de "broodnodige spreiding" van klanten zorgt. Het bedrijf zet dan ook vraagtekens bij eventuele beperkingen van winkeltijden. "Als de winkel eerder dicht gaat, gaat het aantal klanten niet per se omlaag", aldus een woordvoerder.
HEMA kan nog niets zeggen over de inzet van personeel mochten de winkeltijden toch beperkt worden, maar zegt dat dat "nooit goed nieuws" is. "Op dit moment onderzoeken we alle mogelijkheden, dat doen we bij alle coronamaatregelen. Daar is nog geen knoop over doorgehakt", zegt de woordvoerder. HEMA is verder "doorlopend" in gesprek met INretail over de beste alternatieven om pieken van klanten te voorkomen.
Grotere drukte
Meubelgigant IKEA Nederland zegt de zorgen van het kabinet te begrijpen, maar noemt een eventueel besluit om openingstijden van winkels aan banden te leggen "erg onverstandig". "We willen in onze winkels de bezoekers juist zoveel mogelijk kunnen spreiden, om het opvolgen van de coronamaatregelen goed te waarborgen. Sluiting op zondag betekent grotere drukte op zaterdag of vrijdagavond, want mensen willen hoe dan ook komen. Dat moet je echt niet willen, het werkt contraproductief", aldus een woordvoerder.
Branchevereniging INretail zegt dat het schrappen van koopavonden en koopzondagen "een compleet averechts effect" zal hebben en wil juist klanten kunnen spreiden over de dag. Er zijn nog geen specifieke gesprekken geweest tussen het kabinet en de branchevereniging over de aanpassing van de openingstijden. Wel zijn "de lijntjes kort" en is INretail "voortdurend in overleg", aldus een woordvoerder van de vereniging.
Meer uit Financieel
BRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG) - Een Braziliaanse rechter heeft Meta opgedragen zich niet te mengen in de verspreiding van politieke of verkiezingsgerelateerde inhoud. De uitspraak volgt op een klacht van president Luiz Inácio Lula da Silva, die stelde dat zijn berichten "herhaaldelijk en systematisch" niet bij gebruikers aankomen.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Albert Heijn heeft nog geen aangifte gedaan bij de politie en de politie en het Openbaar Ministerie zien vooralsnog geen reden om zelfstandig een opsporingsonderzoek te starten naar het cybersecurityincident bij de supermarktketen. Dat zei Stan Duijf, bij de politie landelijk verantwoordelijk voor de aanpak van cybercrime, donderdagavond in het televisieprogramma Pauw & De Wit.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen lijkt weer ten einde te komen. Op Wall Street herstelde het vertrouwen van beleggers donderdag na opmerkingen van topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia. Hij wees zorgen over financieringsproblemen bij CoreWeave van de hand. Daarbij zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.
10 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.
11 uur geleden