Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkelketen Kohl's winnaar op lager Wall Street na overnamenieuws

Winkelketen Kohl's winnaar op lager Wall Street na overnamenieuws

NEW YORK (ANP) - Kohl's was maandag een positieve uitschieter op de beurzen in New York. De warenhuisketen profiteerde van berichten over een mogelijke overnamestrijd rond het bedrijf. De stemming op Wall Street bleef verder negatief door de aanhoudende vrees voor hogere rentetarieven. Ook werd uitgekeken naar de resultaten van grote bedrijven als Apple, Microsoft en Tesla, die later deze week naar buiten komen.

De Amerikaanse centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. De Federal Reserve zal de rente deze week naar verwachting nog niet verhogen, maar later dit jaar wel. Beleggers zijn vooral benieuwd wanneer de Fed precies gaat beginnen met het verhogen van de rente en hoeveel keer de rente dit jaar wordt opgeschroefd. Hogere rentes zijn over het algemeen ongunstig voor aandelenbeleggingen, vooral voor die van de snelgroeiende techbedrijven.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 1,3 procent lager op 33.827 punten. De brede S&P 500 daalde 1,6 procent tot 4331 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,6 procent tot 13.542 punten. Daarmee werd de neergang van de afgelopen tijd doorgezet.

Tweede overnamebod Kohl's

Kohl's werd 33 procent meer waard. De op één na grootste warenhuisketen van de Verenigde Staten heeft een tweede overnamebod gekregen van Sycamore Partners, een investeringsbedrijf met ervaring in de retailsector. Het bod kwam een dag na het bod van 9 miljard dollar van een groep investeerders onder leiding van Acacia Research.

Netflix daalde 3,3 procent. De streamingdienst zag vrijdag ruim een vijfde van zijn beurswaarde verdampen. Beleggers schrokken van het tegenvallende aantal nieuwe abonnees van het bedrijf, dat tot de topfavorieten tijdens de coronapandemie behoorde.

Peloton Interactive klom 0,7 procent. Blackwells Capital, een activistische investeerder, wil dat medeoprichter en topman John Foley opstapt. Blackwells wil ook dat de fabrikant van fitnessapparatuur voor thuisgebruik op zoek gaat naar een potentiële koper.

Boeing -2,5 procent

Boeing zakte 2,5 procent. De vliegtuigbouwer investeert nog eens 450 miljoen dollar in Wisk, de ontwikkelaar van onbemande vliegende voertuigen die in de toekomst als taxi kunnen worden gebruikt. Het in Californië gevestigde Wisk is eigendom van Boeing en Kitty Hawk, het luchtvaartbedrijf van Google-medeoprichter Larry Page.

Halliburton verloor 2,2 procent ondanks beter dan verwachte resultaten van de oliedienstverlener. Cryptobeurs Coinbase zakte 7,4 procent na de aanhoudende prijsdaling van cryptomunten als bitcoin en ether.

Meer uit Buitenland

Opnieuw geweld bij protest tegen migrantenhotel buiten Londen

EPPING (ANP) - Een anti-migratieprotest in de Britse plaats Epping, ruim dertig kilometer buiten Londen, is zondagavond opnieuw uit de hand gelopen. Zeker duizend mensen protesteerden bij een hotel waar migranten ondergebracht zouden worden. Ze gooiden met flessen en rookfakkels naar agenten die de ingang van het hotel blokkeerden. Vijf relschoppers zijn gearresteerd, meldt de politie.

1 uur geleden
Drugsbaas Fito verlaat gevangenis Ecuador voor uitlevering aan VS

GUAYAQUIL (ANP) - De beruchte Ecuadoraanse drugsbaron en bendeleider Adolfo Macias, ook wel Fito genoemd, heeft zondag de gevangenis verlaten om uitgeleverd te worden aan de Verenigde Staten. Dat meldt de gevangenisautoriteit van Ecuador.

3 uur geleden
Doden na brand op veerboot bij Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Zeker vijf mensen zijn overleden nadat brand was uitgebroken op een veerboot bij Indonesië. Opvarenden in reddingsvesten sprongen overboord om zichzelf te redden, meldt de kustwacht. Die laat ook weten dat 284 opvarenden zijn gered.

10 uur geleden
Flinke nederlaag voor Japanse regeringscoalitie

TOKIO (ANP/DPA/RTR) - De Japanse regeringscoalitie van premier Shigeru Ishiba heeft een flinke nederlaag geleden bij de verkiezingen voor het Hogerhuis, een van de twee kamers van het parlement. Ishiba's Liberaal Democratische Partij en de kleinere partner Komeito verloren een aanzienlijk aantal zetels en hebben geen meerderheid meer, melden Japanse media.

11 uur geleden
Israël: premier Netanyahu herstelt van voedselvergiftiging

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft volgens zijn kantoor een voedselvergiftiging opgelopen. Hij moet enkele dagen herstellen.

12 uur geleden
Weer tientallen doden gemeld bij ophalen hulpgoederen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP/DPA) - Tientallen mensen zijn volgens Palestijnse bronnen in het noorden van de Gazastrook gedood door de Israëlische krijgsmacht. De slachtoffers stonden in de buurt van een grensovergang te wachten op trucks met hulpgoederen.

13 uur geleden
Paus roept op tot vrede na aanval op kerk in Gaza

VATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV heeft opgeroepen tot een einde aan de "barbaarsheid van oorlog" nadat een kerk was geraakt bij een Israëlische aanval in de Gazastrook. Hij las na een gebed de namen voor van de mensen die daarbij om het leven waren gekomen.

14 uur geleden